GS450H 2006 vs C-klasa 2016

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS450H 2006 vs C-klasa 2016

Post autor: MateoM »

To nie temat z serii pytanie o kupno :) Po prostu chciałem spisać luźne przemyślenia na temat. Otóż w ostatnią niedzielę udałem się na zapisaną wcześniej jazdę nową C-klasą, bo porostu ta nowa linia Mercedesów mi się bardzo podoba. Od lat cała rodzina jeździ Lexami, przez co nie mamy żadnego porównania do innych marek.

Niestety dostępna była wersja silnikowa tylko C200, gdzie podobno są dwie różne moce. Ja miałem tą mocniejszą, cokolwiek by to oznaczało. Sprzedawca twierdził, że to 1,6 + turbo, na stronie www C200 1991 cm3, to już sam nie wiem.

Na miejscu zaparkowałem obok bardzo ładnego, bordowego IS-Fa, BTW czy to ktoś z forum? :) Trochę czekania i wio. Oczywiście GS vs C to trochę bez sensu, bo teoretycznie model niżej i powinienem na jazdę testową wybrać Eklasę, ale ciekaw byłem czegoś innego. Moje auto jest 10 lat starsze i chciałem zobaczyć co przez dekadę udało się zdziałać w motoryzacji.

Ogólne wrażenia, pomijając oczywiście "fajność" jazdy pachnącym nowością autem:

- świetny pomysł z mini dźwignią zmiany biegów obok kierownicy. Ten wielki wybierak w GS w standardowym miejscu i dźwięk, jaki z siebie wydaje za każdym razem kiedy trzeba przelecieć z P do D teraz wydaje mi się bezsensowny, Merc ma to lepiej rozpracowane.

- wyciszenie. O dziwo miałem wrażenie, że auto wcale nie jest głośniejsze na postoju. Podczas jazdy do 130-140 km/h trochę bardziej słychać za to było powiewy wiatru na autostradzie, ale tu się zdziwiłem, że nie jest dużo głośniej.

- asystent martwego pola. Może nie napiszę, że mnie uratował bo do kolizji jeszcze dużo brakowało, ale zadziałał ostrzegawczo bo ktoś ze skrajnie lewego postanowił przeciąć cztery pasy aby zjechać do skrętu z trasy, wpadając mi tuż przed nosem - jestem za takim rozwojem technologii.

- system audio, choć to była absolutnie biedo-wersja auta wcale nie był jakiś gorszy od M&L, przynajmniej podczas chwilowego posłuchania radia.

- dynamika, to mnie zaskoczyło najbardziej. Według producenta o ile dobrze sprawdziłem, to różnica między GS450H uznawanego za bardzo żwawe auto, a tu jakąś podstawowa wersją to 1,6 sekundy... owszem, czuć to oczywiście podczas ostrego przyspieszania, ale na codzień nie robiło aż takich problemów, ot po prostu auto żwawo rusza przed siebie. C350e, bo taką wersję sprawdziłem ma identyczne przyspieszenie z 2 litrów pojemności - a tak się zachwycałem hybrydą i jej "rakietowym" przyspieszeniem :scratch:

Cała ta jazda dała mi trochę do myślenia. Bo za jakiś czas będę chciał wymienić auto, i teraz tak. IS300H według mnie wygląda duuużo gorzej niż chociażby taka C-klasa, więcej matowo-czarnych plastików :/. Nowsza, IV generacja GS450h jest droższa nie na zasadzie sporo, tylko przepaść. O ile III gen chodzi za 50-60 tysięcy, tak do IV trzeba mieć 140.000 zł. Podobno silnikowo to identyczne auta. Wątpię, aby IV gen będąc 3x droższym autem oferowała dużo więcej - mylę się? LS460 spala 15 litrów, to już teraz sporo, a sprzedając go za 3-4 lata to będzie już smok, bo nowe auta będą bardzo mało palić. LS600H to z kolei 100.000 zł za powoli trącącą myszką technologię i wygląd. A może jednak po drogach jeździ tyle A6, C/E i BMW5 bo te auta są po prostu... dobre? Trochę wkładam kij w mrowisko, ale ciekaw jestem Waszej opinii. Aby pozostać przy :LEXUS: musiałbym wydać 100.000 zł na nowszego GS albo zostać przy starszym i dbać, co póki co właśnie robię. Zawsze cieszyło mnie to, że to niszowa wciąż u nas marka i parkując nie stoję obok pięciu takich samych czarnych BMW5 F10, ale czy słusznie? :)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS450H 2006 vs C-klasa 2016

Post autor: LinkPL »

Musisz wybierać samochód pod siebie, nie patrz na to co który oferuje tylko kup taki jak Ci się podoba.

Ja będę zmieniał samochód i mam dokładnie taki sam dylemat. Czy kupować niemca, czy iść dalej w samochód którym jeździłem do tej pory. Obejrzałem kilka sztuk i tak chyba w przeciągu roku pół przystawię się do nowego GS-a 450h. Większość egzemplarzy jest krajowa, duża część z jakimiś normalnymi jeszcze przebiegami. Był też pomysł, żeby zapodać Volvo v70 lub s80, ale konstrukcja raczej stara i dokładając 30-40k można zakupić jakiś samochód już z nowszą technologią niż 10 letnie Volvo, które cenowo z rocznika 2012-2013 wygląda bardzo atrakcyjnie w porównaniu do niemców czy Lexusa.

Zależy czego oczekujesz ... ewolucji czy rewolucji ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: GS450H 2006 vs C-klasa 2016

Post autor: zender »

Witam

Ja wlasnie patrze za nowym autem i faktem jest ze mercedes ma auta dopracowane prawie ;) jak sie zacznie konfigurować auto to już tak różowo nie jest ani z konfiguracja ani z cena. Umnie sprawa jest łatwa bo żonie sie c -coupe nie podoba i skończy sie pewnie na RC hybryd. Ale porównują te dwa auta zauważyłem ze żadne z producentów nie dostarczy ci 100% takiego produktu jaki sobie umyśliłeś w cenie jaka bys uważał za akceptowalna. Aby nie przeciągać myślę ze każdy powinien również rozpatrzyć jakoś serwisu oraz awaryjnosc auta.

zender
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS450H 2006 vs C-klasa 2016

Post autor: LinkPL »

Przy Mercedesie i jakości serwisu bywa różnie ... podpytajcie Mańka ... Ostatnio o tym samochodzie nie słyszałem nic pozytywnego a mimo to ludzie kupują i jeżdżą ... coś w tym musi być, ale nie mam na tyle silnej woli do jazdy na serwis aby poddać się próbie ...

Do Mateon: jeszcze pamiętaj o jednej rzeczy, bo mówisz, że dużo osób jeździ Audi, BMW, Mercedes ... pamiętaj, że większość jest głupia i nie podejmuje racjonalnych wyborów. Masa ludzi tak właśnie myśli, że Audi, czy BMW to dobre maszyny, co z pewnością jest i prawdą, ale ważne dla jednostki powinno być to czego ona oczekuje, a nie to jaki samochód kupuje ktoś inny ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości