Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: rafiq2144 »

Czesc i czolem, zastanawiam sie, czy ktos z uzytkownikow forum ma porownanie miedzy saabem 93 drugiej generacji i lexusem is250? Ostatnio jechalem takim saabem(z tym ze to byl 2.8T awd z 300+ km) i calkiem mi sie to auto spodobalo, zastanawiam sie tylko jak tu z czesciami, bo teoretycznie powinny pasowac z vectry/signum od opla, prawda? Z tego co widze to sztuku z silnikiem 2.0T da sie kupic lajtowo taniej niz lexusa z benzynowym silnikiem, jednak czy nie bedzie potem wtopy z awaryjnoscia? Chetnie poslucham Waszego zdania na ten temat.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: dzida »

Kolega ma Saaba 9-3 II ale 1,9 TiD 150KM. Kupiliśmy w tym samym czasie z czego ja już go holowałem ze 3 razy (alternator, egr z kolektorem x2 i rozrusznik) i w dodatku do roboty dwumas oraz DPF - zachciało mu się diesla). Pomijam, że go nie stać na to auto, bo nie kupił zimówek oraz dokupował 1 oponę letnią, a potem 2szt. bo mu przeglądu nie podbili... :biggrin2:

Nie wiem jak Tobie ale mi np. nie spodobała się jakość wnętrza (on ma przedliftingowego). Wystarczy wsiąść i wszystko skrzypi. W moim IS 200 jest lepiej to co dopiero w IS 250 (choć poliftingowy 9-3 jest lepszy). Kremowa skóra robi się szybko niebieska od jeansów
Naprawy mogą Cię zdziwić, bo teoretycznie pasują części z Vectry ale pamiętaj, że 2,8 to odpowiednik wersji OPC, czyli droższej w serwisie.
Manualne skrzynie mają podobne problemy jak manuale Lexusa.
Spadek wartości zdecydowanie po stronie Lexa.
Wygląd oceniasz Ty.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: rafiq2144 »

Jesli chodzi o skory to ja jednak zostaje przy ciemnych, jasne sa za trudne w utrzymaniu czystosci, wiec o to jestem spokojny. Co do silnika to raczej to 2.0t mnie przekonuje z powodu serwisu wlasnie i spalania(strasznie mały bak jest w tym, a 2.8 pali jak smok). Wnetrze w polifcie jest calkiem wporzadku. Co do spadku wartosci to faktycznie moze byc licho, auto bede kupowal na jakies 5-6 lat i tez nie chce sie wkopac w duza strate wartosci i jakis drogi serwis(ponoc wymiana rozrzadu na lancuchu w tych saabach jest droga, a po 200kkm jest potrzebna...
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: dzida »

w 2,0t zostaw sobie z 1500-2000 na łańcuch rozrządu
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: ledziu »

Jeździłem 9-3 II i wnętrze to auto ma dramatycznie kiepskie ... prawdę powiedziawszy jak wsiadłem pierwszy raz to nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem czyli połączenie disajnu saabowego z elementami fiata scudo 2ki no i w jakości chińskiej zabawki z odpustu. Co do techniki nie będę się wypowiadał bo nie wiem ale w tym co jechałem tarcze spaliły się w ciągu 1000km. bo były kupione najtańsze na allegro a zwykłe tarcze do jazdy kosztowały tyle samo co do lexa. No i ciekawostka lampa przednia FL zenon w wersji eu była trudna do znalezienia i baardzo duuuużo kosztowała. (nie pamiętam ile ale coś około 1,5k.szt.)
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: rafiq2144 »

Ok, to chyba faktycznie odpuszcze ten temat, dzieki za informacje ;)
Awatar użytkownika
margolll
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2015, o 17:28
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Porownanir Saaba 9-3 II i Lexusa is250

Post autor: margolll »

Znajomy ma 9-3 polift 2008r Tez jak z nim jechalem to zwrocilem uwage ze lubi zaskrzypiec na podlokietnikach w drzwiach czy desce ale to taki szczegol. Ogolnie autko spoko, co do czesci to nie ma z nimi zadnego problemu jak ktos wyzej pisal, OPEL. Ale majac do wyboru Lexus czy Saab to wybor jest oczywisty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość