Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: konik_80 »

Witam

Dla tych którzy mają instalację LPG w swoich Lexach opartych na sterownikach STAG oraz posiadają interfejs do podłączenia PCeta pod sterownik chciałbym poinformować, że na stronach AC niedawno pojawiło się najnowsze oprogramowanie - poniżej link

http://www.ac.com.pl/pl/doc/383/acgassynchro-70090

dodatkowo aby sobie poczytać co nowości wniosły odsyłam na na forum LPG

http://lpg-forum.pl//viewforum.php?f=1

Sam również testuję nową opcję ISA2
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: carinus »

Napisz jak działa ISA w Twoim autku.Jak przyjadę do domu na święta to wrzucę nowy soft i sprawdzę czy mapy nie rozjadą sie całkowicie.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: konik_80 »

W Subaru mam Staga Premium a on adaptuje się po OBD ale dosłownie na dniach skończyłem instalację u kolegi w Audi A4 Quattro 3.0 V6 Właśnie na Stagu 300+ którego zaraz zaktualizowałem do ISA2. Póki co zrobiliśmy tylko mapę 2D ale w tygodniu wyskoczymy na autostradę i zrobimy porządną mapę 3D benzyny - od niej ISA będzie mogło adaptować gaz - wtedy napiszę coś więcej jak ten nowy system działa.

Dla tych co nie weszli na stronę AC a nie wiedzą o co kaman ze skrótem ISA2 to napiszę, że to skrót od: Inteligentny System Auto-adaptacji
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: klexus »

zapowiada sie ciekawie, musze naciskac mojego gazownika zeby mi wgrał i ustawił nową mapke:) jupi
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: carinus »

klexus pisze:zapowiada sie ciekawie, musze naciskac mojego gazownika zeby mi wgrał i ustawił nową mapke:) jupi
Muszę Cie zmartwić ale nie jest z tym systemem tak różowo.Zmianom podlegają jedynie sterowniki klasy 300 Premium i "plus".Nie polecam robic tego bez znajomości procesu kalibracji a tymbardziej zostawiać to w rękach jakiegoś gazownika.Trzeba to robić najlepiej osobiście i miec stały monitoring na zachodzące zmiany,bo mogą wystąpić przykre zjawiska,wręcz niepożądane.W niektórych modelach autek,szcególnie tych z MAF-em zachodzi konflikt w procesie adaptacji map.Nie wiadomo co będzie się działo w naszych lexach i pewnie sami będziemy testować i uczyć się na własnych błedach.AC zaleca jazde na włączonej funkcji ISA,biegli w temacie gazownicy i znawcy tematu piszą by wyłączyć funkcję po zebraniu mapy benzynowej itp. Jednym słowem trochę zabawy z tym będzie.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: konik_80 »

Tak jak pisałem wcześniej - zrobiliśmy dzisiaj wieczorkiem z kolegą mapę 2D (Pb i gaz) zaraz potem pełną mapę 3D benzynową jeżdżąc prawie godzinę po autostradzie - korekcje ISA zostały włączone i przejechaliśmy jakieś 15km już na gazie. Pełna mapa 3D gazu jeszcze się nie zrobiła - kolega pośmiga z tydzień i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Na tych 15km Stag już dokonał kilku poprawek które rozwiązały problem szarpnięcia na 2 biegu na niskich obrotach (np. przy przejeżdżaniu przez garby)

Na pewno nowy system ISA2 jest dużym ułatwieniem w dostrajaniu ale niektórzy na forum piszą, że z czasem wprowadza tyle korekt, że rozjeżdża się cała mapa.
Zobaczę jak to będzie w przypadku Audi kolegi. Zamierzam na bieżąco sprawdzać jakie korekty naniosło ISA i jak mapa gazu 3D zostanie w pełni stworzona zapisać ustawienia w razie gdyby miało się to później rozjechać.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Najnowszy soft do sterowników lpg STAG

Post autor: carinus »

Jak zrobię swoje to dam znać jak to wygląda w lexie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości