IS 200 Zbiornik Paliwa

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: Ropuch25 »

Witam wszystkich.
Przeglądnąłem większość wątków, ale nie znalazłem tego czego szukam. Być może temat był już poruszany, wtedy proszę o podpowiedź.
Otóż w moim IS 200 po odkręceniu korka wlewu paliwa słychać potężną ilość zasysanego powietrza. W zbiorniku tworzy się podciśnienie. Nie zauważyłem aby miało to wpływ na pracę silnika, ale być może powinienem sprawdzić inny egzemplarz dla porównania. Podciśnienie może uszkodzić zbiornik paliwa. Czy ktoś miał taki problem? Gdzie znajduje się zawór odpowietrzający zbiornik? Bo podejrzewam że to on jest winowajcą?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Dużo paliwa miałeś w zbiorniku?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: endrju1 »

Jest to zupełnie normalne, zbiornik jest szczelny i jak paliwa ubędzie to ciśnienie w zbiorniku spada i masz podciśnienie. Jak by tego nie było, to może oznaczać że zbiornik nie jest szczelny.
Zbiornika ci nie uszkodzi, ponieważ kiedy było by za duże, to zawór wpuszcza nieco powietrza, w przeciwnym wypadku po zatankowaniu do pełna i wyjeżdżeniu połowy zbiornika albo zbiornik by się zgniótł albo pompa przestała by tłoczyć paliwo do silnika.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: Ropuch25 »

Ilość paliwa bez znaczenia. Pierwszy raz to zaobserwowałem przy pierwszym tankowaniu (autko mam na chodzie od 2 mies), czyli paliwa było mało. Później kontrolnie odkręcałem korek co jakiś czas w miarę jak ubywało paliwa i za każdym razem ssało dość głośno. Nie jest to normalne. Zbiornik samochodowy ma system który zabezpiecza go przed nadciśnieniem - żeby go nie rozszczelniło, oraz przed podciśnieniem bo wtedy zbiornik imploduje do wewnątrz a wcześniej pompa będzie miała problemy z zassaniem paliwa.
Jest to moje kolejne auto (może pierwsze "prawdziwe auto")i trochę już kilometrów przejeździłem. Dla wtajemniczonych dodam tylko że prawo jazdy zdobywałem samochodem "Warszawa".
Znalazłem rysunek przekroju korka wlewu paliwa, na którym widać jakby zawór dwustronny czyli nad i pod ciśnieniowy. Muszę sprawdzić czy korek w moim IS jest oryginalny i czy te zaworki działają. Po tym co znalazłem wcześniej doprowadzając autko do stanu używalności wcale bym się nie zdziwił gdyby korek był z innego modelu.
Chyba, że wcześniej ktoś mi podpowie inny pomysł. Jeżeli problem jest w korku, to nie omieszkam poinformować kolegów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: endrju1 »

Nie wiem z jaką mocą i jaką ilość powietrza zasysa, ale już w 4 samochodzie z kolei mam takie zasysanie przy odkręcaniu i wg mnie jest to normalne.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: blue »

Filtr węglowy z zaworami odpowietrzającymi jest nad sankami (pod samochodem - dostęp z podnośnika). To on powinien to kontrolować.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: rupert »

Też zwróciłem u siebie uwagę na dość mocne syknięcie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa przed tankowaniem. W innych samochodach, które miałem lub którymi jeździłem pewnie to syczenie było trochę słabsze, bo nie zwracałem na to tak uwagi. Może to jest jakiś problem, a może "ten typ tak ma". Ciekawe jakie odczucia mają osoby, które IS200 miały jeszcze za czasów ich młodego wieku. Ja do takich osób się nie zaliczam niestety.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: Ropuch25 »

U mnie określiłbym to jako SSSSSanie.
Pojemnik z filtrem węglowym wyłapuje opary paliwa, czyli jakby to, co się ze zbiornika wydostaje na zewnątrz. U mnie zasysa do środka. Być może te auta tak mają. Jeżeli zbiornik ma sztywną konstrukcję to pewnie mu to nie przeszkadza. Pompa też daje radę.
Ale korek obejrzę w wolnej chwili.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: blue »

Filtr węglowy ma udrażniać w dwie strony:
http://lexus.solar3.eu/rm/rm684e/m_ec_0006.pdf
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 Zbiornik Paliwa

Post autor: rupert »

Czyli rozważać wymianę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości