Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
zbycho2000
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 paź 2010, o 22:39
Model Lexusa: is200 sportcross
Kontakt:

Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: zbycho2000 »

Witam,
Zerwał się pasek od klimatyzacji. Zmieniłem. Po kilku minutach biały dym spod maski i chrobot.... potem cisza, tylko smród palonej gumy. Co się okazało. Klima rzadko w zimie włączana (była sprawna) chyba się zablokowała/zatarła. Dlatego rwie się pasek. Cena nowej można zapomnieć. Mam używaną z "anglika" po 60 tyś. Problem zasadniczy, czy tylko to do wymiany i napełnienia, czy może coś jeszcze?
Jakby ktoś mógł mi poradzić będę zobowiązany. Może jakiś filterek, płukanie? Może to jest zbędne.

Pozdrawiam
Z.K.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: stachulex »

najlepiej jakbys zrobil plukanie calego ukladu bo jezeli twoj kompresor sie zatarl to mozesz miec opilki w ukladzie.podjedz do warsztatu co zajmuje sie kompleksowo klimatyzacjami i dowiedz sie dokladnie jak wyglada taka naprawa.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
zbycho2000
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 paź 2010, o 22:39
Model Lexusa: is200 sportcross
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: zbycho2000 »

Witam,
Dzięki za podpowiedź. Kupiłem na Alledrogo za 140 PLN i na własną odpowiedzialność kazałem wymienić tylko sprężarkę i pasek. Udało się, wszystko działa. Tak dla informacji to zadzwoniłem do specjalizowanego serwisu w W-wie. Opowiedziałem temat. Jak usłyszeli Lexus to zaproponowali naprawę sprężarki, wymianę zaworu i wymiennika, po rabacie 3 000 PLN. Oczywiście z płukaniem. Nie skorzystałem. Mechanik z innego warsztatu przy demontażu powiedział, że chyba nie ma żadnych opiłków, tylko się zatarła. Sugerował co 2 lata wymianę/uzupełnienie. W moim chodziła 12 wiosen bez niczego.
Jest ryzyko, jest zabawa. Może się uda.

Czasami za jeżdżenie Lexami trzeba płacić "frycowe".

Pozdrawiam
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: tomekb »

ja wymieniam czynnik co roku w kazdym aucie razem z filtrem i jest spokoj
r7scott
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:29
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: r7scott »

Gdzie dobijacie swoje klimatyzacje?? Tylko autoryzowany serwis?
Korzystacie może ze zwykłych serwisów? Interesował się ktoś sprawą oleju w sprężarce klimatyzacji?
Katalog podaje aby uzupełniać nasze sprężarki NipponDenso olejem ND8-OIL- nie spotkałem się na naszym rynku. Gdzieś wyczytałem że zamiennikiem tego jest PAG 46.
Przerabiał ktoś ten temat,kupował specjalnie ten olej? Czy po prostu dobijaliście tym co było w serwisie i już??
Vego
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 29 mar 2011, o 22:42
Model Lexusa: miotacz ognia
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: Vego »

nastepnym razem proponuje Ci zainwestowac dodatkowo w chlodnice. niestety jak kompresor sie zaciera to opyłki trafiaja wrzedzie wiec za kilka miesiecy prawdopodobnie sytuacja sie powtórzy - mam nadzieje ze sie mylę u bedziesz mial wiecej szczescie niz moj znajomy u ktorego stalo sie podobnie, przyzwoity kompresor to koszt do 250 pln, chlodnica sprawna, bez przejsc to okolo 500 pln i spokoj na dlozej.
on robil w lexsie wymiane pasków za 700 pln _ chlodnica ze sprezarką za 3500 w sumie 4200 i tydzień bez klimy bo musieli ja sciagnac skas
Vego
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 29 mar 2011, o 22:42
Model Lexusa: miotacz ognia
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: Vego »

r7scott pisze:Gdzie dobijacie swoje klimatyzacje?? Tylko autoryzowany serwis?
Korzystacie może ze zwykłych serwisów? Interesował się ktoś sprawą oleju w sprężarce klimatyzacji?
Katalog podaje aby uzupełniać nasze sprężarki NipponDenso olejem ND8-OIL- nie spotkałem się na naszym rynku. Gdzieś wyczytałem że zamiennikiem tego jest PAG 46.
Przerabiał ktoś ten temat,kupował specjalnie ten olej? Czy po prostu dobijaliście tym co było w serwisie i już??

ja robie autko tylko w serwisie ale jak chcesz to moge polecic dobrego speca od klim, robi wylacznie toyoty - oczywiscie w poznaniu :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: carinus »

Miałem przyjemność czyszczenia układu klimy po zatarciu sprężarki i powiem że taka ilość szlamu jaką wywaliłem na pewno po jakims czasie coś może przytkać.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: stachulex »

jednak zaaplikowalbym plukanie ukladu tak jak wczesniej pisalem
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: szejk_m »

Przerabiałem ten temat u siebie jakieś niecałe 2 tygodnie temu.
Tylko że u mnie sprężarka nie zatarła się, tylko wydawała dziwne stuki na niskich obrotach. Specjaliści twierdzili że może się zaciera, może nie trzyma sprzęgło. Kupiłem z anglika za 350zł.
Pojechałem do znajomego mechanika dysponującego urządzeniem do serwisu klimy. Najpierw było odpompowanie, potem płukanie i oczyszczanie. Te wszystkie operacje maszyna robi automatycznie.
Potem wymieniłem sprężarkę, i znowu podłączono maszynę, 20 minut próżni. Teraz gość ustawił ilości na 630g czynnika R134a i 50ml oleju, wessało i po sprawie. Klima chodzi bez zarzutu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości