(GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

(GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: manlions »

Czasem przy różnych nierównościach na drodze słyszę w przednim zawieszeniu skrzypienie, nie wiem czy to wahacze czy sprężyny czy coś innego. Sprężyny przednie mają 40%, tylne 60% z tego co pamiętam. Więc wiadomo niedługo je wymienię jak i amortyzatory. Ale wahacze przednie też bym wymienił i moje pytanie brzmi czy te wahacze (albo nowe z innej aukcji) są dobrej jakości i długo wytrzymają? http://allegro.pl/wahacz-przod-gorny-pr ... 83308.html
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: lukas78 »

manlions pisze:Czasem przy różnych nierównościach na drodze słyszę w przednim zawieszeniu skrzypienie, nie wiem czy to wahacze czy sprężyny czy coś innego. Sprężyny przednie mają 40%, tylne 60% z tego co pamiętam. Więc wiadomo niedługo je wymienię jak i amortyzatory. Ale wahacze przednie też bym wymienił i moje pytanie brzmi czy te wahacze (albo nowe z innej aukcji) są dobrej jakości i długo wytrzymają? http://allegro.pl/wahacz-przod-gorny-pr ... 83308.html
Skrzypienie przeważnie powodują zużyte sworznie wahacza dolnego, lecz przy tak zużytych przednich amorkach, to one wraz ze sprężynami mogą skrzypieć, jak w wozie drabiniastym. Jeśli skuteczność przednich amorków masz na poziomie 40% to musisz je wymienić - samych sprężyn nie musisz natomiast wymieniać. Wahacze i inne elementy zawiasu firmy febest to szajs. Górne wahacze lepiej dać do sprawdzonej firmy do regeneracji. Dolne sworznie najlepiej kupić oem w aso.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: manlions »

Dobrze, dziękuję za odpowiedź. O te dolne sworznie zapytam w aso katowice, a górne wahacze oddam do jakieś firmy do regeneracji, tylko wpierw muszę znaleźć jakiś porządny warsztat. Czyli sprężyn przednich nie muszę wymieniać? Ale jak bym trafił na nowe to myślę że też je wymienię. Jeszcze chciałem zapytać czy mogą być takie przednie amortyzatory? Czy też są słabe? http://allegro.pl/amortyzatory-lexus-gs ... 40291.html
http://allegro.pl/kayaba-amortyzator-pr ... 60172.html

Te skrzypienie występuje jak najadę przy parkowaniu na jakiś niski krawężnik, albo przy skręcie jak powoli z ulicy na plac wjeżdżam. A tak podczas jazdy w mieście, to nigdy go nie słyszałem mimo bardzo cichego wnętrza.
siwyv
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2013, o 22:12
Model Lexusa: Gs300 mk1
Skąd:: Będzin
Kontakt:

Post autor: siwyv »

W Piekarach Śląskich jest dobry zakłady co regenerują wahacze.

Wysłane z aparatu.
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: manlions »

To nie daleko, mógłbym poprosić o adres? I przy okazji czy te amortyzatory które podałem w poprzednim poście nadają się czy są słabej jakości?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: lukas78 »

Są ok.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: manlions »

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: lukas78 »

Przy okazji grzebania w przednim zawiasie, zajrzyj obowiązkowo do stanu tulei dolnego wahacza (zwanego potocznie bananem) - przy jednej robocie warto go również uleczyć.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
manlions
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 gru 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: manlions »

Dobrze, a jeśli były by do wymiany to z allegro czy z aso? A może do regeneracji jeśli się da?
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: (GS300 mk1) Przednie wahacze. Pytanie czy warto.

Post autor: addzik »

Do GS mk1 firma SiberianBushing ma praktycznie komplet żółtych POLI.
Sam od nich brałem. Ceny mega w porządku i z trwałością zero problemów (z dopasowaniem również).
Gdybym miał robić zawias w MK1, tylko od nich tuleje. Zwłaszcza za taką cenę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości