Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexx
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2011, o 02:03
Model Lexusa: Byl IS200 jest GS300 MK2
Skąd:: Krzeszyce
Lokalizacja: Krzeszyce
Kontakt:

Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Alexx »

Programowanie kluczyka

1. Otwarte dzrzwi kierowcy i wyciagniety kluczyk zaplonu.
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki nie przekrecac i wyjac go.
w ciagu 40 sekund:
3. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac otworzyc w odstepach co 1sekunde
4. Zamknac drzwi kierowcy i ponownie je otworzyc /reka /
w ciagu 40 sekund:
5. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac ... w odstepach co 1 sekunde
6. Wlaczyc wylaczyc zaplon aby zaprogramowac nowy kodo kluczyka/orginalny zostaje zachowany
6a. Wlaczyc wylaczyc wlaczyc wylaczyc zaplon,aby zaprogramowac nowy kod /orginalny kod zostanie przepisany /?? moze nadpisany lub zmieniony ... nie testowalem
7. Wyjac kluczyk zaplonu

W tym momecie programujemy kluczyki.

8. teraz pstrykamy kluczykiem zamknac otworzyc auto, w zaleznosci od trybu programowania 1 lub 2 razy / nie wiem o co kaman/
9. Jednoczesnie nacisnac przycisk zamykania i otwierania drzwi i przytrzymac maksymalnie 1.5sekundy
10. W ciagu 3 sekund: Nacisnac dowolny przycisk conajmniej 1 sekunde
11. Jednorazowo zamknac i otworzyc samochod /pilotem/

WAŻNE Jezeli samochod zostanie dwukrotnie zamkniety i otwart, programowanie nie jest zakonczone.Powtorzyc programowanie./Byc moze chodzi o to ze mozna programowac nastepny kluczyk/

W ciagu 40 sekund
Wrazie potrzeby powtorzyc kolejnosc naciskania, w celu zaprogramowania pozostalych kluczykow

WSKAZÓWKA : W celu wyjscia z trybu programowania: Zamknac drzwi kierowcy
i umiescic kluczyk w stacyjce

Maksymalnie mozna zaprogramowac 4 kluczyki

Tekts zaczerpniety z Autodata 3.17PL plus moje poprawki
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: dommell »

troszkę inaczej to wygląda na bahamut cars, no i na żywo jak robił mi to facet co na codzień programuje wszelakie kluczyki też trochę to inaczej wyglądało. Może jak się zbiore to przetłumacze z bahamuta.

co do zastępywania i ilości kluczyków to wygląda to tak, że maksymalnie naraz może być w użyciu 4 kluczyki. Programując piąty, wskakuje on na pozycję 4 a wyrzucany jest ten z pozycji 1, reszt asię przesuwa 4->3, 3->2, 2->1 i tak z akażdym razem - chyba, że było mniej programowanych kluczyków to poprostu dopisuje się do kolejki
Awatar użytkownika
Alexx
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2011, o 02:03
Model Lexusa: Byl IS200 jest GS300 MK2
Skąd:: Krzeszyce
Lokalizacja: Krzeszyce
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Alexx »

ja wlasnie tak programowalem swoje kluczyki
co do ilosci to nie sprawdzalem bo mam tylko dwa i teraz znowu smigaja
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: da_rk »

Nie wiem czy dobrze wszystko zrobiłem, ale jak do punktu 7 tzn. wyjąłem kluczyk ze stacyjki to dwa razy zamknęły i otworzyły mi się drzwi. A następnie jak chciałem programować kluczyk to po naciśnięciu któregokolwiek przycisku na kluczyku było to samo, tzn dwa razy zamknęły i otworzyły mi się drzwi. Tak to powinno wyglądać, czy zrobiłem coś nie tak??
Lex

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Lex »

dziś w końcu zebrałem się na wymianę baterii w kluczyku który po wymianie nie trybił więc kilka razy próbowałem przeprowadzić te programowanie i du.. :ireful3: , i tu prośba do kolegi dommella jak masz inny syst. programowania to pociśnij tu może się w końcu mi uda
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: da_rk »

również dołączam się do prośby!!
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: da_rk »

Znalazłem coś takiego:
1 Drivers door open
2 insert Key in to ignition -remove
3 using the central locking switch on the drivers door LOCK to UNLOCK 5 times ie forward/back counts as one
4 close/open door
5 lock to unlock another 5 times
6 insert key in to ignition
7 off to on to off .. once to add a key .. twice to rewirte.. remove key
8 after this the door locks will respond
9 while this is happening hold down the lock button on the key and press the unlock button on the key 5 times .. release and press unlock once
if you have been successful the door lock will lock unlock once


u mnie zadziałało, ale nie wiem czy to jest tylko programowanie funkcji bezprzewodowych pilota w kluczyku (zamknij otwórz drzwi, bagażnik) czy też immobilizer :/ Wyczytałem że jest jeszcze jakaś procedura z wciskaniem pedałów gazu i hamulca, ale nie testowałem tego, wynika z niego że potrzebny jest master key do zaprogramowania kluczyków, a ja niestety takiego nie posiadam :/ Może ma ktoś jeszcze jakieś instrukcje, bo chętnie popróbuję.
Awatar użytkownika
Roz
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2011, o 23:14
Model Lexusa: IS300T
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Roz »

Te komendy dzialają bez wiekszych problemów! Programowalem przy swoim IS300 i przy znajomego IS200, działa jak powinno działać!
To co piszą na amerykańskich forum to raczej pewniak!
Programowanie immobilisera odbywa sie komendami poprzez naciskanie hamulca, gazu itp ale temat jest do zrobienia i zaoszczędzamy sporo siana!
Pozdrawiam
RozLEX
Lex

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Lex »

Alexx pisze:Programowanie kluczyka

1. Otwarte dzrzwi kierowcy i wyciagniety kluczyk zaplonu.
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki nie przekrecac i wyjac go.
w ciagu 40 sekund:
3. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac otworzyc w odstepach co 1sekunde
4. Zamknac drzwi kierowcy i ponownie je otworzyc /reka /
w ciagu 40 sekund:
5. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac ... w odstepach co 1 sekunde
6. Wlaczyc wylaczyc zaplon aby zaprogramowac nowy kodo kluczyka/orginalny zostaje zachowany
6a. Wlaczyc wylaczyc wlaczyc wylaczyc zaplon,aby zaprogramowac nowy kod /orginalny kod zostanie przepisany /?? moze nadpisany lub zmieniony ... nie testowalem
7. Wyjac kluczyk zaplonu

W tym momecie programujemy kluczyki.


8. teraz pstrykamy kluczykiem zamknac otworzyc auto, w zaleznosci od trybu programowania 1 lub 2 razy / nie wiem o co kaman/
9. Jednoczesnie nacisnac przycisk zamykania i otwierania drzwi i przytrzymac maksymalnie 1.5sekundy
10. W ciagu 3 sekund: Nacisnac dowolny przycisk conajmniej 1 sekunde
11. Jednorazowo zamknac i otworzyc samochod /pilotem/

WAŻNE Jezeli samochod zostanie dwukrotnie zamkniety i otwart, programowanie nie jest zakonczone.Powtorzyc programowanie./Byc moze chodzi o to ze mozna programowac nastepny kluczyk/

W ciagu 40 sekund
Wrazie potrzeby powtorzyc kolejnosc naciskania, w celu zaprogramowania pozostalych kluczykow

WSKAZÓWKA : W celu wyjscia z trybu programowania: Zamknac drzwi kierowcy
i umiescic kluczyk w stacyjce

Maksymalnie mozna zaprogramowac 4 kluczyki

Tekts zaczerpniety z Autodata 3.17PL plus moje poprawki
ten opis mi nie zatrybił (3 próby) może ma ktoś inną możliwość wskrzeszenia kluczyka ?
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: dead_beat »

Lex pisze:
Alexx pisze:Programowanie kluczyka

1. Otwarte dzrzwi kierowcy i wyciagniety kluczyk zaplonu.
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki nie przekrecac i wyjac go.
w ciagu 40 sekund:
3. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac otworzyc w odstepach co 1sekunde
4. Zamknac drzwi kierowcy i ponownie je otworzyc /reka /
w ciagu 40 sekund:
5. Przyciski do zamykania samochodu w drzwiach naciskamy 10 razy zamknac otworzyc zamknac ... w odstepach co 1 sekunde
6. Wlaczyc wylaczyc zaplon aby zaprogramowac nowy kodo kluczyka/orginalny zostaje zachowany
6a. Wlaczyc wylaczyc wlaczyc wylaczyc zaplon,aby zaprogramowac nowy kod /orginalny kod zostanie przepisany /?? moze nadpisany lub zmieniony ... nie testowalem
7. Wyjac kluczyk zaplonu

W tym momecie programujemy kluczyki.


8. teraz pstrykamy kluczykiem zamknac otworzyc auto, w zaleznosci od trybu programowania 1 lub 2 razy / nie wiem o co kaman/
9. Jednoczesnie nacisnac przycisk zamykania i otwierania drzwi i przytrzymac maksymalnie 1.5sekundy
10. W ciagu 3 sekund: Nacisnac dowolny przycisk conajmniej 1 sekunde
11. Jednorazowo zamknac i otworzyc samochod /pilotem/


WAŻNE Jezeli samochod zostanie dwukrotnie zamkniety i otwart, programowanie nie jest zakonczone.Powtorzyc programowanie./Byc moze chodzi o to ze mozna programowac nastepny kluczyk/

W ciagu 40 sekund
Wrazie potrzeby powtorzyc kolejnosc naciskania, w celu zaprogramowania pozostalych kluczykow

WSKAZÓWKA : W celu wyjscia z trybu programowania: Zamknac drzwi kierowcy
i umiescic kluczyk w stacyjce

Maksymalnie mozna zaprogramowac 4 kluczyki

Tekts zaczerpniety z Autodata 3.17PL plus moje poprawki
ten opis mi nie zatrybił (3 próby) może ma ktoś inną możliwość wskrzeszenia kluczyka ?
pogrubiona część jest źle przetłumaczona, ten sposób u mnie zadziałał:
da_rk pisze:1 Drivers door open
2 insert Key in to ignition -remove
3 using the central locking switch on the drivers door LOCK to UNLOCK 5 times ie forward/back counts as one
4 close/open door
5 lock to unlock another 5 times
6 insert key in to ignition
7 off to on to off .. once to add a key .. twice to rewirte.. remove key
8 after this the door locks will respond
9 while this is happening hold down the lock button on the key and press the unlock button on the key 5 times .. release and press unlock once
if you have been successful the door lock will lock unlock once
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości