[GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Lex

[GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: Lex »

Ja w temacie nadszedł czas na wymianę klocków hamulcowych (TYLNYCH)bo już mam chyba same okładziny :doh:
Co proponujecie dobrego w dobrej cenie ?
pku84
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2010, o 14:10
Model Lexusa: GS300 MK2
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: pku84 »

Polecam TRW (czerwone). Bardzo dobre ciche klocki w granicach 100 zł. Są miękkie super sprawdzają się w mieście przy częstym hamowaniu.
*****************************history************************************
Lexus GS 300 1999
Alfa Romeo 156 2.0 TSpark 2001
Mitsubishi Galant 2.0 TD 2000
Honda Civic 1,5 Protec 1995
VW Golf 2 1,3 1984
Lex

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: Lex »

pku84 pisze:Polecam TRW (czerwone). Bardzo dobre ciche klocki w granicach 100 zł. Są miękkie super sprawdzają się w mieście przy częstym hamowaniu.
Hmm dziś pytałem o te klocki (TRW) i cena jest trochę wyższa 189 zł , znalazłem jeszcze inne o nazwie MK KASHIYAMA (Japan) za 90 zł a najśmieszniejsze jest to że we wszystkich katalogach to te same rozmiary klocków pakuje się do :
-IS200
-GS300
-SC430
ktoś zakładał te (KASHIYAMA) ? pytam bo są na miejscu i nie trzeba czekać
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: janasek »

Lex pisze:...znalazłem jeszcze inne o nazwie MK KASHIYAMA (Japan) za 90 zł a najśmieszniejsze jest to że we wszystkich katalogach to te same rozmiary klocków pakuje się do :
-IS200
-GS300
-SC430
ktoś zakładał te (KASHIYAMA) ? pytam bo są na miejscu i nie trzeba czekać
Ja mam założone klocki KASHIYAMA brązowe (podobno są trzy kolory, ale nie pamętam jakie, te brązowe są podobno najgorsze) na przodzie. Tylko takie były na stanie do mojego modelu, zresztą dowiedziałem się o tym po fakcie jak je już zakupiłem. Troszkę, czasami piszczą, jeźdzę na nich możę jakieś 3 tygodnie i już się troszkę chyba zgrzały bo troche, bardzo delikatnie słychać że trą przy lekkim hamowaniu. Muszę je chyba zdemontować i przeczyścić... może cos pomożę a jak nie to wymiana na nowe. Podobno jest to produkt japoński, ale pakowane są w PL.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: stachulex »

janasek pisze:
Lex pisze:...znalazłem jeszcze inne o nazwie MK KASHIYAMA (Japan) za 90 zł a najśmieszniejsze jest to że we wszystkich katalogach to te same rozmiary klocków pakuje się do :
-IS200
-GS300
-SC430
ktoś zakładał te (KASHIYAMA) ? pytam bo są na miejscu i nie trzeba czekać
Ja mam założone klocki KASHIYAMA brązowe (podobno są trzy kolory, ale nie pamętam jakie, te brązowe są podobno najgorsze) na przodzie. Tylko takie były na stanie do mojego modelu, zresztą dowiedziałem się o tym po fakcie jak je już zakupiłem. Troszkę, czasami piszczą, jeźdzę na nich możę jakieś 3 tygodnie i już się troszkę chyba zgrzały bo troche, bardzo delikatnie słychać że trą przy lekkim hamowaniu. Muszę je chyba zdemontować i przeczyścić... może cos pomożę a jak nie to wymiana na nowe. Podobno jest to produkt japoński, ale pakowane są w PL.

Pozdro
janasek klocki przeczyscimy i bedzie gitara.pamietaj ze tarcze tez nie sa nowe i klocki sie musza do niej ulozyc.Lex potrzebuje tylne wiec tymbardziej starczy kashiyama.ja jezdzilem na nich w hiluxie i bylem zadowolony{mialem je na przodzie}
jutro sprawdze co moge zalatwic i w jakiej cenie
Lex dam znac na priva
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, o 21:53 przez stachulex, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: tomekb »

kashyiam nie polecam zepsoly mi tarcze po 7000km sa bardzo twarde a ori tarcze miekkie i nie pasi mimo wszytkam polecam trw w is sa te same hamulce co w gsie
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: Narf »

rsz1981 pisze:Jakis czas temu sam szukałem klocków i takie dostałem propozycje cenowe w http://www.tgauto.pl

klocki hamulcowe TYŁ:
- Ferodo: 154zł
- TRW: 129zł
- EBC serii Greenstuff (do sprowadzenia na zamówienie): 279zł

sam brałem TRW.
EBC - stosunek jakosci do ceny nie jest adekwatny
TRW - nie znam, wiec sie nie wypowiem
Ferodo - u siebie mam DS i jestem mega zadowolony.
Ja bym wybral Ferodo, chociaz na tyle to nie musi byc kosa
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: forest »

Ja bym wybrał TRW i miał głowe spokojną że się nic nie bedzie dziać... zapłacić te 30 zł. więcej i spokój.
Lex, ale w IC kup klocki na jakąś firme (np. jakiś znajomy ma nr klienta w IC) to wtedy jest przecież troche taniej...
SC430 '2002
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: hydrant23 »

KASHIYAMA brązowe sa twarde i niszcza mocno tarcze (sporo opini na necie znalazlem), sa jeszcze KASHIYAMA czarne- takie mam i sprawuja sie dosc dobrze , mocno nie brudza i nic nie trze , mam jeszcze komplet ferodo w zapasie (myslalem, ze sie klocki koncza , a okazalo sie przy wymianie , ze szczeki hamulcowe po prostu byly strasznie zasyfione i klocki sie blokowaly), aczkolwiek tyl nie ma duzych obciazen wiec pewnie kazde klocki sie nadadza , oby tylko mocno felg nie pylily
pku84
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2010, o 14:10
Model Lexusa: GS300 MK2
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS 300] czas na klocki hamulcowe w MKII

Post autor: pku84 »

Odradzam KASHIYAMA czarne. są strasznie miękkie. skończyły mi się po 8 tys km. Nie wiem do dzisiaj jak to możliwe....właściwie nikt nie wie. Sam je zmieniałem, a po 8 tyś zaczęło piszczeć....ściągam koło zaglądam a tam goła blacha. Nie wiem może źle trafiłem na jakąś "wadliwą" sztukę u nas w kraju to możliwe. Przód też wtedy zmieniałem na TRW i miał normalne ślady zużycia :szok: Polecam TRW mam je na obu ośkach, nie pylą i nie piszczą.
*****************************history************************************
Lexus GS 300 1999
Alfa Romeo 156 2.0 TSpark 2001
Mitsubishi Galant 2.0 TD 2000
Honda Civic 1,5 Protec 1995
VW Golf 2 1,3 1984
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości