Brak Katalizatorów IS250

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Brak Katalizatorów IS250

Post autor: Tomex221 »

Wklepuje to w ten dział ponieważ jakiś etuzjasta tuningu był poprzednim właścicielem mojego auta.
Witam czy ktos na forum usuwał wszystkie katalizatory z ISa 250? Moj problem polega na tym że po zakupie auta okazało się ktoś wybebeszył pierwsze katalizatory (czyli te pierwsze za kolektorem). Doszedłem do tego po paru miesięcznym użytkowaniu auta, ponieważ z dnia na dzień stracił moc. Okazało się ze na kompie wyskoczył błąd "zbyt bogatej mieszanki". Zdjąłem wydechy a tu niespodzianka - w środku pusto. Wiem ze pierwsze sondy sa odpowiedzialne za dawkę paliwa i to one to regulują. Pytanie moje brzmi - czy z technicznego punku widzenia brak tych katów wpływa na działanie pierwszych sond które znajdują się przed nimi?? Dodam iż wczoraj mechanik zamontował mi jakieś adaptery elektroniczne których mam wrażenie nie potrafi ustawić. Jeżeli ktoś potrafi mi coś podpowiedzieć to będę wdzięczny bo auto stoi od tygodnia w warsztacie i nic się nie zmienia oprócz tego ze wydaje chajs na jakieś pierdoły czyt. adaptery elektroniczne.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak Katalizatorów IS250

Post autor: Miłosz »

Zagadaj do kolegi carsik czy jest możliwość programowo wywalić sondy. BMW na taką okazje ma oryginalne softy, które mogą wywalić 2 czy 4 sondy i jeździ to bezproblemowo. W lexie niestety to wszystko jest strasznie zagmatwane :/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak Katalizatorów IS250

Post autor: Dawid0ss »

Tomex221 pisze:Wklepuje to w ten dział ponieważ jakiś etuzjasta tuningu był poprzednim właścicielem mojego auta.
Witam czy ktos na forum usuwał wszystkie katalizatory z ISa 250? Moj problem polega na tym że po zakupie auta okazało się ktoś wybebeszył pierwsze katalizatory (czyli te pierwsze za kolektorem). Doszedłem do tego po paru miesięcznym użytkowaniu auta, ponieważ z dnia na dzień stracił moc. Okazało się ze na kompie wyskoczył błąd "zbyt bogatej mieszanki". Zdjąłem wydechy a tu niespodzianka - w środku pusto. Wiem ze pierwsze sondy sa odpowiedzialne za dawkę paliwa i to one to regulują. Pytanie moje brzmi - czy z technicznego punku widzenia brak tych katów wpływa na działanie pierwszych sond które znajdują się przed nimi?? Dodam iż wczoraj mechanik zamontował mi jakieś adaptery elektroniczne których mam wrażenie nie potrafi ustawić. Jeżeli ktoś potrafi mi coś podpowiedzieć to będę wdzięczny bo auto stoi od tygodnia w warsztacie i nic się nie zmienia oprócz tego ze wydaje chajs na jakieś pierdoły czyt. adaptery elektroniczne.
Ile miesięcy od kupna ? Nie lepiej złożyć reklamację i prosić o rekompensatę ? Skoro Cię o tym nie poinformowano, to coś Ci się jednak należy. Warto walczyć o swoje, a nie od razu wykładać siano na naprawy. Pzdr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Brak Katalizatorów IS250

Post autor: owczar »

Sondy za katem moga brać udział w regulacji mieszanki, ale nie muszą. Zależy od strategii producenta. Aczkolwiek, nawet gryby brały to nie spowodują błędu za bogata mieszanka. Jeśli do tej pory nie miałeś błędu katalizatora, to nie bawiłbym się w emulację, a przyjrzał na początek freeze frames - czyli w jakich warunkach pojawił się błąd. Potem monitoring sond przed katem i sond za katem. Sprawdzenie korekt LTFT i SFTF.
Błąd bogatej mieszanki pojawia sie wtedy, gdy korekty wędrują na minimum, a mimo wszystko sonda jedzie cały czas na bogato. Przyczyn takiego stanu może być kilka - jeden z nich to np problem z przepływką, lejące wtryskiwacze itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości