Automatycznie przyciemniane lusterka

Problemy dotyczące modelu IS
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: Ropuch25 »

Witam.
W moim IS 200 mam automatycznie przyciemniane lusterka. Aktualnie tylko to wewnętrzne bo na bocznych poprzedni właściciel nakleił zwykłe szybki (nawet nie podgrzewanie). Specjalnie się nie dziwię bo oryginalna szybka podgrzewana i przyciemniana kosztuje ponad 900 zł za jedną stronę. Już zacząłem odkładać i niebawem sobie kupie oryginały. Natomiast nie wiem jak powinno działać to automatyczne przyciemnianie. Kontrolka na lusterku świeci. I czasami lusterko mi się ściemnia jakby samo. Czasami nie. Nie mogę go rozgryźć. Nie wiem jak sprawdzić czy ten system działa prawidłowo. Jak wymienię wszystkie szybki na właściwe to czasem może być ciężko zobaczyć coś z tyłu. Teraz przyciemnia mi się tylko wewnętrzne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: gregski »

W is250 dziala dobrze, o co pytasz?
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: Kafecz »

Piszesz ze czasami samo sie sciemnia. Mozesz to rozwinac? Znawca nie jestem ale moze jest logiczny sposob wytlumaczenia.
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: e_mil »

U mnie (IS 200) to przyciemnianie wstecznego lusterka działa normalnie - w sensie, jak ktoś jedzie za mną i daje światłami po lusterku to mnie nie razi. Za to na bocznych żadnego przyciemniania nie mam - ogrzewanie działa.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: Ropuch25 »

Witam.
Chodziło mi o to, że nie widzę związku pomiędzy przyciemnianiem się lusterka a natężeniem świateł z tyłu. Wygląda jakby samo z siebie się przyciemniało. W lusterku wewnętrznym są dwa czujniki, z przodu i od tyłu (widać go poprzez lusterko). Przypuszczam że lusterko reaguje na różnicę oświetlenia pomiędzy jednym a drugim czujnikiem. Ale u mnie działa to jakby samo. Potrafi się ściemnić nawet wtedy gdy z tyłu nic nie jedzie. Cofam pytanie. Będę obserwował.
Pozdrawiam wszystkich.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: kapelan78 »

Tak z ciekawości, czemu chcesz 900 za sztukę dać jak całe używane lusterka są po 100, 150 zł?
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: ronnie441 »

Ja bym właśnie ptzebował lusterka fotochromatycnego wewnętrznego może ktoś ma na sprzedaż??
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Czujnik z tyłu lusterka( od strony przedniej szyby) ma za zadanie rozpoznania czy jest noc czy dzień. Czujnik w lusterku ( ten w szkle) ma za zadanie sciemnić lusterko.
Sprawdzić możesz prosto, tzn. Nawet w dzień zasłoń ten czujnik od strony szyby przedniej a w ten który widzisz daj światłem np. Z latarki z telefonu, lusterko powinno momentalnie się ściemnić.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Automatycznie przyciemniane lusterka

Post autor: Ropuch25 »

Bo te lusterka po 100 czy 150 zł nie są fotochromatyczne. kostka powinna mieć 9 pinów. 2 do grzania, 5 do regulacji i składania, 2 do przyciemniania.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości