[IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Kulesz97L
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pieszyce
Kontakt:

[IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Kulesz97L »

Witam Panowie !
Tak jak w temacie jechałem spokojnie po ok 3 km od odpalenia zapalił sie Check i TRC stracił całkowicie moc i zgasł i już nie zapalił. Dodam że mam gaz ale nie odpala ani na benzynie ani na gazie tzn odpala ale odrazu gaśnie. Pół roku temu wymieniłem wszystkie świece i cewki (więc to raczej odpada) na gazie przejechałem ok 10tyś km. "Pojechałem" na kompa ale tam już 2 dni z tym walczą. Jakieś sugestie co to może być? Ktoś miał podobny problem?
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: rupert »

Accord mi pare razy zgasł podczas jazdy, albo zawariowała cała deska rozdzielcza. To było po lekkiej stłuszce (przód). Potem okazało się, że problemy powodowała stacyjka.

Bladego pojęcia nie mam, czy to może być też przyczyna u ciebie, ale weź pod uwagę, jeśli chcesz.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Solik88 »

Miałem dokladnie takie same objawy. U mnie wywalalo bład p1305. Wymieniłem cewke i wrocilo do normy. Poprostu cewka powodowała zwarcie i silnik przechodzi w taki jakby stan awaryjny. Odpala na 2 sekundy i od razu gasnie. U mnie takie cos sie dzialo jak byl rozgrzany, na zimnym palił normalnie...
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Kulesz97L
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pieszyce
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Kulesz97L »

Solik88 pisze:Miałem dokladnie takie same objawy. U mnie wywalalo bład p1305. Wymieniłem cewke i wrocilo do normy. Poprostu cewka powodowała zwarcie i silnik przechodzi w taki jakby stan awaryjny. Odpala na 2 sekundy i od razu gasnie. U mnie takie cos sie dzialo jak byl rozgrzany, na zimnym palił normalnie...
Zaciekawiłeś mnie problem z cewkami przerabiałem już 2 razy. Szczerze to modle sie żeby to było to.
Dzięki za podpowiedź
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Solik88 »

Miałem jedna cewke no name, i ona takie figle strzelała... Przewaznie jak mi padała cewka to bylo szarpanie nie rowna praca i migajace kontrolki. A tu okazało sie ze zależy jak ta cewka padnie, w sensie czy nie daje prawidłowgo napiecia na świece, albo robi zwarcie do układu...
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Kulesz97L
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pieszyce
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Kulesz97L »

Wcześniej miałem dokładnie tak samo nierówna praca szarpanie było słychać że coś jest nie tak. A tym razem silnik pracował normalnie spalanie też było ok, zapaliły sie kontrolki i po przejechaniu 20 metrów zgasł.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Solik88 »

U mnie tak gasnął ze 4 razy, po ostgnieciu odpalał i wszystko bylo ok, dopoki sie nie rozgrzał, poźniej znowu to samo... Az wkoncu umarł na amen jak byłem okolo 60km od domu... Wczesniej znajomy mechanik zczytywal mi błedy i byl bład p1305, czyli wypadanie zaplonow na 2 cylindrze, problem z igniterem lub w jego obwodzie ( czy cos takiego) . Akurat mialem cewke w samochodzie, wiec zanim zadzwoniłem po pomoc, wymieniłem cewke na 2 cylindrze i silnik zapalił i żyje do dzisiaj :)
Obstawiam ze u Ciebie tez jest cewka, jak jezdzilem swoim na gazie to cewki padaly mi jak muchy, nie wiem dlaczego, ale na nowych cewkach nawet nie robilem tych 10tys km co Ty zrobiłeś.
Jak mozesz to pożycz od kogoś cewki i podmień wtedy zobaczysz czy sie coś zmieni. Komputer mechanikom napewno tez wyswietla błedy wiec bedzie wiadomo w ktorym obwodzie i cewce jest problem.
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Kulesz97L
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pieszyce
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Kulesz97L »

Troche mnie pocieszyłeś. Dzwoniłem do mechanika ale nie chcą mi nic powiedzieć (cały czas diagnozują) oby było to co piszesz.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: XYZ »

Sprawdzenie błędów to góra 10 minut, więc ciekawe co oni przez te 2 dni robią.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Silnik zgasł podczas jazdy

Post autor: Solik88 »

Tylko nie daj sie naciagnac na jakies nie potrzebne naprawy! Bo moze sie zaczac gadanie ze rozrzad przeskoczył, czujniki wału, wałka rozrzadu, regulacja zaworow itp. Miałem to samo co Ty. Silnik odpalal ładnie i od razu gasł, zacznij od cewki jej obwodu. Bedzie napweno w tym problem :ok:
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości