Dziwne drgania

ODPOWIEDZ
karol27Carlos
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2016, o 01:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Dziwne drgania

Post autor: karol27Carlos »

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu mam problem z drganiami na kierownicy przy prędkości 80-90km/h, dodam że nie zawsze tak się dzieję. Poza tym wczoraj na 5 biegu jechałem coś koło 100-110km/h i odpuściłem gaz i czułem wibracje na stopach i lewarku, kierownica w porządku. Te objawy nie występują regularnie raz na jakiś czas. Co do drgań na kierownicy podejrzewam że tarcze mogą być zwichrowane i biją..,ale te drugie wibracje które opisałem to nie wiem...czy może to być koło dwumasowe?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwne drgania

Post autor: blue »

Może być też krzywa piasta. Zacząłbym od tarcz i prowadnic w zaciskach. Na końcu poduszka skrzyni, tuleje dyfra i sanek i koło dwumasowe.
karol27Carlos
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2016, o 01:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne drgania

Post autor: karol27Carlos »

Dzięki za sugestie,
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Dziwne drgania

Post autor: dzida »

ja miałem takie drgania przy zapieczonym zacisku
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Dziwne drgania

Post autor: endrju1 »

Podjedź do jakiegoś ogarniętego warsztatu i niech ci sprawdzą bicie tarcz i piast przednich (u siebie miałem podobnie, zwłaszcza przy hamowaniu od 100km/h w górę i okazało się że lewa piasta ma spore bicie.
Tak to wyglądało u mnie.
karol27Carlos
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2016, o 01:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne drgania

Post autor: karol27Carlos »

Wczoraj robiłem trasę 170km i miałem kilka mocniejszych hamowań z prędkości 100-130km i właśnie po takim hamowaniu następuję bicie przy prędkości 80-100km trwa to kilka chwil i przestaje. Jak jeżdżę normalnie tzn. 50-80km/h bez mocnych hamowań nie ma żadnego bicia przy prędkości 80-100km/h. Wydaję mi się że problemem będą tarcze, albo zaciski nie równo pracują, ewentualnie jak kolega wyżej pisał o Swoim przypadku może być piasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości