Przy skręcie przeskok koła is 200d

Problemy dotyczące modelu IS
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Victor »

Witam panowie
Mam pytanie mianowicie przy skręcie prędkość parkingowa obrót kierownicy maxymalnie w prawo czy lewa stronę jest przeskok lub uderzenie blokada koła przód . Czy to jest normalne ,dzieje sie to głównie na mokrym,mam 205/50/16 opony.
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Victor »

Czyli co?, nikt nie miał takiego problemu czy to norma w IS przy skręcie .
neuro313
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2016, o 00:12
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Berlin
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: neuro313 »

Mam to samo w IS250 IIgen i też nie mam pojęcia co to moze być ... :scratch:
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Victor »

Czyli nie jest to problem tylko mojego egzemplarza ....
Sprawdziłem już chyba wszystko zbierznosc, wyważenie kół przekładka tak jak zaleca producent( co dla mnie jest śmieszne ze zaleca szczególnie przy 16') tył na przod co 10tys km, sprawdzone wachacze całe zawieszenie a problem dalej jest . Moja początkowa myśl była ze to jest pprzegub ale sekundę po pomyślałem ze przecież napęd jest na tył a problem przod ewidentne . Najgorsze jest to ze nic sie nie dzieje na suchym tylko jak jest mokro. Powiem ze dziwne te Lki. Ktoś ma może pojęcie co to może byc !!!
Zibi59
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2017, o 15:33
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Zibi59 »

Podobne dziwne zjawisko miałem w moim IS220d. Skręt na maxa i dziwne hałasy w trakcie manewrów parkingowych, zwłaszcza na wstecznym. Problem zniknął po wymianie opon na nowe. Poprzednie były już zjechane, a mieszanka gumowa twarda. Opony kół przednich po prostu toczyły się w moim przypadku z jednoczesnym przesuwaniem liniowym. Trzeba przyznać, że auto ma przy maksymalnym wychyleniu kół relatywnie mały promień skrętu.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Miłosz »

Dzisiaj sprawdziłem i u mnie nic takiego nie występuje...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: tofex »

Ja mam podobny przeskok w ls 400, na letnich oponach, w zimne mokre dni. Kąt skrętu jest bardzo duży i koło przy maksymalnym skręcie i małej prędkości uślizguje się w linii prostej pchane przez tył. Nazwałbym to ekstremalną podsterownością, ale przy prędkości manewrowej nie jest to problem. Po zmianie na zimowe jest ok- stawiam na inną mieszankę i lepszą przyczepność.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Kafecz »

Mam cos takiego w swoim aucie. Na zimowkach bylo ok. Na letnich lipa. Troche to irytujace. Nie da sie tego wyeliminowac?
Awatar użytkownika
zak640
Lex user
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2015, o 08:54
Model Lexusa: LS600hL
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: zak640 »

Ten sam efekt miałem w GS450H i to samo mam w LS600H. Opony mam nowe, zawieszenie oraz zbieżność (w tym kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy) sprawdzone i wszystko jest ok. Jest coś w tym, co opisał kolega wcześniej, że im zimniej to opony letnie są twardsze i efekt ten jest bardziej słyszalny. Gdy robi się cieplej, to jest mniej słyszalne. Zobaczymy latem, a to już niedługo. A może to taki urok lexusów? :o
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: Przy skręcie przeskok koła is 200d

Post autor: Victor »

Fakt jest faktem,jak jest sucho problem jest zdecydowanie mniejszy,gdy mokro niestety. choc najbardziej mnie wku..jak zawracam i jest np torowisko,odczucie jest takie jakby koła sie łamały.
Jednym słowem urok Lexusa-mocno denerwujący , ale nie tylko 7 gen Bety podobno ma to samo tak na pocieszenie...
Wiosna nadchodzi wiec koło bedzie większe i opona nowa,wiec zobaczę czy bedzie poprawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości