IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylatora

ODPOWIEDZ
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylatora

Post autor: gucio6 »

Witam. Z racji tego że auto mam od niedawna, mam do was kolejne pytanie... czy u was w IS 250 wentylator chłodnicy (jeżdżąc po mieście) też dość często się załącza??(dzisiaj np. 24-25 stopni C) Dodam że wskaźnik temperatury jest OK i cały czas pokazuje stałą temperaturę.
Zadaję sobie to pytanie, bo po pierwsze jest to moje pierwsze japońskie auto i pierwszy automat, a po drugie w poprzednich autach nic takiego nigdy nie zwróciło na mnie uwagi bo wentylator załączał się, ale nie z taką częstotliwością...

Nie wiem... czy po prostu Lexusy tak mają?? a może auto z automatyczną skrzynią mocniej się nagrzewa? Biorę oczywiście pod uwagę że "ten typ tak ma" i jest wszystko OK ale wolę zadać to pytanie i mieć głowę spokojną.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: michalm320 »

Mnie się wydaje że to kwestia tego że do jest V6. Większy gabarytowo silnik, przez co więcej powierzchni do wystudzenia. Poza tym jest cały zabudowany. Mnie w IS200 też się często włącza wiatrak. W Hondzie Civic tego nie miałem, rzadko kiedy się załączał wentylator ale tam było 4-cylindrowe 1.5
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: forest »

nie ma co się przejmować... ważne że chłodzi ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: turkus »

Ja odgrzeję kotleta - mam co prawda IS300, ale sprawa taka sama. Wentylator dość często się załącza i głośno chodzi, z autem nic się poza tym nie dzieje. To tak ma być? Dzięki :)
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: bamss »

a moze masz klime na auto zalaczona?
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: turkus »

Tak jest nawet jak klima jest w ogóle wyłączona :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: maniek_ls400 »

Zapowietrzony układ ? Termostat walnięty (zacięty) ? Macie wiskozę czy elektryczne wiatraki ? Mi po wymianie termostatu na nowy włącza się wiatrak przy dużych upałach (no i oczywiście zawsze przy włączonej klimie - ale w LS są dwie dmuchawki)..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
darnik
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 25 lip 2012, o 09:30
Model Lexusa: is300
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: darnik »

U mnie jest tak samo, też mnie to niepokoiło, ale sprawdzałem 3 inne 300 i jest identycznie, w każdym wentylatory włączają się w korkach po krótkim postoju, (układy nie były zapowietrzone).
Zgodnie z serwisówką temperatura otwarcia termostatu to 80C-84C natomiast czujnik powinien włączać wentylatory między 83C-93C wiec jest bardzo mała tolerancja.
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: Kazp »

Odgrzeje kotleta.

Mianowicie wskazówka temperatury przeskakuje mi o dwie czy trzy kreski od połowy w górną granice i tak sie utrzymuje. Wentylator załącza sie normalnie. W korkach czy w trasie wskaźnik pozostaje w tym samym miejscy.

Optymalny poziom wskazòwki to połowa skali?

Zastanawia mnie czy to nie jest moze wina termostatu, ponieważ górna rura od chłodnicy jest mega gorąca. Czy moze tak powinno byc? Płynu chłodzącego nie ubywa, stan w zbiorniczku wyrównawczym jest odpowiedni.
Szumel
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 29 cze 2014, o 16:54
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: IS250 chłodzenie silnika, częste załączanie się wentylat

Post autor: Szumel »

a u mnie odwrotnie. mam dwie kreski przed polową w lewą stronę. i tak cały czas sie trzyma. jak u was jest z tą temperatura? może termostat do wymiany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości