Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: madkiw »

Witam
Kupiłem sobie kabelek mini vci, zainstalowałem techstreama 10.10.018 o ile dobrze pamiętam. Działa, łączy się z moim GS300 MK2 z 2002r. Udało mi sie nawet zmienić parę rzeczy, jak otwieranie bagażnika na dwuklik, wyłączenie latania kierownicy itd.

Ale mam problem z jedną z funkcji, a mianowicie żeby się drzwi same zamykały po przełączeniu z P na coś innego, albo po określonej prędkości. Mam to na off, jak zmienie myśli chwilę i dalej jest off. Działa natomiast jak się zatrzymam i wrzucę na P to się otwierają drzwi jeśli je zamknąłem manualnie.
Teraz nie wiem, wyczytałem że to może być wina prawodastwa w Europie, że niby nie mogą sie blokować same bo jak wypadek czy coś to nie otworzą. A może chodzi o coś innego ? Miał ktoś taki problem ? Rozwiązał jakoś ?
Może wersja programu nie ta ? Bo jak np. chcę wejść w power window to się program wywala. Ewentualnie może da coś zmiana podczas łączenia z samochodem i dać zamiast europe middle east ? Czy to nic nie zmieni ?
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: brat_z »

czy to wina techa nie wiem ale ja próbowałem to zmienić u kumpla w gs300 i też nie chciał przyjąć automatycznego zamykania... daj znać jak dojdziesz o co chodziło:)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: Miłosz »

Prawa raczej nie , kodowałem u znajomych w bmkach autozamykanie po przekroczeniu zadanej prędkości i działało, tak samo autozamykanie po przekręceniu kluczyka. Dodam tylko że tam każde kodowanie auta było pod dany klucz. Klucz miał swoją pamięć i np zapamiętywał opcje automzaykania , klime , stacje radiową, ustawienia fotela itd. Może spróbuj zrobić kodowanie najpierw pod jeden a potem pod drugi klucz. Może niektóre opcje muszą być kodowane pod dwa klucze, jakieś względy bezpieczeństwa czy coś ? Strzelam oczywiście, ale spróbować można ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: madkiw »

Miłosz pisze:Prawa raczej nie , kodowałem u znajomych w bmkach autozamykanie po przekroczeniu zadanej prędkości i działało, tak samo autozamykanie po przekręceniu kluczyka. Dodam tylko że tam każde kodowanie auta było pod dany klucz. Klucz miał swoją pamięć i np zapamiętywał opcje automzaykania , klime , stacje radiową, ustawienia fotela itd. Może spróbuj zrobić kodowanie najpierw pod jeden a potem pod drugi klucz. Może niektóre opcje muszą być kodowane pod dwa klucze, jakieś względy bezpieczeństwa czy coś ? Strzelam oczywiście, ale spróbować można ;)
Co do klucza, przyszło mi to do głowy, zobaczę. Postaram się też załatwić nowszą wersję techstreama, coś ze sterownikami pomyślę i zobaczę co mi wyjdzie :)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: bunny54 »

To nie kwestia prawa, jeżdżę 3 letnim mercedesem i sam się rygluje po przekroczeniu pewnej prędkości. Jak pisał wcześniej kolega Brat-z, próbowaliśmy u mnie i działało tylko otwieranie tak jak u Ciebie. Ale jak ci się uda to napisz, chciałbym to ustawić u siebie.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: madkiw »

Dobra, sprawdziłem takie rzeczy.
Techstream wersja 11.20.019 nie pomogło
Próbowałem inny klucz, nie pomogło.
Japonia, czy USA nic nie daje.
Tu podają http://www.clublexus.com/forums/mainten ... 02-sc.html że od 2001 niby powinno to być. Sam nie wiem, może to i wina taniego chińskiego kabelka, ale dziwne że inne rzeczy mogłem ustawić.

mały update. dorwałem też kabelek z firmware 2.0.4 i też nie działa
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: madkiw »

Chciałbym odkopać swój temat, może ktoś coś wie nowego? Nie jest to może nic ważnego, niemniej jednak chętnie bym się dowiedział o co chodzi.
A tak przy okazji, https://allegro.pl/toyota-tis-skaner-di ... 45704.html czy taki kabel sprawdzałby się lepiej od tych tanich mini vci?
tomek_tom
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2018, o 19:28
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: tomek_tom »

Wczoraj doszedł do mnie identyczny kabel za mniej niż połowa tej ceny :lol:
https://pl.aliexpress.com/item/Dla-JLR- ... 5c0flzlYex
nawet zdjęcia te same :lol:
tu kolega go już trochę poużywał:
viewtopic.php?f=41&t=15048&start=20
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: owczar »

U mnie w LS430 z 2003 też nie działa, a z 2001 działało :) Wydaje mi się, że w pewnym okresie to zostało wyłączone przez względy prawne. Innego wytłumaczenia nie widzę :)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Techstream, pytanie o jedną z funkcji.

Post autor: madkiw »

tomek_tom pisze:Wczoraj doszedł do mnie identyczny kabel za mniej niż połowa tej ceny :lol:
https://pl.aliexpress.com/item/Dla-JLR- ... 5c0flzlYex
nawet zdjęcia te same :lol:
tu kolega go już trochę poużywał:
viewtopic.php?f=41&t=15048&start=20
Spoko to był przykład tylko, ale też już zamówiłem ten z aliexpress :biggrin2:
U mnie w LS430 z 2003 też nie działa, a z 2001 działało :) Wydaje mi się, że w pewnym okresie to zostało wyłączone przez względy prawne. Innego wytłumaczenia nie widzę :)
Też się skłaniam ku tej wersji wydarzeń, bo w końcu skoro wrzucam na P i się otwierają wszystkie drzwi, to znaczy że możliwości techniczne są. Coś innego stoi na przeszkodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości