Korozja nadwozia - drzwi prawe i lewe przód GS300 mk3

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LexusMODE
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2016, o 19:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Ruda Śląska
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Korozja nadwozia - drzwi prawe i lewe przód GS300 mk3

Post autor: LexusMODE »

Nie wiem czy to są tylko moje przypuszczenia, ale problem jest chyba szerszy niż tylko moj egzemplarz.
Mianowicie mam lexa z 2007r kupionego w Polsce. Przy kupnie nie zauważyłem ogniska korozji które ukryło sie pod lusterkami. Dopiero przy dokładnym myciu zauważyłem purchle.
Kupilem używane drzwi które lakierowalem bo stan moich był raczej nie do ratowania (względem moich wymagań).
Jak szukałem uzywanych to 70% drzwi posiadało te same ogniska korozji w tym samym miejscu.
No i najważniejszy fakt.. niezależnie czy to drzwi lewe czy prawe korozja zawsze pod lusterkami na krawędzi.
Czy spotkaliscie sie juz z tym problemem?
Kilka zdjęć jak to wyglądało
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próbowałem zrobic to na gwarancję perforacyjną, ale toyota sie wypieła bo nie byl spelniony plan serwisowy (autko w aso do 2014r bylo robione, a pozniej poza aso) i stwierdzili ze nie spełniam warunków gwarancji.
Lexus aso podejście super - oględziny i ubieganie sie do Toyoty o naprawę gwarancyjną w moim imieniu + opieka dyrektora PR. Co prawda po odpowiedzi negatywnej czar prysł
Ostatnio zmieniony 7 sty 2017, o 17:58 przez LexusMODE, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Korozja nadwozia - drzwi prawe i lewe przód GS300 mk3

Post autor: owczar »

Lexus LS430 miał podobny problem. Czas ujawnienia w GS podobny..

Gwarancja na perforacje to lipa :) Jak na przeglądzie zauważą ślady korozji to naprawiają to na Twój koszt. Gwarancja działa tylko wtedy gdy robisz przegląd i czegoś nie zauważą, a korozja spowoduje dziury na wylot. :D

Całkiem możliwe, że mocowanie lusterka uszkadza przez lata lakier a potem dochodziło do powolnej korozji. Jak w LS430 pod panelami drzwi oraz na tylnej klapie pod blendą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości