LS400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ponuryreflektor
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 18:07
Model Lexusa: LX400
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

LS400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: ponuryreflektor »

Witajcie Panowie!

Sprawa wygląda tak: Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem LX400. I kilku tygodni na pewnym protalu wisi LX400 z 96 roku z założoną instalacją gazową.
Samochód ma przebieg 472 tys km. Właśiciel twierdzi że kilka tys wymienił w nim rozrząd oraz pare innych rzeczy typu wahacze, końcówki drążków, klocki hamulcowe itd.
Niestety (lub "stety" :) ) samochód jest w wersji z zawieszeniem pneumatycznym. Właściciel twierdzi że wymienił jeden przedni amortyzator, ale dodał też że jeden tylny jest słaby, ale trzyma.

W związku z tym mam kilka pytań:

- silnik podobno jest "niezniszczalny", o ile rzeczywiście rozrząd został zrobiony, to nie powinienem się chyba martwić?
- Jak w nich wygląda sprawa ze skrzynią automatyczną oraz sprzęgłem? Na alledrogo widziałem że ceny używanych zaczynają się od 500 zł, niektóre mają poniżej 200k przebiegu (niby). Jak wygląda sprawa z ich wymianą, eksploatacją itp?
- Zawieszenie pneumatyczne: Jak sprawdzić w jakim jest stanie? Dalej - czytałem że wymiana amortyzatorów na nowe jest nieopłacalna. Można kupić używki, ale wiadomo to ryzyko. A jak wygląda sprawa z regeneracją?
- Ogólnie na co zwrócić uwagę przy obejrzeniu auta?

Na wizję chcę jechać z ojcem, który jest mechanikiem i ma warsztat samochodowy. I własnie też zastanawiam się pod tym względem, gdyż ojciec jest mi w stanie pomóc z ewentualnymi naprawami.
Samochód znajduje się stosunkowo niedaleko mojego miejsca zamieszkania, więc właśnie dlatego zależy mi na obejrzeniu jego.

Pozdrawiam
CS

Edit: Zapomniałem zapodać link: https://www.olx.pl/oferta/lexus-ls-400- ... ad3ea5f349
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, o 08:43 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa tematu
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: kpk »

Patrząc po ogłoszeniu to chyba jednak chcesz kupić LS-a a nie LX ;)
Wydaje mi się, że ten egzemplarz już chyba był opisywany w wątku http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=131&t=7998
Ma dość charakterystyczne RURY :)
Pozdrawiam
KPK
LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
ponuryreflektor
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 18:07
Model Lexusa: LX400
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: ponuryreflektor »

Dzięki wielkie za odpowiedź :D

Nie wiem dlaczego ale gdzieś w główie utarło mi się to "LX" i często jak coś gdzieś wpisuję to sie mylę :)

Odnośnie odpowiedzi - poszukam, lecz nie spodziewałem się że będzie w dziale UCF30 opisywany :)
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: kpk »

LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
ponuryreflektor
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 18:07
Model Lexusa: LX400
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: ponuryreflektor »

Dzięki dzięki, powoli sobie czytam stronę po stronie

Grzebiąc w internetach znalazłem jeszcze poprzednią aukcję tego Leksia: https://www.olx.pl/oferta/lexus-ls-400- ... ebxb7.html
Hubert.P
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2017, o 21:47
Model Lexusa: Ls400 1997
Skąd:: Nowogard
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: Hubert.P »

Byłem, obejrzałem i kupiłem :szok: . Samochód generalnie bez tragedii ale bez sporego pakietu startowego się nie obejdzie. Wydechy wiocha ale na szczęście dostałem oryginalne w dobrym stanie. Cena adekwatna do stanu ale najważniejsze że że stoi u mnie w garażu :hobby:
Awatar użytkownika
ponuryreflektor
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 18:07
Model Lexusa: LX400
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: LX400 UCF20 - Kilka pytań na start.

Post autor: ponuryreflektor »

Hubert.P pisze:Byłem, obejrzałem i kupiłem :szok: . Samochód generalnie bez tragedii ale bez sporego pakietu startowego się nie obejdzie. Wydechy wiocha ale na szczęście dostałem oryginalne w dobrym stanie. Cena adekwatna do stanu ale najważniejsze że że stoi u mnie w garażu :hobby:
I jak wrażenia? Co sie okazało że jest do zrobienia? Bardzo niewiele brakowało, żebym Cię wyprzedził (przynajmniej w oględzinach) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość