GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

ODPOWIEDZ
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

Post autor: Kozio_1986 »

Witam,

Przypomniało mi się, że jeżdżąc w weekend autem zauważyłem jakby lekkie falowanie obrotów.

Wygląda to mniej więcej jak na tym filmie > https://youtu.be/DN06E8FH5KI


Dzieje się to tylko na zimnym silniku i chyba tylko na biegu P - filmik ze swojego będę mógł nagrać dopiero w piątek/sobotę, bo w tygodniu stoi na parkingu strzeżonym i w ogóle go nie używam :)

Jak silnik jest ciepły to trzyma obroty poniżej 1000 (nie pamiętam czy 900, czy 700 RPM) i wskazówka ani drgnie.
Czy to normalne objawy, czy coś do zrobienia?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

Post autor: Iron man »

Ja bym zaczął od wyczyszczenia przepustnicy i krokowca. Nic to nie kosztuje, najwyżej trochę pracy. Miałem podobne objawy w innym aucie i czyszczenie rozwiązało problem.
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

Post autor: Kozio_1986 »

Dzięki za info. Widziałem gdzieś tutaj reklamę jakiegoś środka do czyszczenia przepustnic Liquy Moly, który wpuszcza się w rurę za filtrem, nada się?
W sumie za jakiś miesiąc oddaje auto na przegląd roczny do ASO i im to zlecę, bo ja grzebaniu przy aucie się nie znam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

Post autor: Iron man »

Nie ma sensu tego robić na kolektorze. Najlepiej zdemontować przepustnicę, odkręcić silniczek krokowy i wszystko dokładnie umyć i wyczyścić. Ten preparat do czyszczenia przepustnic w sprayu jest całkiem fajny, ale można ogarnąć temat też benzyną ekstrakcyjną, pędzelkiem i szmatką. Jak robić, to już kompleksowo :)
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

GS300 lekkie falowanie na zimnym silniku

Post autor: Kozio_1986 »

To już zostawię to ASO podczas przeglądu, bo nie mam czasu i zdolności manualnych ;P No chyba, że będą chcieli od razu całą część wymieniać to oddam na czyszczenie komuś innemu ;)


Wysłane za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości