[IS200]Wyciek płynu chłodzącego

ODPOWIEDZ
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS200]Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: madkiw »

Witam
Ostatnio zauważyłem że lekko się poci, przecieka z lewej strony (stojąc przodem do silnika) zbiorniczka wyrównawczego na chłodnicy. Tak przy samej krawędzi u góry jest mokro, i ze dwie krople ściekły po żeberku od wentylatora. Zauważyłem to niedawno, płynu na oko nie ubywa, a po zaschniętych śladach widać że to się poci co jakiś czas troszkę.
Teraz pytanie, czy to może przeciekać ten zbiorniczek ? Chociaż dziwnie tak przy samej górze, a może korek nie trzyma? Czy ewentualnie jak się zagrzeje mocno to wywala którędyś nadmiar ?
I czy ewentualnie sam zbiorniczek się wymienia, czy to razem z wentylatorem jest ?
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200]Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: pabllok »

Witam,

przyłącze się do tego wątku, otóż u mnie też ubywa płynu w zbiorniczku, raz na miesiąc muszę dolać 0,2 L. Auto ma Lpg, wycieków nie widać, silnik nie kopci, nie śmierdzi, tylko para o tej temperaturze oczywiście za autem. Trochę mam zapocony parownik od Lpg, oleju nie przybywa na bagnecie i korek od oleju czysty. Czy u Was też ubywa płynu w Lexach z Lpg ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200]Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: endrju1 »

madkiw pisze:Witam
a może korek nie trzyma?
Korek specjalnie nie jest szczelny (ten od wyrównawczego), ponieważ w zbiorniczku wyrównawczym przy sprawnym silniku nie ma prawa pojawić się ciśnienie.
Sprawdź jaki jest stan na zimnym, a jaki na gorącym silniku, sprawdź czy przytrzymując kilka sekund silnik na wyższych obrotach czy nie zwiększa się ilość płynu w wyrównawczym (na ciepłym).
Jeśli masz podejrzenie że jakieś ciśnienie dostaje się do układu chłodzącego, to zrób test na obecność CO2 w płynie (koszt zależnie od stacji diagnostycznej 20-40zł).
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [IS200]Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: piotrek_camry »

pabllok pisze: Trochę mam zapocony parownik od Lpg,
To już chyba znalazłeś nieszczelność.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200]Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: kupiec1985 »

spójrz jeszcze na pompę wody , jak jest zużyta to na niej tez się będzie pojawiać nagar od przodu patrząc na dole w okolicach takiego otworku
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości