jakie łańcuchy śniegowe?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

jakie łańcuchy śniegowe?

Post autor: pjetrooha »

Szykuje mi się zimowy wypad w góry, więc prośba o pomoc w doborze łańcuchów śniegowych do Lexusa IS250... zimówki 225/45 "17 na alufelgach, więc powinny być do alu przystosowane. Może po swoich doświadczeniach jakieś konkretne, sprawdzony model ktoś poleci. Czy wystarczy założyć parę na tylną oś :LEXUS: ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: jakie łańcuchy śniegowe?

Post autor: endrju1 »

Jak zakładać to tylko komplet (czyli na obie osie), bo przy zjazdach hamuje głównie przednia oś.
ponteras
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2016, o 00:43
Model Lexusa: lexus
Skąd:: łódź
Kontakt:

Re: jakie łańcuchy śniegowe?

Post autor: ponteras »

Tu się zgoddzę że na obie osie, ale mimo wszystko też chciałbym poznać jakieś konkrety co do tego co kupić :)
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: jakie łańcuchy śniegowe?

Post autor: ProMienisty »

użytkowałem łańcuchy w BMW325i,z praktyki co stwierdzam ,tylna oska wystarczy,ciąg jak i hamulce były bardzo dobre,trzeba też pamiętać ze 100wą ,czy 80 się nie poleci,50-60 to max
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: jakie łańcuchy śniegowe?

Post autor: pjetrooha »

Byłem zarezerwować box na wyjazd i sprzedawca polecał mi opaski zaciskowe z wypustkami/a'la kolcami na koła zamiast łańcucha. Montaż mega prosty, podobno dobrze się wgryzają, koszt ok. 70zł. Minus... są jednorazowe, czyli do użytkowania typowo na ośnieżonych drogach. Przy zjeżdżaniu na asfalt już lipa, więc kwestia sprawdzenia drogi dojazdowej na stok. Też twierdził, że łańcuch na tył będzie wystarczający.
Znalazłem w necie łańcuchy tekstylne (skarpety na koła)... miał ktoś możliwość przetestowania tego? W różnych testach różnie wypadają, pytanie czy byłyby wystarczające dla podjeżdżania w PL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości