IS 200 SportCross Luz Zaworów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

IS 200 SportCross Luz Zaworów

Post autor: givenchy30 »

Panowie, pytanie wydawało by się proste ale chyba nie dla wszystkich...

w związku z moimi problemami związanymi z wyskakującym Chec i falowaniem obrotów na zimnym silniku, postanowiłem oddać za namową Forum auto na sprawdzenie Luzu zaworów - bo tak mi sugerowano i co za niespodzianka, kiedy dzwoni mój mechanik i oznajmia mi, że w tym silniku są hydrauliczne popychacze i nie reguluje się luzu zaworów!
Mogę mylić techniczne określenia ale nie jestem mechanikiem, tak czy inaczej nie reguluje się luzu zaworów w silniku Lexus IS 200 MK I...!!
No chyba, że mój mechanik się myli w co wątpię bo gościu ogarnięty w tematyce mechaniki samochodowej jest i serwisował wcześniej mojego IS250 jak i GS300, zawsze bez zarzutu.
Tylko nie wiem jak rozumieć sugestię dotyczącą konieczności sprawdzenia i regulacji zaworów co 60 tys. km??
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: IS 200 SportCross Luz Zaworów

Post autor: jes »

W innym wątku kolega Ci odpisał - może trochę niegrzecznie :laugh1: ale temat wałkowany milion razy...

1. Luzy w tym silniku się reguluje poprzez wymianę szklanek zaworowych. Szklanki dobiera sie z tabeli na podstawie ustalonego luzu. Szklanka - w tym przypadku to potoczne określenie popychacza zaworu, który jest cylindrem z denkiem o różnej grubości w zależności od wartości potrzebnego luzu. Szklanki są numerowane.
2. Częstotliwość sprawdzania luzów o ile pamietam to co 120tyś. ale zależy to również od warunków eksplatacji (np. Instalacja gazowa). Jeśli nie masz pewności kiedy były sprawdzane luzy, to powinna byc jedna z pierwszych czynności serwisowych.

Pocztaj tematy forum, na moje oko jest duże prawdopodobieństwo twoich problemów w tym właśnie temacie. Jeśli tam będzie ok. to szukamy dalej :fiu:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości