[ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
bebecik97
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2016, o 19:33
Model Lexusa: CT200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Post autor: bebecik97 »

Witam,
od dwóch dni jestem posiadaczem "elki" ct200. mam w niej kolorowy wyświetlacz znajdujący się na desce rozdzielczej. I zastanawiałem się nad wizualizacją pod czas parkowania, jak ją włączyć. Wg podręcznika użytkowania jest coś takiego, niby nie każdy model, ale czy rzeczywiście.? Jak to sprawdzić? albo jak to odpalić? samo "pikanie" to mało...
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Post autor: szyman_leo »

Warto najpierw sprawdzić czy jest "oko" kamery pod tylną listwą z przyciskiem do otwierania klapy bagażnika, umiejscowione z lewej strony patrząc od tyłu auta. Jeśli jest taka opcja, to powinna uruchamiać się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu.
Chyba, że ktoś dokładał czujniki sam, to pikanie musi wystarczyć.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Post autor: pkobierecki »

Wizualizacja czujników nie wyświetla się na centralnym dużym ekranie, tylko na tym małym wyświetlaczu przy zegarach. Ja mam fabryczne czujniki, ale nie mam ekranu. Czujniki wyświetlaja się mi na tym małym czarno-białym wyświetlaczu. Ale jeździłem testówką z ekranem i z tego co pamiętam tam też wizualizacja czujników jest tylko na tym małym ekranie w zegarach a kamera cofania na dużym centralnym.
bebecik97
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2016, o 19:33
Model Lexusa: CT200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Post autor: bebecik97 »

Patrzyłem specjalnie całe menu na wyświetlaczu przy zegarach i na środkowym wyświetlaczu, niestety nie mam żadnej wizualizacji, żadnego autka który by sygnalizował chociaż stronę zbliżającej się przeszkody. W zegarach jest tylko ruchome to silniczek, kółko i akumulator... nic więcej się nie rusza:(
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ct200]czujniki Parkowania - Wizualizacja

Post autor: szyman_leo »

OK byłem, sprawdziłem i rzeczywiście jest na małym ekranie "wizualizacja" czujników po wrzuceniu wstecznego, ale pod warunkiem, że w zasięgu czujników jest przeszkoda. Jak nic nie ma, to nie pokazuje kresek.

Obrazek

natomiast opcje znalazłem na dużym ekranie w USTAWIENIA->POJAZD->LEXUS Park Assist i tam jest opcja WŁ/WYŁ, ale już nie sprawdzałem czy to przypadkiem nie chodzi tylko o obraz z kamery. Symbol autka jest też na dużym ekranie w jego górnym prawym rogu.

Obrazek
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości