[IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - katalizator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - katalizator

Post autor: gmiter »

Witam,

Od niedawna mam kłopot z obrotami silnika/drganiami na benzynie. Auto ma instalację gazową i na gazie chodzi bardzo dobrze - zaraz po przełączeniu na LPG przy ok 30 stopniach jest ok jednak kłopot jest na benzynie. Na benzynie auto po odpaleniu na zimnym chodzi w miarę okej, jednak kiedys obroty były duzo wyższe (nawet w lecie), teraz na zimnym po chwili spadają do 900 obrotów albo i niżej gdy wiosna przy wyższych temperaturach trzymał 1200 obrotów na luzie przy ponad 50 stopniach. Silnik bardzo drga - nie wiem czy wtryski PB są zużyte, czy może jest to wina innego podzespołu - jest to strasznie drażniące - a po przełączeniu na LPG praktycznie problem znika - drgania są raz na kilka sekund i odczuwam jakby delikatne wachnięcie obrotów chociaz tego nie widać.

Błędów jakichkolwiek brak, w weekend wymieniany olej (Motul 5W30 oraz filtr Toyoty Ori).

Czy może to być problem katalizatora tego wewnątrz? Podczas rozgrzewania silnika wydostają się z okolic katalizatora tego za skrzynią bardzo dziwne i nierównomierne dźwięki - dodatkowo widać że środek był w jakis sposob wycinany przez poprzedniego właściciela - parciarza. Czy wycięcie ostatniego kata może pomóc? Auto ma niezły zryw jednak od jakiegoś czasu zauważyłem też spadek mocy maksymalnej bo powyżej 180km/h słabo przyspiesza i dlatego kieruję się w stronę tego ostatniego katalizatora.
rychu23
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2014, o 19:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Pcim
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: rychu23 »

Nie jestem specem,ale wiele czytałem na podobny temat i często problem był z wtryskiwaczami LPG i może któryś z wtryskiwaczy LPG przepuszcza gaz w trakcie pracy na PB i masz zbyt bogatą mieszankę i stąd drgania. A jak przełączysz na LPG to wszystko wraca do normy.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: bulikcbr »

W takim razie gdy już na rozgrzany silniku przełączymy ponownie na PB to też powinien przerywać?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: gmiter »

Wtryskiwacze LPG są nowe. Problem wystepuje również kiedy całkowicie nie ma gazu w zbiorniku wiec LPG nie wpływa na to. Korekty LTFT na PB w granicach -1/+2% na obu bankach - na LPG to samo. Zastanawia mnie dlaczego korekty rosną z obrotami - tzn przy około 3000tys obrotów korekty są +10% - czyzby brakowało PB czy może przepływomierz do czyszczenia/ewentualnie dziura w dolocie?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: gmiter »

Problem zamknięty. Wystarczyło dobrze przeczyścić przepustnicę środkiem do tego przeznaczonym. Dodatkowo ściągnąłem tą blaszke prostokątną na korpusie przepustnicy - w środku dziurki którymi przepływa powietrze do regulatora biegu jałowego był praktycznie pozatykane osadem z odmy - popryskałem tam dokładnie. Nie ma już jakichkolwiek drgań, po wcisnięciu gazu się nie zastanawia chwilę tylko elegancko reaguje.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: bunny54 »

Gmiter, czym czyściłes przepustnice?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: gmiter »

http://czysty24.pl/1092-zmywacz-do-prze ... nikow.html

Bardzo dobry środek - ma dyszę która daje pod dużym ciśnienie środek myjący i elegancko rozpuściło osady na talerzyku bez ruszania go szczoteczką itp. Cena w porównaniu do LM też optymalna
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: bulikcbr »

Wyjmowałeś przepustnice?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] drgania zimnego silnika, niskie obroty - kataliz

Post autor: gmiter »

Nie tym razem. Zimno/zła pogoda i musiałem przeprowadzic operacja na parkingu pod blokiem - ściągnąłem tylko rurę plastikową z rezonatorem i osłonę górną silnika. Czyszczenie przepustnicy razem z jej wyjmowaniem było robione jakoś w czerwcu kiedy wymieniałem wtryskiwacze LPG - jak widać nie wyczyściłem dokładnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości