(GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

(GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: manlions »

Witam, dzisiaj po przejechaniu 20 km zerknąłem i zobaczyłem dość sporo kropel w bagażniku (kiedyś już też to zaobserwowałem), tam gdzie lewarek i tam gdzie klucz do kół i futerał z kombinerkami i kluczami. W pozostałej części bagażnika czyli tam gdzie koło zapasowe i zmieniarka było sucho. Jak wytarłem ściereczką to ona cała niemalże mokra była. Skąd te krople się tam wzięły i gdzie szukać przyczyny? Uszczelka bagażnika szczelna, tylne światła również szczelne i suche z tego co widziałem. Tam za lewarkiem na dole (po drugiej stronie bagaznika też) są takie czarne skrzyneczki co odprowadzają wodę, one były suche i do nich żadne wężyki nie dochodzą, nie wiem czy to prawidłowe. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: darek007 »

Ja mam to samo ale w IS200. Sprawdz kratki odpowietrzenia ktore się tam znajduja. Mi tamtedy woda podchodzila-sa za slabo docisniete.j
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: manlions »

Kurcze kiepska sprawa z tą wilgocią... Tzn ma Pan na myśli po bokach te czarne kratki? Dobrze sprawdzę je i docisnę. Sprawdzę też dokładnie uszczelke bagaznika, tzn wyjmę ją, wyczyszczę i na nowo włożę. I będę obserwował podczas jazdy w deszczu jak się sytuacja przedstawia.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: darek007 »

jakby co tutaj więcej wskazówek:
viewtopic.php?f=120&t=14738&p=132154#p132154
ja na razie zdemontowałem boczki i obserwuje kiedy sie woda pojawia. Najwięcej jest po ulewnym deszczu lub jeździe po mokrej nawierzchni. Ogólnie planuje na wiosne zdemontować zderzak i kratki przykleić klejem do szyb.
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: manlions »

Dziękuję za link, zaraz poczytam. Nieciekawa sprawa z tą wodą, miejmy nadzieję że da sie do tego dojść i to jakoś uszczelnić. Ja wczoraj zauważyłem troszkę rdzy pod uszczelką bagażnika , jakieś 10 cm na prawo od lewej tylnej lampy. I tam pod spodem w bagażniku widziałem jak ta woda sobie spływała po ściance az na dół. Na ściance bagażnika jest wyraźny rdzawy ślad który zaczyna się właśnie tam gdzie ta uszczelka. Dalej będę obserwował i jakaś masą uszczelniającą do metalu będę to musiał zrobić jak będą wyższe temperatury. A te kratki co odprowadzają wodę to u mnie one są tak suche że kurz aż się wżarł w nie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: darek007 »

Kratki nie odprowadzają wody. Kratki służą to "odpowietrzenia" np gdy zamykasz drzwi.
A jeśłi woda płynie pod lampami to polecam lampy zdjąć oczyścić, odtłuścić i przykleić zwykłą uszczelką do okien wokół lampy. Pamiętam że w toyotach była taka przypadłość i uszczelka do okien zdawała egzamin.
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Wilgoć i krople w bagażniku.

Post autor: manlions »

Aha do odpowietrzania są, ok rozumiem już teraz. Widocznie wcześniej źle przeczytałem. Tzn nie pod lampami, ale prawdopodobnie spod uszczelki bagażnika na której osiada pokrywa bagażnika. Jeszcze będę to sprawdzał jak będzie deszcz. Ale dzięki, jak coś to pomyślę o tej uszczelce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości