GS300 MK2 zagadka systemu audio

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
MoD
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: MoD »

]Witajcie,
Przeglądam sieć od dłuższej chwili i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Otóż noszę się z zamiarem (w sumie wszystko juz mam, tylko trzeba wyrzeźbić) zmiany seryjnego head unit na aftermarket. Zakupiłem facie, adapter ISO no i tu zaczyna się problem. Pinout adaptera jest inny niż pinout w aucie, może i nie jest to straszny problem, ale do mojej wersji kolorów i ułożenia pinow nie mogę znaleźć rozpiski pasującej.
Może ktoś z kolegów forumowiczów jest w stanie rozpoznać ten typ podłączenia i zapodać działający schemat, żebym mógł przerobić swój adapter.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w temacie,
Poniżej załączam zdjęcie moich kostek w aucie

Pozdrawiam
Kriss

http://cimg7.ibsrv.net/gimg/www.clublex ... c8eb6d.jpg
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: bunny54 »

Przede wszystkim nie wspinaj się w te kostki tylko w te od wzmacniacza. Wzmacniacz jest za schowkiem pasażera przy prawym słupku. Złącze które kupiłeś przedłuż tak aby sięgnęło do radia i załatwione. Z kostki przy fabrycznym radiu musisz tylko wydłubać odpowiedni pin i podpiąć pod przewód antenowy aby się wysuwała. Cała operacja włącznie z lutowaniem potrwa około 3h jak chcesz to zrobić dobrze. Minusem jest to ze tracisz subwoofer. Ja sobie zamontowałem 2 din, wywaliłem wzmaka i zmieniarkę a fabryczny woofer połączyłem z radiem po akcesoryjnym wzmacniaczu. Nawet sub lepiej teraz gra. Masz navi czy zwykle radio?
MoD
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: MoD »

Z lewej strony :) Mieszkam w UK i kierownice mam po złej stronie :P

Mam 2 din full set z navi itp. Spróbuję tak zrobić, z tym, że moja kostka nijak ma się z tym adapterem, który kupiłem. Mam taki adapter https://d11tezxtmr089.cloudfront.net/im ... 40x840.jpg
Idę zaraz na dół rozbierać schowek, zobaczę co tam da się zrobić.
Wczoraj w nocy udało mi się znaleźć pinout seryjnego radia i zdaje mi się, że ten amp jest sterowany w jakiś dziwny sposób, z radia bowiem wychodzi tylko sygnał stereo (lewy i prawy kanał) plus 2 przewody sterujące (BUS). Więc wynika z tego, że to AMP zmienia sygnał w GSie z 2.0 na 4.1. Popraw mnie prosze jeśli się mylę.

Jak dobrze rozumiem Ty wywaliłeś seryjnego ampa i głośniki podpiąłeś prosto pod radio?

Edyta:

Jeszcze jedno pytanko, wspomniałeś o kablu od anteny, jest problem, gdyż u mnie są 3 :P Ten model ma jakiś pogwizdany patent z 3 wysokościami anteny (tyle udało mi się wyczytać) i zastanawiam się, jak to zrobić, żeby się w ogóle wysuwała :)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: bunny54 »

Sorka, nie sprecyzowałem pytania - dla jasności - masz fabryczną navi i chcesz zmienić na radio akcesoryjne? Czy masz zwykłe, fabryczne Pioneer'a i chcesz zmienić na akcesoryjne. Ja miałem zwykłe radio i łatwiejsze zadanie. W navi jest podobno trudniej.
Ja kupiłem taką samą przejściówkę i przedłużyłem ją o jakieś 60 cm ( lub tłenty for inczes :) )Po odłączeniu wzmacniacza, zostaną ci luźne dwie kostki. To w nie musisz wpiąć adapter. Będziesz miał sygnał na 4 głośniki (bez suba).
Co do anteny to musisz w tej szerszej kostce z radia znaleźć przewód który po podaniu 12v spowoduje wysunięcie się anteny. Raczej wątpię żeby antena była 3-stopniowa ale u japońców jest wszystko możliwe:).
Co do wzmacniacza to nie zagłębiałem sie jak jest przekazywany sygnał z radia, może być tak jak mówisz. Ja go po prostu wymontowałem i leży w garażu.
Sygnał na głośniki dałem z radia, co miało być tymczasowym rozwiązaniem, ale tak już zostało - gra to niech gra. Może jak znajdę czas w lato i małą czterokanałówkę to to poprawię. Z przednimi drzwiami poszedłem o krok dalej i zmieniłem głośniki na Focala ( zestaw odseparowany ) na zwrotnicach DLS'a i dodatkowo je wygłuszyłem.
Problem w tym że nie jestem elektronikiem i nie bardzo potrafię wszystko prawidłowo wytłumaczyć. Poza tym robiłem to dość dawno i nie wszystko mogę pamiętać. Jak znajdę chwilkę to wszystko wypatroszę i skręcę filmik.
O, i teraz sobie przypomniałem - jak podepniesz się pod kostki ze wzmacniacza to radio będzie grało cały czas. Ja przerobiłem to tak że włącza się i wyłącza po przekręceniu kluczyka, ja tak wolę. Ogólnie sprawa dość prosta.
MoD
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: MoD »

Radio wstępnie zamontowane, działa :)
Miałem seryjnego Pioneer'a z kaseciakiem plus zmieniarka w schowku. Teraz zarzucony został aftermarket 2din i wstępnie działa ;)
Pozostało poprowadzenie wszystkich kabli akcesoryjnych typu antena gps, mikrofon, kamera cofania itp itd, czyli przy moim wolnym czasie pewnie z 2 tygodnie...

Dziękuję bardzo za porady, przedłużenie wiązki i wpięcie się w instalacje wzmacniacza było idealnym rozwiązaniem. Teraz tylko muszę kupić jakiegoś małego ampa do subwoofera, żeby tam jeszcze coś pierdziało z tyłu ;) Ale nawet i bez tego głośniki grają dużo czyściej i głośniej niż na fabrycznej instalacji, także moim zdaniem WARTO BYŁO GRZEBAĆ :)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: bunny54 »

Cieszę się ze mogłem pomóc. Ja wzmaka podwiesilem w bagażniku pod półką. Plam miałem taki żeby znaleźć małego wzmaka i upchnąć go w miejsce zmieniarki lub fabrycznego wzmacniacza ale narazie odpuściłem. Powodzenia. Jak coś to pytaj.
MoD
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: MoD »

Dzięki, ja właśnie planuję upchnąć go pod schowkiem, wywalę zmieniarkę i wzmacniacz to zrobi się trochę miejsca a i wszystkie potrzebne kable też tam są :) Także będzie prościej :)
Teraz czeka mnie przepychanie kabli pod deską, rozbieranie progu i ciągnięcie kabli od kamery a potem zbudowanie tego wszystkiego tak, jak przewidział producent... OMUJBORZE... :P
MoD
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: MoD »

Jeszcze jedno pytanie w kwestii anteny, otóż wszystko śmiga (poza subem, ale o tym juz było wyżej). Przegrzebałem internety i nic sensownego nikt nie napisał. Otóż moja antena po podaniu napięcia na jeden z przewodów z małej kostki wysuwa się, idzie około 20cm ponad dach i potem wraca niecale 10 w dół. Nie znalazłem póki co opcji aby antena wysunęła się w całości, czy ktoś przerabiał podobny temat?
Z góry dziękuję za odpowiedź
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: bunny54 »

A wiesz ze ja tez czasami tak mam? W sumie nigdy mnie to nie bolało wiec olalem temat. Nowe radio radzi sobie z odbiorem stacji nawet poza miastem, a to jest raptem 30% mojej jazdy wiec olewam. Zmieniałeś głośniki czy tylko radio? Jakie radyjko wrzuciłeś?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

GS300 MK2 zagadka systemu audio

Post autor: muzz »

Chyba wszystkie anteny tak maja. Zwróć uwagę, ze jak przełączasz na inne stacje to tez idzie na niektórych w górę delikatnie lub w dół. W 2 znanych mi GS mk2 tak jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości