Całkowita blokada zamków

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Całkowita blokada zamków

Post autor: WojtekJ »

Witam,
mam pytanie odnośnie tzw. "całkowitej blokady zamków", czyli systemu, który przy podwójnym wciśnięciu zamknięcia zamków na kluczyku w ciągu 5 sekund, powoduje całkowite zamkniecie wszystkich zamków zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz (pierwsze ryglowanie jest cichsze, drugie natomiast wyraźnie głośniejsze). W moim GS300 (2008, Polska) system ten niekiedy jakby nie działał - przy drugim i kolejnych wciśnięciach przycisku zamykania dźwięk ryglowania jest cały czas taki jak za pierwszym razem (cichszy)... Nie wydaje mi się aby to była usterka, sądzę, że może niekiedy "coś" robię źle..? Czy może ktoś z Was miał z taką sytuacją do czynienia? Z góry dzięki za pomoc :)
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Całkowita blokada zamków

Post autor: kuskus83 »

Nawet o takim systemie nie wiedziałem :szok:
Jutro sprawdze i opisze
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Całkowita blokada zamków

Post autor: WojtekJ »

W instrukcji jest na stronie 88 :)
U mnie on prawie zawsze działa i wydaje mi się, że nie działa z reguły jak otwieram tylne drzwi... Więc domyślam się, że jest jakieś zabezpieczenie/ustawienie o którym nie wiem :)
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Całkowita blokada zamków

Post autor: kuskus83 »

Wychodzi na to ze u mnie wszystko działa należycie tak jak opisałeś
Tzn. Po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamkniecia auta na kluczyku sa dwa wyrazne hałasy zamykajacego sie centrala
Pierwsze " kliknięcie " jest cichsze natomiast drugie juz glośniejsze
Niestety nie jestem w stanie Ci pomoc co moze byc przyczyna zacinania sie tego systemu u Ciebie ale moge Ci podziekowac za info bo o nim nie wiedzialem a lektur od podstawowki nie czytalem :beach:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości