GS300 2002r stukanie w drzwiach?

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

GS300 2002r stukanie w drzwiach?

Post autor: madkiw »

Witam
Mam taki denerwujący problem, coś mi stuka na nierównościach, ale takich większych, w drzwiach kierowcy. Do tego mam wrażenie że to gdzieś wysoko, na wysokości mojego ucha, ale to może złudzenie.
Zanim rozbiorę pół samochodu :biggrin2: ma ktoś jakieś sugestie, co można sprawdzić ? Może gdzieś jakieś śruby spróbować dokręcić, pytanie też czy coś pod tapicerką drzwi może się telepać ?
To brzmi jakby coś twardego uderzało o karoserię albo twardy plastik.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: GS300 2002r stukanie w drzwiach?

Post autor: endrju1 »

Dobrze było by sprawdzić, czy tak samo stuka kiedy szyba jest opuszczona (choć pogoda ostatnio może nie pomagać), ewentualnie czy cichnie jak dociśniesz szybę.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 2002r stukanie w drzwiach?

Post autor: madkiw »

endrju1 pisze:Dobrze było by sprawdzić, czy tak samo stuka kiedy szyba jest opuszczona (choć pogoda ostatnio może nie pomagać), ewentualnie czy cichnie jak dociśniesz szybę.
Pomyślałem o tym właśnie już po napisaniu tego, i rzeczywiście jak sprawdziłem, wystarczy że lekko opuszczę i nie stuka. Ale to nie sama szyba lata, bo jak ją trzymam ręką to nic nie zmienia. Ani się nie rusza jak próbuję nią majtać sam.
chyba bez rozbierania boczka się nie obejdzie, żeby pooglądać co i jak.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: GS300 2002r stukanie w drzwiach?

Post autor: endrju1 »

Pierwsze co przychodzi go głowy to tylna prowadnica (jak szybę opuścisz to szyba wejdzie w prowadnicę i ją usztywni). Ewentualnie może jakaś luźna linka/przewód i jak uchylisz szybę to opiera się o szybę i przestaje stukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości