Problem z olejem w skrzyni biegów a/t lexus is200 '99

Skrzynie biegów, przeguby, półosie,czyli wszystko co związane jest z przeniesieniem napędu.
ODPOWIEDZ
Pasik996
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, o 15:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Problem z olejem w skrzyni biegów a/t lexus is200 '99

Post autor: Pasik996 »

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i niedawno nabyłem mojego is 200 . Mam problem z doborem oleju do skrzyni. Otóż przy wymontowywaniu chłodnicy wody zostały odpięte przewody od doprowadzenia oleju do chłodnicy i trochę oleju ubyło. Na bagnecie jest połowa stanu po przerzuceniu skrzyni przez wszystkie przełożenia oczywiście na zimnej skrzyni. W salonie powiedziano mi iż do tej skrzyni leje się olej ATF typ IV. Kupiłem olej i chciałem uzupełnić stan lecz na miarce olej ma kolor żółty a ATF typ IV jest czerwony a z tego co się orientuje to nie można ich mieszać. Auto było serwisowane do tej pory w zagranicznym serwisie przez pierwszego właściciela. Nie wiem czy olej był wymieniany gdyż ASO nie udziela informacji na temat czynności serwisowych przeprowadzonych w zagranicznych serwisach toyoty. Auto ma przejechane 145 tyś km i jest z 99 roku. Proszę o pomoc bo może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązania inne niż oczywista wymiana całego oleju w skrzyni. Dodam że auto w tej chwili się nie porusza gdyż nie chcę niczego uszkodzić.
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Problem z olejem w skrzyni biegów a/t lexus is200 '99

Post autor: gs300gs300 »

Witaj,

Może stary olej jest już po prostu przepracowany/przegrzany i zmienił kolor, zobacz tu:

https://www.youtube.com/watch?v=USRsFf5ZQys

Dodam, że ja leję do siebie oryginalny olej Toyoty Typ T-IV, ale podobno jego zamiennikiem jest Ravenol ATF T-IV (jest chyba jeszcze jakis Castrol T-IV, taki był na fakturach poprzedniego właściciela mojego pojazdu).

Niech inni się wypowiedzą, ale możliwe że olej dawno nie był zmieniany, ja zakupiłbym bańkę 5l oleju Toyoty, zlał stary, dolał nowego, zrobić rundkę na każdym biegu, znowu zlać stary, zdjąć miskę i wszystko wyczyścić (miskę i magnesy), zapodać nowy filtr, poskręcać i zalać znowu nowego oleju aby uzyskać stan na bagnecie (na ciepłej skrzyni i oczywiście odpalonym aucie). Po takim zabiegu pewnie pomiędzy 1/3 a 1/2 oleju powinno być nowego w układzie.
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z olejem w skrzyni biegów a/t lexus is200 '99

Post autor: e_mil »

Ja po kupnie swojego (2002) oddałem go do warsztatu, który specjalizuje się w Toyotach i Lexach. Tam mi wymienili cały olej, filtr, uszczelkę itd., bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, olej nie był zbyt często wymieniany, pewnie był tylko dolewany.
Aaaa i o oleju w moście pamiętaj - może też nie był zmieniany.

Tak btw. samochód kupowany w Polsce czy sam sprowadzałeś?
Pasik996
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, o 15:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z olejem w skrzyni biegów a/t lexus is200 '99

Post autor: Pasik996 »

Problem w tym że olej jest żółty a ATF IV czerwony i z tego co wiem nie wolno ich mieszać. Spróbuje zasięgnąć jeszcze opinii serwisu skrzyń automatycznych z mojego miasta. Zobaczymy co powiedzą. W najgorszym wypadku trzeba będzie wymienić pewnie cały olej czego bym nie chciał bo z tego co wiem w starszych automatach powinno się go wymieniać "po trochu" , a drugą sprawą jest duży koszt wymiany bo z tego co wiem trzeba to zrobić dynamicznie .
Auto jest sprowadzone lecz nie prze zemnie mimo iż zdarzało się mi sprowadzać auta de,be itp. Lex po prostu się trafił w kraju w dobrym stanie i niezłych pieniądzach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeniesienie napędu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości