Ubezpieczenie OC i AC

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Ubezpieczenie OC i AC

Postprzez matheus1986 » 26 paź 2016, o 18:20

Jak wyżej, opłacał ktoś ostatnio któreś z ubezpieczeń ??
Pytam bo ostatnio opłacałem OC do swojego auta(is200) i składka wzrosła mi o ok 70-80%
Dodatkowo media zewsząd straszą kolejnymi podwyżkami.
Przymierzam sie do kupna GS 430 mk2 i chciałbym sie dowiedzieć czego moge sie spodziewać po TU.
Ps. Mam 60% zniżki za bezszkodową jazdę.

Pozdrawiam
Mateusz
matheus1986
Nowy lex user

Model Lexusa: is200

Re: Ubezpieczenie OC i AC

Postprzez matheus1986 » 26 paź 2016, o 18:28

Nie będę ukrywał ze wku****ją mnie te podwyżki bo obawiam sie ze spowoduje to tylko nagminne ucieczki osób ktore spowodują szkody parkingowe.
Sam w ostatnim roku dwukrotnie zostałem w ten sposob obtarty, raz koleś na mnie poczekał o sie dogadalismy za drugim razem ktoś uszkodził mi tylni błonnik i uciekł.
Teraz wydaje mi sie ze będzie tylko gorzej, młodzi kierowcy z obawy przed wzrostem stawki za ubezpieczenie bedą uciekać jeszcze częściej...
matheus1986
Nowy lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez rafiq2144 » 27 paź 2016, o 06:52

Ja kupowalem oc w maju akurat, teraz mam druga rate i place normalnie(wychodzi bodajze niecala stowke drozej, niz golf 3 z silnikiem 2.0). Zobaczymy w przyszlym roku, ale te podwyzki mnie juz zaczynaja irytowac. Co chwile groza ze o 20% podniosa, potem ze bedzie jeszcze wiecej. Tyle szczescia mam, ze auto jest zarejestrowane na ojca, bo bym nie wyrobil na samo ubezpieczenie, gdybym placil skladki na wspolwlasciciela, albo jakby bylo tylko na mnie;)
rafiq2144
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez adeq4 » 27 paź 2016, o 09:42

A jak jest z biurami ubezpieczeń ? Lepiej chodzić po każdej firmie ubezpieczeniowej z osobna, czy od razu uderzyć do agenta ubezpieczeniowego, który ma zrzeszonych parę firm ? Przecież na czymś też musi zarobić.
adeq4
Lex Driver

Model Lexusa: is250

Postprzez MateoM » 27 paź 2016, o 10:40

To ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy większych silników. Od lat ubezpieczamy się całą rodziną w PZU. W tym roku chciałem zerwać z tradycją i pójść gdzie taniej, ale dupa. Gdzie nie pytałem, to albo stawka z kosmosu albo aut z takim silnikiem nie ubezpieczamy (bo ma 3,5 litra i to dla takich Link4, mBanku itd za dużo....) no wielkie oczy, to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ?? Koniec końców PZU okazało się najtańsze. Jakieś pomysły?

Wojtek, Ty widzę masz też GS450H - jak to Ci wychodzi, gdzie ubezpieczasz?
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez drzevoo » 27 paź 2016, o 11:19

Ja zawsze robię tak, że sprawdzam wycenę na jakimś rankomacie, albo na poszczególnych stronach ubezpieczycieli.
Do tej pory zawsze najtaniej wychodziło mi w Linku, ale przy ofercie na przedłużenie ubezpieczenia dawali mi wyższą cenę niż nowemu klientowi. Ale wtedy telefon na infolinię i zawsze schodzili z ceną. Pewnie ch*jki liczą na to, że komuś się nie będzie chciało sprawdzić i przedłuży na ich wycenie.
drzevoo
Lex user

Model Lexusa: IS300 SportCross

Postprzez BeeMiX » 27 paź 2016, o 11:43

MateoM napisał(a):To ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy większych silników. Od lat ubezpieczamy się całą rodziną w PZU. W tym roku chciałem zerwać z tradycją i pójść gdzie taniej, ale dupa. Gdzie nie pytałem, to albo stawka z kosmosu albo aut z takim silnikiem nie ubezpieczamy (bo ma 3,5 litra i to dla takich Link4, mBanku itd za dużo....) no wielkie oczy, to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ?? Koniec końców PZU okazało się najtańsze. Jakieś pomysły?

Wojtek, Ty widzę masz też GS450H - jak to Ci wychodzi, gdzie ubezpieczasz?

Ja mam Range Rovera 4.4 i S550 w PZU ubezpieczone i płace coś koło 600 za jedno. Lex podobnie.
BeeMiX
Lex Maniak

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez owczar » 27 paź 2016, o 12:03

Ja mam OC i AC w link4. Wkład własny w przypadku AC 1k. Płaciłem ostatnio ok 1500PLN.

No i jakoś 4.3l im nie przeszkadzało :)
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez muzz » 27 paź 2016, o 12:44

urealniają ceny polis OC bo to te najbardziej drożeją...najwięcej na nich też tracili...
jest to mały kroczek do normalności i wypłacaniu normalnej kasy za szkody...
największe zwyżki będą mieli pewnie młodzi i wypadkowi...
ja w tym roku w kwietniu płaciłem w wawie za 4,3l oc+ac - 1650 z czego 850 to oc...
w przyszłym roku pewnie będzie gorzej bo płaciłem jeszcze przed falą podwyżek...
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez Mike_sti » 27 paź 2016, o 21:43

to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ??

może nie Hemi ale też 5,7 V8 tzw SMALL BLOCK w tym miesiącu płaciłem 777 zł oc, choć w zeszłym roku miałem jakieś 500...
p.s. ma teraz na dniach wykupić oc na yarisa 1.0 i tu ciekawostka ! propozycja przedłużenia umowy to 708 ( zeszły rok 408... dziękuję, nie przedłużam Allianz Direct...
Mike_sti
Lex user

Model Lexusa: is250

Następna strona

Powrót do Lexus GS