[IS200] Felgi 16 ori - hałas/szum

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
lexoos
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 19:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Daleko
Kontakt:

[IS200] Felgi 16 ori - hałas/szum

Post autor: lexoos »

Witam,

kupiłem niedawno na zimę felgi 16' ori do IS 200 [mk1]. Jakoś wraz z zamontowaniem felg z zestawem zimowym zauważyłem podczas jazdy hałas. Już praktycznie gdzieś od 80km/h narastający wraz ze wzrostem prędkości. Przy prędkości autostradowej praktycznie noga z gazu ponieważ nie da się jechać w tym hałasie. Mówiąc hałas mam na myśli mocne szumy, podmuchy wiatru, momentami tak jakbym miał okno otwarte. Moja pierwsza myśl o oczywiście uszczelki ew. zawiasy w drzwiach. Jednak zrobiłem sobie ostatnio wszystkie uszczelki sylikonem i wyglądają na prawdę dobrze, nie są popękane. Drzwi również po zamknięciu są równo spasowane, nie wiszą na zawiasach. :secretyb:
Dołączam zdjęcie tych felg żeby nie było niedomówień i mam pytanie do posiadaczy takich samych czy zauważyli taką różnice w porównaniu do felg 17' ori?
Ew. czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego hałasu?

Te felgi w porównaniu do 17 ori wyglądają jak takie śmigła jednak czy to możliwe aby dawały taki hałas podczas jazdy? Co z ludźmi, który mają tylko takie felgi na cały rok? :szok:

Czekam na wasze opinie i pozdrawiam!
:LEXUS:

Obrazek
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: [IS200] Felgi 16 ori - hałas/szum

Post autor: WSR »

Pewnie zimówki Ci szumią, jak wrzuciłem zimówki na ori 17 do GSa mam podobny problem, po prostu głośne. Odnoszę wrażenie, że lex zaoszczędził nieco na wygłuszeniu nadkoli, bo na prawdę słyszę wszystko co się dzieje pod kołami - nawet zmiany rodzaju asfaltu, a może cała reszta jest taka cicha, że wszystko co w innych autach zagłusza koła u nas jest niesłyszalne...
lexoos
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 19:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Daleko
Kontakt:

Re: [IS200] Felgi 16 ori - hałas/szum

Post autor: lexoos »

WSR pisze:Pewnie zimówki Ci szumią, jak wrzuciłem zimówki na ori 17 do GSa mam podobny problem, po prostu głośne. Odnoszę wrażenie, że lex zaoszczędził nieco na wygłuszeniu nadkoli, bo na prawdę słyszę wszystko co się dzieje pod kołami - nawet zmiany rodzaju asfaltu, a może cała reszta jest taka cicha, że wszystko co w innych autach zagłusza koła u nas jest niesłyszalne...
Wiesz co przy większej prędkości słychać opony, ale to nie jest ten hałas. Tarcie opon zimowych to jest jedno, a te szumy powietrza, podmuchy to jest coś innego :secretyb:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Felgi 16 ori - hałas/szum

Post autor: jordi007 »

Ja mam takie same i jest szum zganiałem to na opony, letnie tez mam 16 ale inny całkiem wzór no jest troche lepiej co to 17 ori nie mam porownania nigdy nie jezdziłem na takich
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Też mam takie felgi z letnimi Dunlopami Blueresponse i do tej pory sądziłem, że to ich wina, ale widać byłem w błędzie. Na zimowym zestawie (jakieś alu 16" no name + Nokian WR D3) jest cisza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości