Brak sterowania ogrzewaniem

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: Miłosz »

Dzisiaj z rana jak odpalałem auto to cos tak dziwnie strzeliło/brzęknęło w okolicy kokpitu, nie ważne czy mam ustawienie siły nawiewu max czy min dmucha tak samo. Jak stałem w korku to mając na HI ciepłe powietrze ledwo co leciało, jak zacząłem jechać było lepiej. Dodam może jeszcze że to nie problem z układem chłodzenia, płyn cały czas taki sam poziom, auto osiąga temperaturę roboczą, termostat trzyma. Jakieś cięgo czy coś strzeliło. Miał ktoś coś takiego ? Wolę zapytać zanim zacznę wszystko rozbierać...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: Miłosz »

Właśnie coś o tym silniczku czytałem, pewnie tam coś przeskoczyło i jest lipa, dostęp ponoć od miejsca pasażera za zachowkiem. Znalazłem nawet jakieś drobne DIY
https://www.youtube.com/watch?v=Lepho5NcTWw

Muszę rozebrać i zobaczyć co tam się rozwaliło. Myślałem żeby pod tehstrema podpiąć, ale to jest tak biedny program, że wątpie w jego diagnozę problemu...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: Miłosz »

Trochę poobserwowałem problem i jadąc autem mając temp na min i max nadmuch czuć że kratka jest zimna jak się dotyka ręką, dmuchaniem bym tego nie nazwał. Jak mam temp ustawioną max i nadmuch max to kratka się nagrzewa, ale dalej nie czuć dmuchania. Przełączając sterowanie nogi szyba korpus, słychać że coś pracuje, natomiast w żadnym ustawieniu nigdzie nie dmucha. Włączając klimę jest brak jakiejkolwiek reakcji. Spiąłem też z techstreamem i pokazuje wg mnie jakieś głupoty...

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie to padnięcie czujnika nasłonecznienia chyba nie powinno mieć wpływ na sterowanie nawiewem... Zrobiłem również odczyty live data

1 Temperatura max, duchawa max

Obrazek

2 Temperatura max, dmuchawa min

Obrazek

3 Temperatura 19 stopni, dmuchawa max

Obrazek

4 Temperatura 19 stopni, dmuchawa min

Obrazek
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: carsik »

ależ Ty lubisz wszystko komplikować. Solar sensory leżą w co drugim lexie albo i lepiej i nie mają wpływu na działanie układu A/C a przynajmniej nie w zakresie o który Ci aktualnie chodzi. Prawdopodobnie cos wydarzyło się z Air Mixture Servo Motor lub jego klapą czyli mieszalnik powietrza regulujący temperaturę nadmuchu.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: Miłosz »

Jutro jadę gdzieś na podziemny parking porozkręcam i zobaczę co tam strzeliło :) Najwyżej póki co zepne to na jakiś sznurek czy kij dopóki części od Rikiego nie dojdą :P Niestety auto na co dzień jest mi potrzebne i muszę to jakoś ogarnąć...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: agatka »

Zanim rozkręcić wyczyść kostkę która jest podpięta do silniczka sterującego klapami nagrzewnicy.U mnie silniczek nie działał a po wyjęciu okazało się ze chodzi brz problemu.Wyczyscilem styki i do tej pory bez zazutu dziala

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: Miłosz »

Mróz odpuścił i zatrybiło... wczraj z rana -7 dzisiaj +4. Samej wody w układzie chłodzenia nie mam, bo kupowałem go jak jeszcze była zima i było ok wszystko. Stan płynu ok, nie bulgocze, nic nie pływa w płynie, majonezu pod korkiem brak, olej na bagnecie czarny, auto nagrzałem do odpowiedniej temperatury roboczej, także póki co działa ;) Tak se myślę może korek chłodnicy coś nie bardzo trzyma, bo na prawo od korka na zbiorniczku mam taki biały ślad jakby osad. U mnie stan cieczy zawsze na minimum na zimnym silniku, jak mu dam więcej to wypluje, tylko rurka jest po przeciwnej stronie jak ten osad.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: endrju1 »

Miłosz pisze:Jak dla mnie to padnięcie czujnika nasłonecznienia...
Nie padnięcie, a po prostu sprawdzałeś błędy po ciemku, jak sprawdzisz w słoneczny dzień to będzie ok :) Poza tym czujnik nasłonecznienia nie ma nic do klap nawiewu, a jedynie obniża delikatnie zadaną temperaturę podczas jazdy z klimą (no chyba że w nowych genach go do jeszcze czegoś dopięli).
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Brak sterowania ogrzewaniem

Post autor: adam81 »

na podszybiu powinien byc rozdzielacz do ktorego sa podlaczone przewody od cieczy od niego idzie linka do obudowy nagrzewnicy-rozdzielacz zamyka i otwiera rozgrzana ciecz i powinien reagowac na zmiany temp na panelu w srodku, jezeli reaguje słabo badz wcale znaczy ze jest problem z linka u mnie wypieło sie jej mocowanie przy obudowie nagrzewnicy -dostep słaby od strony nóg kierowcy.jak cos dzwon 509389262 służę pomocą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości