Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: pawel930806 »

Witam. Chciałbym zlikwidować /zminimalizowac opory w pracy skrzyni biegów tzn zgrzyt z 1 na 2, ciezko wchodzace biegi z wyzszych na niższe i ogólnie ciężko wchodzące biegi na zimnej skrzyni. Czy ktoś jeszcze poza jednym kolegą (Michał B. ) odczuł wyraźną poprawe po zalaniu oleju redline mt90? Olej troszkę drogi bo okolice 100zl / litr ale jeśli dostalbym info od więcej niż jednej osoby to bez wahania bym kupil. Bo na chwilę obecna się waham.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: dzida »

Ja miałem takie objawy, zalałem ten olej i nic się nie zmieniło praktycznie także wg mnie nie warto jak liczysz na wyraźną poprawę.
Najlepsza opcja to skrzynia na stół i wymiana synchronizatorów oraz łożysk tylko na forum się nikt tego za bardzo nie podejmował.
masterkirk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, o 16:51
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Doruchów
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: masterkirk »

U mnie był zgrzyt jak chciałem szybko przełączyć z 1. na 2. i ogólnie 2. i 3. zauważalnie ciężej wchodziła. Nową skrzynię załatwiłem na zapas, ale stwierdziłem, że spróbuje tego "magicznego" oleju :) Ojciec jak i mój mechanik śmiali się, że nie mam na co wydawać kasy i to i tak nic nie pomoże bo synchronizatory do wymiany. Objawy były denerwujące, a nie miałem w planach wymiany skrzyni w najbliższych tygodniach (brak kasy na oryginalne sprzęgło i montaż tego) to stwierdziłem, że spróbować nie zaszkodzi. Po zalaniu (23 grudnia 2016 r.) biegi ogólnie zaczęły trochę wchodzić z taki fajnym "mlaśnięciem", no ale przy 1. z 2. nadal zdarzał się zgrzyt.Efekt pojawił się po przejechanych 2 tys. Ostatni miesiąc nie jeździłem autem i wtedy nim ojciec codziennie jeździł bo mu szkoda swojego na sól wyciągać :) Coś mi tam mówił, że ta skrzynia jakoś lepiej chodzi, ale jak się przejechałem w środę to nie poznałem tej skrzyni. Na 1. można ciągnąć pod 6k i nie zgrzyta, a biegi na zimnym i ciepłym lżej wchodzą i skrzynia pracuje trochę ciszej niż na zalanym wcześniej oleju OEM. Lekkiego wycia na 6. nie zlikwidował, ale łożyska lub kół zębatych olej nie naprawi. Teraz to się zastanawiam czy warto wymieniać starą skrzynię. Redline jest drogi, ale olej z ASO kosztuje 130 zł więc dla mnie różnica pomijalna, skoro skrzynia wyraźnie lepiej działa. Dwie osoby, które jeździły tym autem przed i po zalaniu zauważyły różnicę na plus. Jeśli założę nową to ją też na pewno zaleje Redline MT-90.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: blue »

Ja mam MT-90. Zadziałał pozytywnie. Stuku przy wbijanie 2 nie zlikwidował ale ogólnie pozytywnie wpłynął na skrzynię. Teraz już po roku wypadałoby go wymienić, bo wyraźnie czuć "twardsze" wchodzenie biegów. No i ja sobie wlałem Archoil 9100 do skrzyni, co pewnie nie pomaga synchronizatorom przy zmianach przełożeń...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: Dawid0ss »

masterkirk pisze:U mnie był zgrzyt jak chciałem szybko przełączyć z 1. na 2. i ogólnie 2. i 3. zauważalnie ciężej wchodziła. Nową skrzynię załatwiłem na zapas, ale stwierdziłem, że spróbuje tego "magicznego" oleju :) Ojciec jak i mój mechanik śmiali się, że nie mam na co wydawać kasy i to i tak nic nie pomoże bo synchronizatory do wymiany. Objawy były denerwujące, a nie miałem w planach wymiany skrzyni w najbliższych tygodniach (brak kasy na oryginalne sprzęgło i montaż tego) to stwierdziłem, że spróbować nie zaszkodzi. Po zalaniu (23 grudnia 2016 r.) biegi ogólnie zaczęły trochę wchodzić z taki fajnym "mlaśnięciem", no ale przy 1. z 2. nadal zdarzał się zgrzyt.Efekt pojawił się po przejechanych 2 tys. Ostatni miesiąc nie jeździłem autem i wtedy nim ojciec codziennie jeździł bo mu szkoda swojego na sól wyciągać :) Coś mi tam mówił, że ta skrzynia jakoś lepiej chodzi, ale jak się przejechałem w środę to nie poznałem tej skrzyni. Na 1. można ciągnąć pod 6k i nie zgrzyta, a biegi na zimnym i ciepłym lżej wchodzą i skrzynia pracuje trochę ciszej niż na zalanym wcześniej oleju OEM. Lekkiego wycia na 6. nie zlikwidował, ale łożyska lub kół zębatych olej nie naprawi. Teraz to się zastanawiam czy warto wymieniać starą skrzynię. Redline jest drogi, ale olej z ASO kosztuje 130 zł więc dla mnie różnica pomijalna, skoro skrzynia wyraźnie lepiej działa. Dwie osoby, które jeździły tym autem przed i po zalaniu zauważyły różnicę na plus. Jeśli założę nową to ją też na pewno zaleje Redline MT-90.
Który dokładnie typ oleju zalaliście, RED LINE MT-90 75W-90 GL-4 ? 2 litry wystarczy ?
U mnie po ostatniej wymianie oleju na Motul, skrzynia zaczęła chodzić mega ciężko na zimnym. Muszę to wywalić asap.
Pzdr
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: blue »

RedLine MT-90
masterkirk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, o 16:51
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Doruchów
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: masterkirk »

Dokładnie MT-90 75w90 GL4. 2 opakowania wystarczą.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: Solik88 »

Musze przyzac, ze u mnie tez zadzialał Redline, wiec polecam! :beach:
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: dzida »

Ogólnie na zimno nie działa ale na ciepło poprawia pracę (niestety ja jeżdżę głównie na zimno ostatnio)
masterkirk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, o 16:51
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Doruchów
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: masterkirk »

U mnie tylko pierwsze wrzucenie 2. idzie ciężko. Potem wchodzi jak inne biegi nawet jak jest bardzo zimno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości