Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Ptocka
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2016, o 16:40
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: Ptocka »

Witam
Mógłbym prosić o zrobienie zdjęcia kostek i wzmacniacza w GS300 mk1.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

Witam. Podłączę się pod temat. Czy ktoś w ogóle dostał adapter (przejście) na ISO do normalnego radia do MK1 ? Ja kupiłem dedykowany do MK1 na allegro ale nie pasuje. Co robić... jak żyć ?????????
Załączniki
lex.jpg
lex.jpg (62.66 KiB) Przejrzano 6146 razy
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

A to adapter kupiony na allegro. Ni wiem czemu dedykują go do MK1 , bo niestety nie pasuje. I czy ktoś się orientuje czy są przy tym potrzebne jakieś nieziemskie modyfikacje czy może da się w domowych warunkach przerobić fabryczne kostki?
Załączniki
lex1.jpg
lex1.jpg (55.46 KiB) Przejrzano 6144 razy
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: passat1978 »

pochyliłem się kilka razy nad tematem i w przypadku MKI nie znalazłem rozwiązania, za to aby uzyskać lepsze audio niż fabryczne to często koszt przekraczający wartość GS-a
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

Najbardziej interesuje mnie przejście z fabrycznych kostek na ISO. Jak nie ma takowego przejścia to miło byłoby znać znaczenie poszczególnych przewodów przy kostkach aby samemu wpiąć się.
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

passat1978 pisze:pochyliłem się kilka razy nad tematem i w przypadku MKI nie znalazłem rozwiązania, za to aby uzyskać lepsze audio niż fabryczne to często koszt przekraczający wartość GS-a
No cóż. Słabo się pochylałeś ;). Więc metodą prób i błędów udało mi się podpiąć pod fabryczne kostki , prąd znaleziony, głośniki grają, fabryczny wzmacniacz odpala. Jednakże zamówiłem pięciokanałowy wzmacniacz i zamierzam zmienić gdyż fabryczny chyba nie ma regulacji bo w głośnikach słychać szum i radio daje czadu na ok.5-7 skali głośności. Zobaczę co będzie jak podepnę ten zamówiony.
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

... a więc po podpięciu pięcio-kanałowego wzmacniacza Alpine (150 zł na necie) jestem szczęśliwym słuchaczem swojej muzy w Lexie. Wszystko gra i buczy. Koniec tematu jeśli chodzi o audio :P
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: passat1978 »

malasz pisze:... a więc po podpięciu pięcio-kanałowego wzmacniacza Alpine (150 zł na necie) jestem szczęśliwym słuchaczem swojej muzy w Lexie. Wszystko gra i buczy. Koniec tematu jeśli chodzi o audio :P
to podeślij to rozwiązanie dla potomnych by mieli łatwiej, najlepiej z foto. pozdrawiam
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

Raczej foto tu nic nie da, bo będzie ciężko dojrzeć co gdzie podpięte. Po prostu muszę rozpisać poszczególne kolory do czego służą. Powiem że długie wieczory spędziłem się nad rozkminieniem kabli no i z 5 bezpieczników poszło do kosza.
A więc kostki przy radiu są trzy: biała (głośniki), niebieska zasilanie , szara nas nie obchodzi bo to zmieniarka.
Zasilanie radia kostka niebieska: kabel szary to + czyli kabel od iso idzie czerwony , poniżej kabel niebiesko-żółty to pamięć radia czyli podłączamy żółty od iso, następny kabel który nas interesuje to czerwono-zielony , tam podłączamy kabel remote od iso czyli ten który odpali nam wzmacniacz. najszybszym sposobem podłączenia się do nich to nacięcie izolacji i wlutowanie się. I z kostką niebieską tyle.
Awatar użytkownika
malasz
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2017, o 14:17
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Wzmacniacz Lexus GS300 mk1

Post autor: malasz »

Oto kostka niebieska
Załączniki
niebieska.jpg
niebieska.jpg (33.77 KiB) Przejrzano 6028 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości