[is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

[is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: Travis »

Dzisiaj chcąc zawrócić dodałem nieco więcej gazu żeby postawić auto bokiem na śniegu z włączoną kontrolą trakcji. Wszystko spoko chcąc nieco skorygować i cofnąć przy czym zgasło mi auto. Zdziwiło mnie to bardzo bo nie puściłem szybko sprzęgła czy też nie dałem mało gazu. Powtórzyłem manewr i też zgasł. Odpaliłem auto i dałem na luz. Chciałem pogazować ale pedał praktycznie nie reagował! Robił się lag gdzie przy pełnym wciśniętym nie wyzywamy na forum gazu obroty wzbudzały się dopiero po 5 sekundach i to z wielkimi oporami. Stwierdziłem że linka gdzieś się blokuje. Sprawdziłem i wszystko gra. Totalnie byłem zdziwiony. Dla próby dałem TRC OFF i nagle wszystko działa tak jak należy. Włączyłem trakcję dalej lipa. Wyłączyłem wszystko hula bez zarzutów. Przejechałem parę metrów na wyłączonej trakcji i ją włączyłem. Wszystko działa teraz sprawnie. Wiecie co może być przyczyną i czy może się to powtórzyć?
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: lexus155 »

Może wyskoczyły jakieś błedy na ecu, miałem podobny problem tzn. musialem mojego lexa zapalic na popych :oops: prom mi odpływał a ja rozładowałem akumulator, wiec jak zapalił na popych to była bardzo słaba reakcja na gaz, migała kontrolka Trc, check engine wogóle mocy nie było, ledwo wyjechałem na ten prom, mysle ze to był tryb awaryjny. Moze też miałeś tryb awaryjny. Spróbuj zrobić reset ecu.
Bart
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: bedok »

może zawiesił się czujnik ABS/TRC, komputer dostawał sygnał, że koło wpadło w poślizg więc obniżał obroty i mulił.

prawdopodobnie to sprawka zimy, proponuję też sprawdź na wszelki wypadek kable czujników pod kątem ewent. uszkodzeń

pozdrawiam
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: klexus »

za to jest odpowiedzialny czujnik żyroskopowy, czujnik ten bada obrót samochodu w okół własnej osi.
Nie wiem gdzie jest umieszczony w IS ale w GS siedzi pod podłokietnikiem.
Wydaje mi sie ze on u ciebie szleje.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: akira »

Miałem raz podobną sytuację zeszłej zimy, gdy nie mogłem wyjechać autem z głębokiego śniegu. Po kilku minutach męczenia się wyłączyłem silnik i wyszedłem co aby troszkę fizycznie saperką popracować. Gdy wróciłem do auta odpaliłem silnik, ale (tu mój błąd) zapomniałem wyłączyć kontroli trakcji, po kilku próbach bujnięcia autem uzyskałem podobny efekt co Ty. Po którymś( nie pamiętam czy to za pierwszym razem było ) odpaleniu silnika wszystko wróciło do normy. Już więcej razy taka się nie powtórzyła. Ale zakodowałem sobie, aby w podobnych przypadkach wyłączać kontrolę trakcji, czy to kopanie się w śniegu czy błocie. Wiem, że nie pomogłem, ale jednoczę się :pijak: w problemie i uspokajam że w moim przypadku ta sytuacja jak dotychczas była jednorazowa. :biggrin2:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: Travis »

akira pisze:Miałem raz podobną sytuację zeszłej zimy, gdy nie mogłem wyjechać autem z głębokiego śniegu. Po kilku minutach męczenia się wyłączyłem silnik i wyszedłem co aby troszkę fizycznie saperką popracować. Gdy wróciłem do auta odpaliłem silnik, ale (tu mój błąd) zapomniałem wyłączyć kontroli trakcji, po kilku próbach bujnięcia autem uzyskałem podobny efekt co Ty. Po którymś( nie pamiętam czy to za pierwszym razem było ) odpaleniu silnika wszystko wróciło do normy. Już więcej razy taka się nie powtórzyła. Ale zakodowałem sobie, aby w podobnych przypadkach wyłączać kontrolę trakcji, czy to kopanie się w śniegu czy błocie. Wiem, że nie pomogłem, ale jednoczę się :pijak: w problemie i uspokajam że w moim przypadku ta sytuacja jak dotychczas była jednorazowa. :biggrin2:

Dzięki wielkie :pijak: jak na razie była to jednorazowa sprawa :)
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: jordi007 »

Panowie komuś sie jeszcze to zdarzyło bo dzisiaj i mnie to spotkało u mnie bez zadnego błedu na desce zgasiłem poszedłem do domu. Po40 min znowu odpaliłem dla sprawdzenia i wszystko w normie. Czeka mnie troche jazdy i nie chciałbym jakiejs niespodzianki
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: blue »

Sprawdź hamulce. Jeśli jedno koło się blokuje, to TRC zgłupieje na śniegu.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [is200] Problem z pedałem gazu i i TRC

Post autor: jordi007 »

ale ja stałem na zasadzie samej przygazówki, pozatym by mrugał ten samochodzik a u mnie zupełnie nic
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości