LS 400 dziwne dźwięki

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Localdopeboy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:57
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: Localdopeboy »

Witam. Ostatnio pojawiły się pod maską dziwne dźwięki, porównać można je do ocierającego kółka o jakiś metalowy element. Nie zawsze się pojawia, dzisiaj zauważyłem, że jest gdy wrzucę D i trzymam na hamulcu. Kiedy zmieniam bieg na N dźwięk się nie pojawia, na R też jest tylko słabszy. Szukałem źródła tego dźwięku i jest w okolicy strony pasażera (pompa wspomagania na wylocie?) jednak nie ma to powiązania ze skrzynią. Sprawdzałem wszystkie koła pasowe i żadne nie jest luźne. Jest możliwość, żeby skrzynia zaczynała się sypać? Zaznaczę, że nie mam z nią problemów, nie hałasuje ani nie szarpie. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny :piwko:
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: sebek8888 »

Pompa od wspomagania cieknie? Sprawdzales czy jest plyn?
Localdopeboy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:57
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: Localdopeboy »

Pompa była zmieniana około 1,5 roku temu, bo poprzednia się rozkraczyła. Nowa była ściągana z USA. Płyn jest ale wydaje mi się, że gdzieś ucieka, muszę to zrobić, ale póki co pilnuję stanu. Wydaje mi się, że ucieka gdzieś ze zbiorniczka.
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: sebek8888 »

odkryłeś co to? strasznie mnie to ciekawi.
Localdopeboy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:57
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: Localdopeboy »

Niestety w dalszym ciagu nie mogę dojść co jest źródłem tego dźwięku. Sprawdzałem poziom oleju w skrzyni jest prawidłowy, kolor też jasny, wydaje się ok. Dzisiaj nagrałem może ten filmik coś pomoże :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=wSshFW- ... e=youtu.be
Ostatnio zmieniony 7 lis 2016, o 21:38 przez Localdopeboy, łącznie zmieniany 1 raz.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: adam81 »

zrzuć pasek wielorowkowy od osprzetu i zweryfikuj rolkę prowadzącą i od napinacza pokręć nimi i zobacz czy nie wydaja dzwieków czasami nie ma luzu ale łozysko rzęzi.

Link do filmiku na youtube nie działa...
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: Troy »

Kanał,dwie osoby.Jeden w aucie załącza ,drugi pod spodem, słucha i szuka źródła dźwięku
Localdopeboy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:57
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: Localdopeboy »

Jakoś rok temu był wymieniany kompletny rozrząd, może rzeczywiście to któryś napinacz. Jutro się temu przyjrzę. Zastanawia mnie tylko dlaczego ono rzęzi na D lub R. Gdy wrzucę na parking lub neutral to dźwięk ustaje. Może to przez jakieś naprężenia pojawiające się podczas zapięcie odpowiedniego biegu :scratch:
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: firlejak »

Localdopeboy pisze:Jakoś rok temu był wymieniany kompletny rozrząd, może rzeczywiście to któryś napinacz. Jutro się temu przyjrzę. Zastanawia mnie tylko dlaczego ono rzęzi na D lub R. Gdy wrzucę na parking lub neutral to dźwięk ustaje. Może to przez jakieś naprężenia pojawiające się podczas zapięcie odpowiedniego biegu :scratch:
Bo silnik jest miej oobciążony niż na D lub R ?
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: LS 400 dziwne dźwięki

Post autor: adam81 »

chyba mocniej:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość