check vsc+ebc+abs

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

check vsc+ebc+abs

Post autor: maxiee »

Witam
Mam problem z GS450h, kupiłem auto 2 tygodnie temu jestem zielony i proszę o pomoc. Od dwóch dni zaświeciły mi się kontrolki Check VSC, Check EBC, ABS, pomarańczowy wykrzyknik i podczas jazdy włącza mi się AFS OFF. nie wiem czym to jest spowodowanie proszę o jakąś podpowiedź. Byłem przejazdem u mechanika i po podpięciu kompa nawet nie podał mi błędów tylko powiedział, że jest problem z czujnikiem ABS w lewym lub prawym kole (nie pamiętam) a drugi problem to że któreś koło nie odczytuje prędkości. Czy ktoś się spotkał z takimi problemami? proszę o poradę
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: Miłosz »

Czujniki trakcji korzystają z odczytów czujników abs, jesli któryś klęknie to od razu przestają działać systemy. Wymień czujnik problem zniknie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: maxiee »

Dzisiaj zakupiłem program diagnostyczny z programem sdprog lecz nie pokazuje żadnej usterki. A w/w kontrolki świecą się na desce. U mnie jakoś dziwnie jest to połączone z kołem czy mam wymienić czujnik, który jest w piszcie? Czy same okablowanie
Awatar użytkownika
KRYSPIN_lex
Lex user
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2016, o 17:02
Model Lexusa: RX330 GS....
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: KRYSPIN_lex »

Jedź do kogoś kto dysponuje odpowiednim sprzętem do sprawdzenia błędu. Od tego zacznij.

Chyba że chesz uzbierać worek niepotrzebnie wymienionych części.
GS300 MK2 angol i EU na śrubki .... priv
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: Miłosz »

Jeśli masz elm 327 bluetooth spróbuj programem elmscan toyota. Jest temat w dziale zrób to sam o tym programie. Bardzo dużo potrafi odczytać.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: maxiee »

czy jest możliwość pobrania gdzieś tego programu. szukam po necie ale same wersje demo lub nie działające full apki ale cały czas chce licencje ode mnie. Może posiada ktoś crack-owaną wersję
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: Miłosz »

https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: maxiee »

znalazłem 4 kody ale niestety moja głupota jest wszechogarniająca i zamiast je spisać to usunąłem. Zapamiętałem tylko jeden C1776 a trzy były z U??? i tutaj jest problem. Może jak zdejmę klemy to błędy ponownie się zapiszą w ECU
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: Tomx »

Po skasowaniu błędów, jeżeli są aktywne to wywali znów i znów odczytasz. Prawde mowiac od tego sie zaczyna. Spisujesz bledy jakie wystepuja, usuwasz je i pozniej wychodzi czy sa znow. Czasem zdaza sie 'blad tymczasowy' ktory wystepowal chwilke przez wjechanie w koleine czy cokolwiek i potem bledu juz nie ma.
www. sklep.selected.pl
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

Re: check vsc+ebc+abs

Post autor: maxiee »

tak tylko że po wykasowaniu myślałem że znikną chociaż na chwilę kontrolki check VSC, check ECB, ABS, TRC OFF, oraz AFS OFF. nie mam abs i trakcji. szukam i nigdzie w necie nie mogę odczytać błędu C1776
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości