Pompa wody

ODPOWIEDZ
Guzikk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2017, o 11:25
Model Lexusa: IS250 F-Sport
Skąd:: Södertälje
Kontakt:

Pompa wody

Post autor: Guzikk »

Czesc, pompa wody w moim ISie konczy zycie. Z racjii tego ze ASO krzyknelo mi sporo zastanawiam sie nad tym bym sam ja wymienil. Ktos to moze przerabial? Duzo zachodu z takim zabiegiem? Jest moze gdzies do tego jakis manual lub instrukcja?
Guzikk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2017, o 11:25
Model Lexusa: IS250 F-Sport
Skąd:: Södertälje
Kontakt:

Re: Pompa wody

Post autor: Guzikk »

Pompa wymieniona, wraz z nia rolki i pasek. Zachodu nie ma wiele - okolo 2 godziny na spokojnie. Na YT jest bardzo fajny film z wymiana. POLECAM! Nara
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Pompa wody

Post autor: ArtIS »

Chyba zła kategoria gdyż takie rzeczy jak pasek to raczej Diesel? :)
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: Pompa wody

Post autor: eMeM »

ArtIS pisze:Chyba zła kategoria gdyż takie rzeczy jak pasek to raczej Diesel? :)
a czym jest napędzana pompa wody w IS250 ? :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Pompa wody

Post autor: ArtIS »

Uuuu :D OK to zamykam jadaczke :)
A jak się objawia pompa wody?
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: Pompa wody

Post autor: eMeM »

zależy co się uszkodzi

u mnie wyrobił się gwint wirnika, zaczęła powoli przeciekać i przy okazji straciła osiowość względem kół pasowych, w efekcie spadł mi pasek klinowy podczas jazdy - odbyło się wszystko dość bezszelestnie podczas długiej trasy i skapnąłem się dopiero jak zobaczyłem, że alternator nie ładuje .... zadziało się to przy przebiegu 240k km

https://zapodaj.net/343253c2c6407.jpg.html

jako że koszt zamiennika pompy nie jest duży warto wymienić ją profilaktycznie po 200k km.
Guzikk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2017, o 11:25
Model Lexusa: IS250 F-Sport
Skąd:: Södertälje
Kontakt:

Re: Pompa wody

Post autor: Guzikk »

U mnie akurat w poczatklwym stadium bylo uszkodzenie bo zaczela szumiec. Zrobil sie na niej luz. Poczatkowo myslalem ze to cos . Ma szczescie jeszcze nie ciekla. W Aso pompa tez nie jest droga, u mnie akurat padla przy 125tkm i oryginal byl ajusa toyota. Teraz siedzi skf, mam nadzieje ze dluzej pociagnie. Na yt jest gosc z USA z instrukcja wymiany- polecam!
hud
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lip 2016, o 21:53
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hud »

Panowie, podłączę się do tematu. Dzisiaj usłyszałem jakieś niestandardowe dźwięki spod maski, wydaje mi się, że to pompa wody. Zrobiłem filmik, może ktoś się wypowiedzieć czy mial podobne objawy?

https://photos.app.goo.gl/4JBEKCp7kDeLkCMh2

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
nitro
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 12:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Pompa wody

Post autor: nitro »

Porównując do tego co na youtube wylukałem przed zakupem ISa (na co zwrócić uwagę) to bardzo prawdopodobne że u Ciebie pompa tak hałasuje , na innych filmikach też podobny dzwięk . Sprawdz jeszcze czy nie masz wycieków płynu chłodniczego . U większości osób które wstawiły filmiki były widoczne różowe zacieki na pompie
hud
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lip 2016, o 21:53
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hud »

Wycieków nie ma, tylko ten dźwięk. Gorzej jest teraz przy odpalaniu, słuchać taki hałas jakby coś szorowało. W tygodniu będę miał przegląd to chyba od razu wymienię pompę, żeby nie było niespodzianek.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość