[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: luki90 »

słyszał ktoś o tej firmie albo miał z nia do czynienia ? http://allegro.pl/reperaturka-zacisku-p ... 95791.html szukam wlasnie jakis gumek bo hamulce bede robil a nie wiem czy kiedy kolwiek byly zmieniane i w jakim sa stanie.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Jeżeli chodzi np o sworznie produkowane przez ta firmę to jest to jeszcze gorszy badziewie niż febest, jeśli te gumki są takiej samej jakości to szkoda pieniędzy i roboty
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: blue »

Kup Frenkit.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: luki90 »

no własnie wiem o frenkicie ale na przód coś znaleźć nie mogę.

edit:

http://motoneo.pl/czesci/reperaturka,24 ... t_380#cont coś takiego mam tylko nie napisali ze pasuje do is'a ale za to ze do gs'a a z tego co wiem to układ hamulcowy jest taki sam nie ?
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Ronald »

Witam,

Mam IS200, skończyły mi się tarcze z przodu. Chcę zmienić na nowe, ale lepsze niż te co miałem (seria co ASO poleca). Dużo jeżdżę po autostradach i często hamuje z prędkości powiedzmy 200 - 230 km/h do 90 - 120 km/h. Obecne nie dają rady, wyraźnie się grzeją, kiera bije, słuchać dźwięk, że jest "niedobrze". No ale tarcza się kończyła już od jakiegoś czasu, więc wiadomo... Wiem, że można mieć seryjne heble spełniające te wymagania. Moja dziewczyna ma najnowszą BMW 116d i kilka razy totalnie dla próby hamowałem nią z 215 km/h (tak poleci tyle licznikowo 1.5 DCI ;-) do około 50-60 km/h i... nic się nie działo. Hamulce dalej wykazywały pełną sprawność.

Chcę kupić trochę na wyrost coś lepszego, aby mieć niejako gwarancję, że spełnią moje oczekiwania. Niestety nie jestem w tym temacie ekspertem, stąd pytanie do Was. Chcę kupić ten poniższy zestaw.
https://ebcbrakes.pl/zestaw-hamulcowy-e ... 9261,32091

Czy hamujac z 230 do 90 km/h kilka razy w ciagu p owiedzmy 3 minut, dalej będą działały w pełni sprawnie, czy zagotują się jak seria w IS200?
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Neutrino

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Neutrino »

Kiedys Brembo byly dobre ale to dawno i nieprawda. Potem Zimmermany mi polecano. Teraz to nie wiem. - tyle jesli idzie o tarcze
Poza tym warto zainwestowac w dobre klocki. Jesli tak duzo smigasz po autostradach to rozejrzyj sie za CARBONE LORRAINE (daja rade w pociagach TGV i samolotach Airbus to Lexusa chyba tez zatrzymaja), ewentualnie jakis sportowy komplet od Ferodo.
Na koniec, choc wcale nie najmniej wazne, to plyn hamulcowy. Kup sobie cos o sportowych parametrach i wymieniaj czesto. W plynach hamulcowych jest tak, ze im wyzsze maja parametry (czyli temp. wrzenia na sucho i na mokro) tym bardziej sa higroskopijne i czesciej trzeba je wymieniac.
Zakladam, ze jak podrozojesz z takimi predkosciami to na czesciach raczej nie oszczedzasz, wiec ceny nie powinny Cie przerazic.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: gmiter »

Witam,

Szybkie pytanie. Wymiana przednich klocków na Brembo w sobotę - odkąd zacząłem jeździc buczy mi w kołach podczas jazdy na wprost lub delikatnego ruszania kierownicą, jak tylko dotknę lekko pedału hamulca ewidentnie dźwięk ustaje.
Hamulce muszą się ułożyć czy np sprężynki rozporowe do wymiany?
Uprzedzając - prowadnice nowe, hamulce regenerowane i ładnie odbija wszystko, prowadnice też nasmarowane świeżo pastą.
Przejechane 200km i dalej to samo..
dk2591
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 08:22
Model Lexusa: XC60
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dk2591 »

Ja w czoraj zalozylem tarcze firmy Rotinger nawiercane i nacinane i zobaczymy co sa warte . Przed kupnem po latalem troche po internecie i na innych forach je chwalom nawet niektorzy mowia ze sa lepsze niz ATE wiec zobaczymy ile w tym prawdy bo ceny sa super do tego jeszcze na dniach maja dojsc wezyki w oplocie metalowym
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: boyar »

miałem rotingery i pogięły się w niecałe 3 000km. dla porównania TRW wytrzymały 50 000km wiec ja bym się nie nastawiał ;) pomyśl jak to możliwe, że tarcza malowana, nawiercana i nacinana z Rotingera kosztuje mniej niż lita z ATE czy TRW, skoro proces produkcyjny jest dłuższy/bardziej kosztowny. skąd się bierze oszczędność?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: gmiter »

Też słyszałem kupę negatywów o Rotinger. Tym bardziej że ogólnie hamulce w IS lekko nie mają. Jeżdżę na TRW od 30 tys km i nie jest źle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości