[IS200] pytanie o płyn chłodniczy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

[IS200] pytanie o płyn chłodniczy

Post autor: dommell »

Panowie....jak widzę takie coś:
Obrazek
I słyszę czasami bulgotanie wody pod deską w kabinie to rozumiem, że muszę dolać płynu chłodniczego w korek po lewej(na zdjęciu ten u dołu)?:
Obrazek

A teraz....skąd mam wiedzieć jaki jest obecnie zalany płyn? Czy jak pomieszam różne to się coś stanie?
I jak będę dolewał to rozumiem że na tym plastiku będę widział płyn. I dolewać na zimnym czy na rozgrzanym?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, o 08:52 przez dommell, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] pytanie o płyn chłodniczy

Post autor: tomcio105 »

Jak będziesz lał płyn to zobaczysz stan na tej ,,przeźroczystej" skali. Płyn można wlewać na dwa sposoby albo przez ten metalowy korek albo przez ten plastikowy (który opisałeś jako po lewej na dole) - i z niego dolewasz też do zbiornika wyrównawczego, ja przez niego zawsze dolewam..

Płyny można mieszać to jest trochę tak jak z olejem - lepiej mieć jakikolwiek niż nie mieć go wcale... Jak nie wiesz jaki był płyn i chcesz czysty układ to zrób płukankę układu chłodzenia i po tym będziesz wiedział jaki wlejesz...

Dolewasz zawsze na ZIMNYM!! nigdy na gorącym :)

Jednym słowem nie czekaj tylko zalej płyn tak żeby mieć do kreski i na następny dzień sprawdź jeszcze raz jego stan (zawsze trochę ze zbiornika wyrównawczego może jeszcze zejść do chłodnicy tym bardziej po czyszczeniu układu i zalaniu od nowa) albo płukanka i nowy płyn....
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, o 08:53 przez tomcio105, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

A....dodam, że właśnie poszedłem do samochodu i odkrecilem korek od chlodnicy i palcem dotykając plynu stwierdzilem....ze nie pachnie i nie ma barwy....
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re:

Post autor: tomcio105 »

dommell pisze:A....dodam, że właśnie poszedłem do samochodu i odkrecilem korek od chlodnicy i palcem dotykając plynu stwierdzilem....ze nie pachnie i nie ma barwy....

Wysłane z mojego SM-G7102 przy użyciu Tapatalka
To dla pewności przeczyść układ i zalej nowy... Raz na jakiś czas powinno się zrobić takie czyszczenie bo jednak trochę syfu może się odłożyć w układzie tym bardziej jak auta mają już po te ok 15 lat...
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Tak sie zrobi. Tymbardziej ze wlasnie spojrzalem z....ciekawosci i prrzezornosci na pasek rozrzadu. Zaczal sie strzepic. Wiec czeka mnie wymiana. To przy okazji i o to ogarne.

A jak sie takie plukanie robi?
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re:

Post autor: tomcio105 »

dommell pisze:Tak sie zrobi. Tymbardziej ze wlasnie spojrzalem z....ciekawosci i prrzezornosci na pasek rozrzadu. Zaczal sie strzepic. Wiec czeka mnie wymiana. To przy okazji i o to ogarne.

A jak sie takie plukanie robi?
Wodą pod ciśnieniem cały układ przeczyszczasz żeby wypluło stary płyn i resztę syfów, a potem np. koncentrat zalać + płyn (tu już ile ludzi tyle metod, dobra moim zdaniem jest - zalać koncentrat albo jakiś środek do czyszczenia, następnie niech trochę silnik pochodzi i znów płukanka, a po niej już normalny płyn).. Chyba na forum ktoś nawet pokazywał zdjęcia w którym miejscu wpuszczasz wodę tylko nie pamiętam gdzie to było...
Pamiętaj, że po płukance jak zalejesz płynem to na następny dzień sprawdź stan bo Ci chłodnica jeszcze więcej wciągnie ze zbiornika wyrównawczego niż to co od razu zalejesz ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości