Samochód, nowy do 70 tys

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: piktogram »

Przeklejam prośbę znajomego - poszukuje samochodu do 70 tys zł, nowego, 5cio drzwiowego, przyjemnego na dłuższych trasach.
Ibiza, Leon, i30 czy inne Ceedy, Toyota, Corolla. Nie Lexus - drugie auto, chciałbym jakieś inne. Benzyniak. Często jeżdżę na trasie Kraków - Katowice (autostrada) w celach zawodowych.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: tomekb »

Poczekaj na Fiata tipo kombi w tej kwocie kupisz pewnie średni wypas z super trwałym 1,4 t-jet który super znosi lpg jakby było potrzebne auris kończy się na silniku 1,6 trwały wolnossak ale Fiat większy i wygodniejszy
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: dzida »

Są dwie opcje z Hyundaiem i30, bo wychodzi nowy model.
1. Kupujesz stary, który będzie wyprzedawany w dobrych cenach
2. Kupujesz nowy i masz świeży model.

Z innych "szlachetniejszych" Mazda 3, która wg mnie jest lepsza od takiego Leona/Golfa
Awatar użytkownika
Aleksanderu
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 15 mar 2015, o 22:20
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Legionowo/Warszawa
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: Aleksanderu »

Jeśli masz takie widełki cenowe to proponuje samochód NIssan Pulsar wersja 1.2T(115km) lub 1.6(190km) turbo doładowana. Jeśli będziesz chciał to mogę znaleźć coś z tego rocznika po dobrych rabatach. Mam tez możliwość znalezienia auta demo, zarejestrowanego z przebiegiem do 1k km. Wszystko kwestia dogadania. Co do auta silniki całkiem niezłe. Dynamika jednostki 1.6 na bardzo dobrym poziomie. Na pewno więcej miejsca w środku niż w i30.
Jak coś wal śmiało na pw to pomogę. Pozdrawiam
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: zack »

To ja od siebie dorzucę jeszcze Toyota Corolla bądź Toyota Auris. Skupię się na tym drugim, bo wg mnie jest ciekawszy (mówię o sobie - bo wg innych może być inaczej). Zaczynają się już przeceny rocznika 2016 Auris-a można mieć za niecałe 60k zł. Budżet jest 70k zł, więc pozostałą część można przeznaczyć na wyposażenie.
Auris to super auto do jazdy zarówno po mieście jak i na trasie. Na https://www.toyota.pl/new-cars/auris/index.json znajdziesz jego specyfikację oraz cennik w zależności od wersji.
Awatar użytkownika
ambienT
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2016, o 22:02
Model Lexusa: IS 200 '05
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: ambienT »

Giulietta z benzynowym 1.4 TB, skrzynia 6 biegów. Najbezpieczniejsze auto w klasie, cenowo aktualnie bardzo korzystna oferta moim zdaniem : http://stock.alfaromeo.pl/35588/alfa-ro ... -giulietta
Awatar użytkownika
Noti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 cze 2016, o 20:48
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mysłowice
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: Noti »

Toyota Auris, Opel Astra, Hyundai i30, Wszystko zależy od wyposażenia jakie chcesz w nim mieć. Często idzie kupić jakieś fajne nowe autko z przebiegiem kilkunastu tysięcy, więc praktycznie nowe, a cena już jest sporo niższa. Trzeba cierpliwości i szukania/przeglądania allegro.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: LinkPL »

Tak dla porównania ...

Ostatnio miałem przyjemność pojeździć kilkoma nowymi samochodami. Kia Optima z czerwca 2016 2.0 benzynka i Ave 1.8 w benzynce. Oba samochody przy 160 km/h zachowywały się nie do przyjęcia. W Optimie było 4.5k obrotów mimo że skrzynia 6biegów, było strasznie głośno. W Ave trochę lepiej, ale z tym silnikiem ten samochód to jest po prostu muł - przypominał mi bardziej Poloneza, niż nowy sprzęt kosztujący 130k pln. W domu mamy jeszcze Aurisa z 2014 roku w 1.4 ON. W środku jest relatywnie cicho, samochód ładnie przyspiesza itd ... W środku denerwować mogą gałki od radia, bo ich wykonanie jest poniżej krytyki, cała reszta współmierna do wydanych pieniędzy. Samochód nie pali dużo, jeździ nim moja mamuśka. Dużo bardziej odpowiada mi jazda Aurisem 160km/h niż którymkolwiek z tych benzyn. Znajomy ma cytrynę C3 z 1.6 HDI, to jednak cytryna wypada również gorzej w porównaniu do Aurisa ...
Obecnie pod ręką mam jeszcze citroena c4 ale starszy samochód, to jednak wolałbym się nie rozpisywać na jego temat, bo jeszcze jakiś wielbiciel francuzów mógłby do mnie zawitać w progu z jakimś ostrym narzędziem ... Znajomy ma również Peugota 301 2014 rok ON... również padaczka, taki mało przyjemny w środku, głośny i ogólnie zrobiony gorzej od Daci z Rumunii ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: Dawid0ss »

LinkPL pisze:Tak dla porównania ...

Ostatnio miałem przyjemność pojeździć kilkoma nowymi samochodami. Kia Optima z czerwca 2016 2.0 benzynka i Ave 1.8 w benzynce. Oba samochody przy 160 km/h zachowywały się nie do przyjęcia. W Optimie było 4.5k obrotów mimo że skrzynia 6biegów, było strasznie głośno. W Ave trochę lepiej, ale z tym silnikiem ten samochód to jest po prostu muł - przypominał mi bardziej Poloneza, niż nowy sprzęt kosztujący 130k pln. W domu mamy jeszcze Aurisa z 2014 roku w 1.4 ON. W środku jest relatywnie cicho, samochód ładnie przyspiesza itd ... W środku denerwować mogą gałki od radia, bo ich wykonanie jest poniżej krytyki, cała reszta współmierna do wydanych pieniędzy. Samochód nie pali dużo, jeździ nim moja mamuśka. Dużo bardziej odpowiada mi jazda Aurisem 160km/h niż którymkolwiek z tych benzyn. Znajomy ma cytrynę C3 z 1.6 HDI, to jednak cytryna wypada również gorzej w porównaniu do Aurisa ...
Obecnie pod ręką mam jeszcze citroena c4 ale starszy samochód, to jednak wolałbym się nie rozpisywać na jego temat, bo jeszcze jakiś wielbiciel francuzów mógłby do mnie zawitać w progu z jakimś ostrym narzędziem ... Znajomy ma również Peugota 301 2014 rok ON... również padaczka, taki mało przyjemny w środku, głośny i ogólnie zrobiony gorzej od Daci z Rumunii ...
:laugh1: :laugh1:
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Samochód, nowy do 70 tys

Post autor: banan1984 »

Moja zona jezdzi 1.4 ben 100bhp i30 i jest zadowolona, maly zgrabny i na zakupy i do pracy to tyle :) ja tez poruszam sie nim czasami. Spalanie okolo 7litrow mieszane. 5 lat nielimitowanej gwarancji mowi samo za siebie, usb, mp3, BT, etc :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości