Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybie

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybie

Post autor: WojtekJ »

Witam,
mam problem dotyczący widoczności w moim GS z 2008 - deska niekiedy strasznie odbija się w przedniej szybie - tak, że widoczność jest bardzo ograniczona. Porządnie umyłem deskę i zastosowałem preparat Sonax Xtreme Cockpit Mat - jest poprawa, ale problem nadal występuje... Czy znacie może jakieś lekarstwo na tą przypadłość?

Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, o 17:03 przez WojtekJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: endrju1 »

Pewnie trzeba by dechę wyflokować, żeby się wcale nie odbijała.
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: WojtekJ »

We wszystkich moich poprzednich autach deska delikatnie się odbijała, ale w GSie bardzo przeszkadza to w trakcie jazdy... Dlatego chciałbym zapytać czy u innych też tak jest, czy może po prostu ktoś nałożył jakiś środek, którego nie udało mi się usunąć lub czy może to być coś na szybie... Blachy są pokryte jakimś środkiem, który powoduje, że woda zbiera się w duże krople, więc może na szybie też coś jest, ale nie wiem czy mogłoby to pogłębiać efekt odbijania deski...
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: Adolvo »

WojtekJ pisze:We wszystkich moich poprzednich autach deska delikatnie się odbijała, ale w GSie bardzo przeszkadza to w trakcie jazdy... Dlatego chciałbym zapytać czy u innych też tak jest, czy może po prostu ktoś nałożył jakiś środek, którego nie udało mi się usunąć lub czy może to być coś na szybie... Blachy są pokryte jakimś środkiem, który powoduje, że woda zbiera się w duże krople, więc może na szybie też coś jest, ale nie wiem czy mogłoby to pogłębiać efekt odbijania deski...
niestety ale w mkIII to jest kwestia zastosowania materiałów..

i tak jak kolega wcześniej pisał.. ew. tylko flock.. ale mi to jakoś nie pasuje do GS-a..
Obrazek
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: NaIS »

WojtekJ pisze: 2. Na przedniej szybie mam bardzo dużo drobnych uszkodzeń, najprawdopodobniej od kamieni. Nie ma żadnych pęknięć, ale jest bardzo dużo kropek o średnicy mniejszej od 1mm
Tak małych odprysków raczej nigdzie nie naprawią. Jeździłem kiedyś (innym autem) po serwisach, które naprawiają ubytki w szybach, a miałem odprysk taki ponad 2mm, płytki i wszędzie usłyszałem, że takiej drobiny to nie naprawią, bo wypełniacz tego nie zwiąże.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: lukas78 »

Przepoleruj szybe tlenkiem ceru. Powinno te odpryski troche zniwelować.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Odbicie deski oraz drobne uszkodzenia na przedniej szybi

Post autor: NaIS »

Z tym tlenkiem ceru to bym uważał. Świetnie nadaje się na ryski. Na odpryski na szybie czołowej bym nie polecał. A na dodatek jak nie masz doświadczenia z polerowaniem szyby, to bym nawet rysek nie polecił Ci samemu usuwać. Można tak spier, tzn. zepsuć sobie widok, że głowa mała. Widziałem boczną szybę po polerce tlenkiem ceru. Chyba jakiś "geniusz" to robił, bo śliczne powidoki były. Nie chciałbym mieć czegoś takiego na szybie czołowej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości