Świst przy zmianie biegów IS300 automat

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mazi200
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Józefów
Kontakt:

Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: mazi200 »

Witam
Od nie dawna jestem posiadaczem IS 300 ze skrzynią automatyczną z roku 2001 przebieg 100000 km. Dziś podczas wyprzedzenia innego pojazdu przy prędkości około 70km/h wciskam pedał gazu na 3/4 (silnik był nagrzany w około 60%) skrzynia zredukowała i silnik wskoczył do 5000 ob/min i zacięcie :szok: coś strzeliło i zaśmierdziało (być może z pojazdu jadącego przede mną) za jakąś chwile gdy miejsce było bardziej dogodne i bezpieczne próbuje ponownie wkręcić go na obroty i wszystko ok lecz teraz podczas ruszania i zmianie biegów 1,2,3 słyszę dźwięk który można porównać do dźwięku "turbiny" taki wkręcający przy zwiększaniu obrotów świst. Może ktoś coś wie, doradzi, uspokoi z góry dzięki.
Pozdrawiam.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: grucha2666 »

nie powinno tak być. musi być jakaś nieszczelność. zacząłbym od dolotu (filtr powietrza itp). Na moim filtrze sportowym K&N przy 5000 rpm jest delikatny świst ale tak ma być.
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: rafael »

O kurcze, a myślałem że ten typ tak ma. Też przy zmianie biegów na wyższy w zakresie obrotów ok 4-4,5 słychać delikatny świst (coś w rodzaju ttsssssyyyyy), Filtr ori wymieniany w październiku. Z tego co mówisz grucha, oznacza że zaciąga lewe powietrze ? Niedobrze :down:
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: grucha2666 »

no albo w wydechu jest nieszczelność.

na ori filtrze miałem ciszę, na K&N jest delikatny świst (mi się podoba).
Awatar użytkownika
mazi200
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Józefów
Kontakt:

Re: Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: mazi200 »

Dzięki :klucz: jutro mam wolne, wjadę na kanał sprawdzę wydech i dolotu, a co chodzi o "filtr ori" to co to jest, gdzie i co jaki czas się wymienia?? Jeśli się ktoś zbulwersuje za to pytanie to sory ale nie wiem :biggrin2: thex :ok:
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Świst przy zmianie biegów IS300 automat

Post autor: lukasz-h »

mazi200 pisze:Dzięki :klucz: jutro mam wolne, wjadę na kanał sprawdzę wydech i dolotu, a co chodzi o "filtr ori" to co to jest, gdzie i co jaki czas się wymienia?? Jeśli się ktoś zbulwersuje za to pytanie to sory ale nie wiem :biggrin2: thex :ok:
Chodzi o oryginalny filtr powietrza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości