is 200 zgasł podczas jazdy

ODPOWIEDZ
radzio173
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: DORDRECHT
Kontakt:

is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: radzio173 »

Witam serdecznie mam taki problem wczoraj jadąc świeżo kupionym Lexusem przy prędkości około 160 170na godzinę zgasł mi silnik po czym już nie odpalił. Silnik stracił tak jakby reakcje na gaz zrobiłem redukcję na 5 szybko puściłem sprzęgło ale to nie pomogło po zatrzymaniu się silnik kręci a nie odpala, mechanik mówi że prawdopodobnie przestawił się rozrząd ponieważ pasek jest zbyt luźny i po wstępnym ustawieniu na znaki nie pasuje , pytanie do was , co to może jeszcze być i czy w razie coś to głowica kolizyjna czy nie mam się czego obawiać i po zmianie rozrządu silnik odpali bez problemu ? Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: blue »

Głowica jest kolizyjna. Jeśli przy ręcznym kręceniu wałem nie ma oporu, to jest szansa że wymiana samego rozrządu wystarczy. Przy przeskoku rozrządu przy 160km/h raczej bym na to jednak nie liczył.
radzio173
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: DORDRECHT
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: radzio173 »

Oporu nie ma kręcić ręcznie da radę , mam nadzieję że wymiana rozrządu pomorze
radzio173
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: DORDRECHT
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: radzio173 »

Już wszystko jasne, poprzedni właściciel nie wymienił kompletnego rozrządu tzn. Wymienil.. sam pasek, bez rolki , napinacza a o pompie wody nie wspominajac.. przez rozwalony napinacz pasek przeskoczył mi kilka zębów podczas jazdy . Teraz dwa dni po kupnie czeka mnie odrazu generalny remont. Sprawdźcie swój rozrząd !
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: sebek8888 »

radzio173 pisze:Już wszystko jasne, poprzedni właściciel nie wymienił kompletnego rozrządu tzn. Wymienil.. sam pasek, bez rolki , napinacza a o pompie wody nie wspominajac.. przez rozwalony napinacz pasek przeskoczył mi kilka zębów podczas jazdy . Teraz dwa dni po kupnie czeka mnie odrazu generalny remont. Sprawdźcie swój rozrząd !
Kupiles od wlasciciela czy z komisu
Espeer
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 1 lis 2015, o 23:05
Model Lexusa: GS430
Skąd:: SPS
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: Espeer »

Kto robiąc rozrząd wymienia sam pasek?
Co za druciarstwo nie mam pytań.. na Twoim miejscu walczylbym z poprzednim właścicielem..
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: sebek8888 »

Espeer pisze:Kto robiąc rozrząd wymienia sam pasek?
Co za druciarstwo nie mam pytań.. na Twoim miejscu walczylbym z poprzednim właścicielem..
No wlasnie do rego zmierzalem... jesli to komis to jest ogromna szansa na odzyskanie kasy
radzio173
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:45
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: DORDRECHT
Kontakt:

Re: is 200 zgasł podczas jazdy

Post autor: radzio173 »

Ogólnie mieszkam w Holandii auto kupiłem tutaj poprzedni właściciel wymienić pasek sam na własną rękę od wczoraj nie mogę się z nim skontaktować. Wiem że jeżeli robił to w warsztacie to jest na to gwarancja mam nadzieje że odzyskam chociaż część kosztów. Dzwoniłem do serwisu Lexusa w Holandii koszt 12 zaworów to około 750 euro bez podatku czyli wyjdzie około 1000 euro ... Raczej poszukam silnika w Polsce i przełoże tylko głowicę , ewentualnie jak znajdę sama głowice z wałkami i zaworami .. teraz czekaja mnie godziny poszukiwań i zapewne setki telefonów
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości