IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Ekimmu
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2012, o 12:57
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tarnów

IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: Ekimmu »

Witam.
Lexus IS 250 PL 2006. Mam pytanie dotyczące testu poziomowania reflektorów podczas uruchamiania pojazdu. Czy widać ruch wiązki świateł dół/góra ? Czy światła świecą cały czas w tym samym położeniu podczas startu silnika.
Czy jest jakaś różnica w zależności od ustawienia przełącznika świateł w położeniu włączone / AUTO / wyłączone w wykonaniu takiego testu podczas rozruchu. Nie mam świateł dziennych.
Pozdrawiam.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: adeq4 »

Na pewno jak przełącznik jest ustawiony na AUTO i odpalasz silnik to jest test i wiązka wędruje w górę i w dół. Na innym ustawieniu przełącznika w sumie nie wiem, nie jeżdżę.
Ekimmu
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2012, o 12:57
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tarnów

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: Ekimmu »

Dzięki adeq4. Masz zamontowany DLR?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: adeq4 »

Nie mam DRL. Tylko xenon skrętny.
Ekimmu
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2012, o 12:57
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tarnów

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: Ekimmu »

W takim razie masz AFS. Ja nie mam skrętnych, teraz to już nie wiem czy w moim modelu ma testować przy rozruchu. Sprawdzałem przy wszystkich pozycjach włączonych świateł. Nic się nie dzieje.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: adeq4 »

Tak, mam AFS. Sprawdź czy masz czujniki na osiach przy lewych kołach. Albo możesz jeszcze sprawdzić czy są silniczki od pozycjonowania. Jak się ściągnie dekielek do wymiany żarnika xenonu to je widać. Ale moim zdaniem w lampach bez afsu też powinny się poziomować. Były wg takie lampy z xenonem ale bez afsu ? Szczerze nie widziałem takich lamp jeszcze.
Ekimmu
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2012, o 12:57
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tarnów

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: Ekimmu »

Mój Lexus jest z PL wersja Prestige w zasadzie to nie mam tylko aktywnego tempomatu i AFS też nie ma. Nie ma w ustawieniach przełącznika satelitarnego opcji AFS, więc zakładam że nie ma.
W książce wpisane że opcja. Szkoda że nie ma jak sprawdzić w innym IS'ie, ale najprawdopodobniej nie ma takiego testu. Dzięki za zainteresowanie. Chyba że masz kogoś znajomego z IS (II) ;).
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: adeq4 »

Znajomi i są, ale nie wiem czy mają wersję bez afsu. Jak ktoś coś będzie wiedział, to się odezwie w temacie. :) Jak masz techstreama to tam też można zrobić test urządzeń wykonawczych, w tym m.in. silników pozycjonujących wiązkę światła xenonowego.
opel30
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 18:21
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: opel30 »

Siemka. Akurat tak się składa, iż ja posiadam ISa z 2007 z AFS. W moim przypadku pozycja AUTO odpala reflektory dopiero wieczorem przypyszczam iż jest to czujnik zmierzchu. Jeżeli chodzi o samopoziomowanie to jak najbardziej działa ono (góra/dół) przy każdym włączeniu świateł. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: IS 250 autopoziomowanie reflektorów

Post autor: eMeM »

Tak przy xenonach po odpaleniu powinien być test świateł góra/dół
Przełącznik AUTO tyczy się czujnika zmierzchu, nie ma nic do tego testu, w dzień w tym trybie światła się nie włączą.

Co do AFS - testu tego systemu (lewo-prawo) nie ma po odpaleniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości