gs430 jak długo się nagrzewa

hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: hydrant23 »

takie oto pytanie bo już sam się zakręciłem ... ostatnio trochę wody dolewałem bo mały wyciek miałem w układzie chłodzenia (wężyk się trochę zsunął i uciekał płyn) ,
przy temp zewn w okolicach 4st.c - wskaznik rusza po ok 1500m (osiąga ok 40stopni) i tak się zastanawiam czy coś aby nie za długo ... jak jest u was?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: gmiter »

Może się zapowietrzył układ chłodzenia i dlatego tak wolno sie nagrzewa. Zacząłbym od tego.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: owczar »

Mój 3UZ również potrzebuje sporo czasu. Sprawdzałem nawet termostat, ale nie otwiera się przed czasem. Potrzebuje jakieś 15 min w korkach żeby się nagrzać. Jak jest zimniej to temp roboczą łapie po około 3,5km. Dla porównania v6 żony nagrzewa się na 2/3 tego odcinka.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: ghostmateus »

owczar pisze:Mój 3UZ również potrzebuje sporo czasu. Sprawdzałem nawet termostat, ale nie otwiera się przed czasem. Potrzebuje jakieś 15 min w korkach żeby się nagrzać. Jak jest zimniej to temp roboczą łapie po około 3,5km. Dla porównania v6 żony nagrzewa się na 2/3 tego odcinka.
Mi rozgrzewa się stosunkowo szybko. Maksymalnie po 3 kilometrach już daje ciepłym powietrzem(trasa - jadąc bardzo powoli i dziadkując). U mnie nie dawno było wszystko wymieniane pompa, termostat oraz ostatnio płyn zmieniałem na prestone i jest wszystko ok.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: owczar »

Ciepłym powietrzem daje u mnie po 1.5km, ale mowa o temp roboczej :)
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: ghostmateus »

jutro sprawdzę na jakim dystansie złapie temperaturę roboczą :dirol:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: LinkPL »

To jest normalne ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: maniek_ls400 »

hydrant23 pisze:takie oto pytanie bo już sam się zakręciłem ... ostatnio trochę wody dolewałem bo mały wyciek miałem w układzie chłodzenia (wężyk się trochę zsunął i uciekał płyn) ,
przy temp zewn w okolicach 4st.c - wskaznik rusza po ok 1500m (osiąga ok 40stopni) i tak się zastanawiam czy coś aby nie za długo ... jak jest u was?
Hydrant - z doświadczenia - dolanie wody załatwi Ci termostat w ciągu paru dni (awaryjnie musiałem zalać układ wodą - sobota środek nocy, trzeba zjechać z podnośnika i przejechać 10km), w niedzielę rano trasa 300km i po powrocie termostat zdechł. Po demontażu wyglądął jakby leżał na dnie Bałtyku - przed zalaniem układu wodą oglądałem termostat i wyglął całkiem możliwie.

Już dawno nauczyłem się, że uruchamiając zimą auto ustawiam ogrzewanie na najniższą temperaturę i je wyłączam do czasu nagrzania silnika - wtedy auto dużo szybciej się nagrzewa..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: owczar »

W ls mały układ otwiera się dopiero jak temp jest w 1/4 skali.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: LinkPL »

maniek_ls400 pisze:
hydrant23 pisze:takie oto pytanie bo już sam się zakręciłem ... ostatnio trochę wody dolewałem bo mały wyciek miałem w układzie chłodzenia (wężyk się trochę zsunął i uciekał płyn) ,
przy temp zewn w okolicach 4st.c - wskaznik rusza po ok 1500m (osiąga ok 40stopni) i tak się zastanawiam czy coś aby nie za długo ... jak jest u was?
Hydrant - z doświadczenia - dolanie wody załatwi Ci termostat w ciągu paru dni (awaryjnie musiałem zalać układ wodą - sobota środek nocy, trzeba zjechać z podnośnika i przejechać 10km), w niedzielę rano trasa 300km i po powrocie termostat zdechł. Po demontażu wyglądął jakby leżał na dnie Bałtyku - przed zalaniem układu wodą oglądałem termostat i wyglął całkiem możliwie.

Już dawno nauczyłem się, że uruchamiając zimą auto ustawiam ogrzewanie na najniższą temperaturę i je wyłączam do czasu nagrzania silnika - wtedy auto dużo szybciej się nagrzewa..

To takie rzeczy chyba tylko w Mercedesie ... ile szybciej 1 minutę, bo wątpię żeby to było 5 min ... ;)

Rozglądałem się za Mercem, ale jak się czyta cokolwiek o tych samochodach to wypada to blado nawet przy FSO Polonez sprzed 20 lat ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości