IS 250 zmiana silnika.

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

IS 250 zmiana silnika.

Post autor: carinus »

Jak koledzy widzicie szansę zmiany samego silnika w 250-ce na uturbiony 1G?Szukam drugiegi IS-a 200 i pomyślałem nad sensem pchania się w już stary model,skoro można zrobić przeszczep do młodszego i chyba wygodniejszego nadwozia.Zagadką jest dla mnie szansa pozostawienia skrzyni automatycznej przy innym silniku.Różnica w kosztach paliwa przy wykorzystaniu starego silnika i LPG wyliczyłem na minimum 10tys.zł rocznie.Jak to widzicie?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: Miłosz »

Wszystko sie da :D Zależy od zasobności portfela, też się kiedyś zastanawiałem po zakupie swojego is220d czy jak mi nie padnie, co prawda dosyć nowy motor, to czy nie pchać tam M57N od BMW.

http://www.lsxmag.com/features/car-feat ... mans-is-f/

Co prawda przekładają bawarki, ale napisz do nich, może jakiś pomysł czy wariat juz był ? :D
https://web.facebook.com/Groupe-AIE-585 ... rdc=1&_rdr
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: Dawid0ss »

carinus pisze:Jak koledzy widzicie szansę zmiany samego silnika w 250-ce na uturbiony 1G?Szukam drugiegi IS-a 200 i pomyślałem nad sensem pchania się w już stary model,skoro można zrobić przeszczep do młodszego i chyba wygodniejszego nadwozia.Zagadką jest dla mnie szansa pozostawienia skrzyni automatycznej przy innym silniku.Różnica w kosztach paliwa przy wykorzystaniu starego silnika i LPG wyliczyłem na minimum 10tys.zł rocznie.Jak to widzicie?
Osobiście uważam, że jak się z tym prześpisz na spokojnie, to za jakiś czas Ci przejdzie ;-)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, o 22:38 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: Tomx »

Przynajmniej lepiej wychodzi przeszczep niż uturbianie ;)
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: carinus »

Tylko będę miał 2w1,czyli silnik do pracy na LPG i więcej mocy niż seryjny 2,5.Dawcą byłby mój stary lex,bo widzę że czas robi kolejne kwiatki na karoserii.Po 2 latach znowu wylazła ruda na progach i wokół szyby.Nawet nie będę chciał komuś wciskać takiego nadwozia.Silnik,skrzynia i elektryka może pójśc na przekładkę,reszta na części.
Kupowanie kolejnego IS200 i wygłuszanie nadkoli oraz reszty elementów,żeby było cicho w środku już mnie jakoś nie rajcuje.Ceny IS250 są naprawdę już akceptowalne i można sie pokusić na zrobienie nowej fury na kolejne długie lata.Nie lubię często zmieniać samochodu i taka inwestycja bedzie miała chyba sens.

Czy ktoś miał sposobność porównania poziomu hałasu podczas jazdy autostradą pomiędzy IS 200 a 250?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: ledziu »

Dawid0ss pisze:
carinus pisze:Jak koledzy widzicie szansę zmiany samego silnika w 250-ce na uturbiony 1G?Szukam drugiegi IS-a 200 i pomyślałem nad sensem pchania się w już stary model,skoro można zrobić przeszczep do młodszego i chyba wygodniejszego nadwozia.Zagadką jest dla mnie szansa pozostawienia skrzyni automatycznej przy innym silniku.Różnica w kosztach paliwa przy wykorzystaniu starego silnika i LPG wyliczyłem na minimum 10tys.zł rocznie.Jak to widzicie?
Osobiście uważam, że jak się z tym prześpisz na spokojnie, to za jakiś Ci przejdzie ;-)
Zgadzam się w 100% wystarczy przespać się z tym pomysłem żeby już nigdy nie wrócił... :piwko:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: carinus »

Potraficie człowieka zdołować.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: Dawid0ss »

carinus pisze:Potraficie człowieka zdołować.
C'mon Dawg, U serious ? ;-)

A na poważnie. Wg mnie po prostu mija się z celem ładowanie starego silnika do nowego auta. Po drugie, jeśli już ktoś by się uparł, to pokusiłbym się tutaj jednak o 3.0 R6 i do tego suszarkę. Wtedy koszty całego projektu zostaną w pełni zrekompensowane przez moc. 2JZ-GE ze sprężarką to już konkret potwór, nawet przy stosunkowo niewielkim dmuchnięciu.

Pzdr
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: carinus »

Silnik może stary,ale jary.Sam wiesz jak to potrafi jeździć.Nie chcę nowej zabawy w poszukiwanie silnika,wstawię to co już mam i wiem co mam.Mam już upatrzony samochodzik z manualną skrzynią,chyba najlepsza opcja do dalszej przeróbki.Chyba że przejdę tylko na zasilanie gazowe i można oryginał pozostawić.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: ledziu »

carinus pisze:Silnik może stary,ale jary.Sam wiesz jak to potrafi jeździć.Nie chcę nowej zabawy w poszukiwanie silnika,wstawię to co już mam i wiem co mam.Mam już upatrzony samochodzik z manualną skrzynią,chyba najlepsza opcja do dalszej przeróbki.Chyba że przejdę tylko na zasilanie gazowe i można oryginał pozostawić.
Chłopie czemu Ty nie chcesz się posłuchać ... :?:

1g jest silnikiem który sprawdza się przy jakimś sofciku T najlepiej samodzielnie złożonym co uczyniłeś :ok: W kategorii już mocniejszego dłubania jest lipą na którą nie opłaca się wydawać kasy... i żeby uprzedzić Twoja odpowiedź że ktoś uzyskał 400km bo to nie ma znaczenia...

A tu mówisz o podwojeniu lipy bo chcesz ten piec do jeszcze cięższej budy niż is200 mk1.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości