Dziwne drgania podczas jazdy

ODPOWIEDZ
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: matyj713 »

Witam. Mam jakiś dziwny problem i nie mam pojęcia co to może być. Podczas jazdy czasami (powiedzmy co około 200km) zdarza się, że słychać takie TRRRRR i czuć drganie (podobne do tego jakby najechać na linie na autostradzie) i trwa to około sekundy i przestaje i dalej jest ok. W tym momencie czuć delikatne przyhamowanie. Ciężko zdiagnozować cokolwiek, bo dzieje się to rzadko i krótko, ale może ktoś miał coś podobnego? Zdarza się to w różnych sytuacjach - czasem na prostej, czasem w zakręcie, czasem podczas przyspieszania, nie zauważyłem jakiejkolwiek reguły. Ktoś może widział kiedyś coś podobnego?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: blue »

A czujesz wtedy, że jak wciskasz gaz to auto nie jedzie?
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: matyj713 »

Ciężko powiedzieć bo trwa to tak krótko, że trudno cokolwiek zaobserwować, ale możliwe, że tak jest, bo czuć takie delikatne przyhamowanie.
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: lorak »

matyj713 pisze:Witam. Mam jakiś dziwny problem i nie mam pojęcia co to może być. Podczas jazdy czasami (powiedzmy co około 200km) zdarza się, że słychać takie TRRRRR i czuć drganie (podobne do tego jakby najechać na linie na autostradzie) i trwa to około sekundy i przestaje i dalej jest ok. W tym momencie czuć delikatne przyhamowanie. Ciężko zdiagnozować cokolwiek, bo dzieje się to rzadko i krótko, ale może ktoś miał coś podobnego? Zdarza się to w różnych sytuacjach - czasem na prostej, czasem w zakręcie, czasem podczas przyspieszania, nie zauważyłem jakiejkolwiek reguły. Ktoś może widział kiedyś coś podobnego?
automat?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: blue »

W takim razie włącza Ci się ABS. Sprawdź czujniki przy kołach.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: grucha2666 »

miałem to samo jakieś 3-4 razy. teraz od dawna nie występowało. dokładnie objaw taki jak opisywałeś. efekt występował najczęściej podczas manewrów na parkingu albo przy bardzo niskiej prędkości (np. przy dotaczaniu się na światłach). może blokują się klocki i wariuje abs?
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: Jac »

Podłączę się do tematu :)
Ja mam coś podobnego, ale tylko kiedy przy zwalnianiu prędkość dochodzi do ok./ 60 km/h. Pojawiło się to po wymianie tarcz z przodu na nacinane/ nawiercane i wydawało mi się, że stąd ten dźwięk. Myślicie, że to może być czujnik ABS?
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: Kafecz »

A czy kontrolka na desce wtedy jakas mruga? Kurcze moze to wyjasnic u mnie jakies dewiacje ktore obserwuje a wyjasnic ich nie jestem w stanie.
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: matyj713 »

lorak pisze:
matyj713 pisze:Witam. Mam jakiś dziwny problem i nie mam pojęcia co to może być. Podczas jazdy czasami (powiedzmy co około 200km) zdarza się, że słychać takie TRRRRR i czuć drganie (podobne do tego jakby najechać na linie na autostradzie) i trwa to około sekundy i przestaje i dalej jest ok. W tym momencie czuć delikatne przyhamowanie. Ciężko zdiagnozować cokolwiek, bo dzieje się to rzadko i krótko, ale może ktoś miał coś podobnego? Zdarza się to w różnych sytuacjach - czasem na prostej, czasem w zakręcie, czasem podczas przyspieszania, nie zauważyłem jakiejkolwiek reguły. Ktoś może widział kiedyś coś podobnego?
automat?
tak, automat. żadne kontrolki nie świecą w tym czasie.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne drgania podczas jazdy

Post autor: Jac »

Kafecz pisze:A czy kontrolka na desce wtedy jakas mruga? Kurcze moze to wyjasnic u mnie jakies dewiacje ktore obserwuje a wyjasnic ich nie jestem w stanie.
Jeżeli to pytanie do mnie to nie, nic się nie świeci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość