IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

ODPOWIEDZ
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: Firlej1 »

Wczoraj po spadku temperatur do -20 do moich uszu dobiegły pewne dziwne stuki z przedniego zawieszenia. Słyszalne są bardziej po jezdzie na nierównościach a i to nie zawsze. Raz je słychać z lewej strony raz z prawej. Pojawiają się też chyba jak dodaję gazu. Nie są to mocne i głośne stuki. Trudno je zinterpretować jak jakieś charakterystyczne. Po prostu pojawiły się podczas mrozów. Nawet pomyślałem że to może dźwięk z zacisków ale po naciśnięciu hamulca nic się nie zmienia. Silnik i skrzynia pracują idealnie. Macie jakieś sugestie? Jechać do majstra czy poczekać aż mróz odpuści? Z drugiej strony jak coś postukuje podczas mrozów i tak kwalifikuje się do wymiany. A nie lubię jak coś takiego dzieje się z IS-em. Przebieg auta to tylko 82 tys km.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: Firlej1 »

Chyba zlokalizowałem przyczyne. Psiknąlem troche smarku w gumy stabilizatora i się uciszyło. Prawdopodonie przymarła tam woda i przy ruchu drążka dawało taki objaw. Ale i tak po odpuszczeniu mrozów przyjrzę się im uważnie. Może są do wymiany.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: Firlej1 »

Na wtorek jestem umówiony do majstra. Jeździłem wieczorem. Stuki się zmniejszyły ale są. Może przez smar którym potraktowałem gumy stabilizatora a może przez fakt ze temperatura podniosła się do -12.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: dzida »

Mam dokładnie to samo w swoim IS 200 jednak nie zaglądałem, bo piździ bardzo. Przy skrętach też są te stuki także też obstawiam stabilizator.
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: tiger456 »

U mnie też występują stuki z różnych miejsc. Trzeba poczekać aż będzie cieplej i nie ma się co za bardzo przejmować :)
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS250-Dziwne stuki podczas mrozów

Post autor: Firlej1 »

Dzisiaj przy -8 ucichło... Ale i tak poddam zawieszenie szczegółowemu przeglądowi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości