Siłowniki maski, klapy GS mk1

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Siłowniki maski, klapy GS mk1

Post autor: malasz »

Witam. Jeśli ktoś miał kłopot ze znalezieniem siłowników maski lub klapy do tegoż modelu to z własnego doświadczenia polecam takie coś: SKODA OCTAVIA (1U2, 1U5).LIMUZYNA 5-DRZWIOWA Roczniki od 03.1997. Długość:490mm skok:200 siła:500. Zamontowałem na razie do maski, po wykręceniu starych...rozbiciu główek trzymających uchwyty kulowe i wsadzeniu ich w nowe od Skody idealnie pasowały . Maska ładnie trzyma się . Jeśli chodzi o klapę to zamierzam zastosować takie same tylko potrzebna lekka modyfikacja gdyż stare mają na jednym końcu zaczep kulowy a na drugim oczko. Więc odpiłuję oczko ze starego i dospawam do nowego i powinno hulać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Trzymac sie trzyma, a jak idzie w gore?
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Siłowniki maski, klapy GS mk1

Post autor: kazio »

I o to chodzi,,, jesli ktos ma jakis pomysl, tym bardziej sam go sprawdzil , to niech sie podzieli info Pozdrawiam wszystkich :LEXUS:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Jest dzial zrob to sam. Warto wrzucic kilka fotek i opisac. Kazdy wklad wazny!
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re:

Post autor: malasz »

legato97 pisze:Trzymac sie trzyma, a jak idzie w gore?
Wszystko jest ok. Idzie w górę jak oryginał. Koszt z wysyłką : ok 60 zł. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Nigdy nie widzialem jak nowy oryginal w mk1 pracuje;) Ale cena mega dobra.
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re:

Post autor: malasz »

legato97 pisze:Nigdy nie widzialem jak nowy oryginal w mk1 pracuje;) Ale cena mega dobra.
Ok... poniosło mnie z tym oryginałem. Tak czy siak maska podnosi się jak wacek na widok niezłej lali, a kupić nowe siłowniki dedykowane do tego modelu to chyba graniczy z cudem, lub za słabo szukałem.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: passat1978 »

malasz pisze:
legato97 pisze:Nigdy nie widzialem jak nowy oryginal w mk1 pracuje;) Ale cena mega dobra.
Ok... poniosło mnie z tym oryginałem. Tak czy siak maska podnosi się jak wacek na widok niezłej lali, a kupić nowe siłowniki dedykowane do tego modelu to chyba graniczy z cudem, lub za słabo szukałem.
z cudem może nie ale koszt kosmiczny, ja mam bodajże od vw polo i muszę maskę unieś z 10 cm od dołu i idzie w górę idealnie, tak już 5 rok.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Siłowniki maski, klapy GS mk1

Post autor: malasz »

malasz pisze:Witam. Jeśli ktoś miał kłopot ze znalezieniem siłowników maski lub klapy do tegoż modelu to z własnego doświadczenia polecam takie coś: SKODA OCTAVIA (1U2, 1U5).LIMUZYNA 5-DRZWIOWA Roczniki od 03.1997. Długość:490mm skok:200 siła:500. Zamontowałem na razie do maski, po wykręceniu starych...rozbiciu główek trzymających uchwyty kulowe i wsadzeniu ich w nowe od Skody idealnie pasowały . Maska ładnie trzyma się . Jeśli chodzi o klapę to zamierzam zastosować takie same tylko potrzebna lekka modyfikacja gdyż stare mają na jednym końcu zaczep kulowy a na drugim oczko. Więc odpiłuję oczko ze starego i dospawam do nowego i powinno hulać. Pozdrawiam.
A więc zakupione w/w siłowniki po zamierzonej modyfikacji chciałem zastosować do klapy bagażnika. Plus jest taki że długość pasuje, modyfikacja bez problemu, jednakże nie użyłem dwóch do klapy gdyż zamknięcie klapy przy dwóch wymaga baaaardzo dużej siły. Więc zamontowany jeden. Zamykanie bez problemu i otwiera się sama po pociągnięciu w kabinie cięgiełka od klapy. A więc podsumowanie : jeden powyższy siłownik do klapy zamiast dwóch lub szukać o mniejszej sile i stosować dwa. Albo oryginał ASO. ? POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Siłowniki maski, klapy GS mk1

Post autor: Mat. »

Ja miałem podobny problem w LS 430. Maskę musiałem podpierać, a jak przy wyciąganiu rzeczy z bagażnika dostałem kilka razy klapą w plecy to szybko zabrałem się za szukanie alternatywy. W ASO ceny były kosmiczne. Alternatywą okazał się eBay i strona amerykanos.pl za komplet siłowników przód i tył z przesyłką zapłaciłem chyba ok. 260 zł Czas oczekiwania na przesyłkę to jakieś trzy tygodnie. Tak na szybko, pierwsza z brzegu aukcja z siłownikami do GS I: http://amerykanos.pl/eBay/?id=221047333 ... rchListing
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości