Lexus IS300h - nawigacja

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Tuh112
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2016, o 17:59
Model Lexusa: IS
Skąd:: Blablabla
Kontakt:

Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: Tuh112 »

Cześć

Posiadam IS 300h z zeszłego rocznika i zastanawiam się czy jest możliwość dokupienia do niego nawigacji. Jeśli tak to czy da się to zrobić samemu czy trzeba zapłacić kilka tysięcy za oryginalną?
Doc
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2017, o 21:09
Model Lexusa: Is
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: Doc »

Czy mógłbym prosić o info odnośnie navi, ponieważ tez nie kupiłem kupując auto u dilera natomiast później się dowiedziałem, ze bez problemu mogą mi (do już użytkowanego przez 1 rok) domoposazyc auto w nawi, a co najbardziej zaskakujące w również w czujniki parkowania, kamerę cofania i tempomat. Co więcej zastanawiałem się czy jeżeli pożyczyłbym nośnik danych z akt. mapami (mam kolegę w toyocie, a to są te same mapy) to czy działałyby one u mnie.Z góry Dziekuje za odpowiedz.
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: pkobierecki »

Z tymi mapami to może być problem. W nowszych samochodach nie jest tak jak w starych, że wystarczy wgrać mapę z płytki. Teraz odbywa się to nieco bardziej skomplikowanie. Odczytujesz numer seryjny nawigacji, odczytujesz numer seryjny zakupionych płyt i te dwa numery wpisujesz do generatora na stronie lexus-tech.eu. (dostęp do strony jest płatny). Ta strona wypluwa ci trzeci numer który jest kodem aktywacyjnym (coś na zasadzie sumy kontrolnej) do nawigacji który wpisujesz w samochodzie. Dzięki takiemu zagmatwaniu sprawy nie jest możliwe wielokrotne użycie tej samej płyty do różnych samochodów. Więc jedyną opcją było by aby kolega zwyczajnie ukradł nieużywane płyty a tak raczej się nie stanie.

Swoją drogą są na rynku serwisu które oferują wgrywanie map do nawigacji, ciekawe czy rozpracowali te nowoczesne nawigacje jak w naszych samochodach. Nie tylko Lexus to stosuje.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: pss »

Generalnie co do navi, można dodać ją w każdej chwili, bo w każdym IS jest już pełna instalacja.
ASO dodaje jedynie dysk z mapami, zmienia soft i wgrywa nową mapę.
Operacja z tego co pamiętam to koszt 4,5k brutto
Awatar użytkownika
ZawaR
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:08
Model Lexusa: UX250h * CT200h
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: ZawaR »

W Lexus CT200h i RX450h mapy są na dysku twardym pod radiem, wystarczy podmianka na dysk z aktualnymi mapami.
Z płyt CD, DVD nic się już tutaj nie aktualizuje, jeżeli ktoś proponuje taką usługę to ściemnia.
Koszt w serwisie aktualizacji latem 2016r. był 800zł.
Awatar użytkownika
zaniak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2017, o 16:50
Model Lexusa: CT 200H
Skąd:: Mazury
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: zaniak »

Dotyczy nawigacji z dyskiem HDD Gen6 i Gen7 ( nie dotyczy nowszych nawigacji Touch i Touch2&Go)
Jedyny sposób na dzień dzisiejszy (poza ASO), aby samodzielnie aktualizować mapy w nawigacji generacji 6 (08HDD) i gen 7 (11HDD) jest następujący :
- wyciągamy nawigację z kokpitu
- wyciągamy HDD z nawigacji
- zdejmujemy hasło z HDD
- aktualizujemy mapy
- wkładamy HDD do nawigacji
- wkładamy nawigację z powrotem do kokpitu
- uruchamiamy i cieszymy się nowymi mapami.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem !!!
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: pkobierecki »

ZawaR pisze: Z płyt CD, DVD nic się już tutaj nie aktualizuje, jeżeli ktoś proponuje taką usługę to ściemnia.
Legalną drogą wgrywa się to z płyty ale może posłużyć ona jednorazowo (po tym procesie co opisałem). Tak mi powiedział pracownik ASO.
Awatar użytkownika
zaniak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2017, o 16:50
Model Lexusa: CT 200H
Skąd:: Mazury
Kontakt:

Re: Lexus IS300h - nawigacja

Post autor: zaniak »

"Jedyny sposób na dzień dzisiejszy (poza ASO)" - patrz wyżej - wszystko rozgryzione przez naszych wschodnich sąsiadów od kilku lat. Najtrudniejsze jest zdjęcie ramki tak, aby jej nie uszkodzić - reszta prosta robota

Kod: Zaznacz cały

http://chomikuj.pl/zaniak/Unlock+Toyota+gen+6+-08HDD+B9012*2c+B9016*2c+B9017*2c+B9020*2c+B9029,5790893385.docx
Nigdy nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości